Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet emlődaganat? Vagy...

Ez lehet emlődaganat? Vagy elképzelhető 1 hónappal az ivartalanítás után tejmirigy gyulladás?

Figyelt kérdés

Mielőtt leoltanátok, ideiglenes kutya, akit csontsoványan mentettek és nálam épül. Valószínűleg amíg használható volt szaporítottak vele. Az illetékes állatvédő szervezetnek is megmutattam a fotót, és jeleztem az aggodalmam, ők azt mondták, hogy vasárnap úgyis találkozunk, és akkor megnézik, hogy kell-e orvos, addig nagy baj nem lehet.

Szóval így néz ki: [link]


Ezek viszonylag kemény csomók az emlő alatt, a bőrbe, és a bőrtől nem, de hasfaltól el lehet őket mozdítani. Az előbb ahogy nézegettem, elkezdett spriccelni. Nem tejszerű, inkább nyirokváladék szerű áttetsző folyadék jött belőle, elég sok, kinyomtam amennyit tudtam, aztán lekezeltem betadinnal. A kérdésem, hogy valaki találkozott-e már ilyennel? Biztos, hogy ráér vasárnapig, vagy inkább vigyem el én orvoshoz ne várjak a szervezetre? Azzal kinyomom ártok neki, vagy nyomjam ki? Esetleg mit tudnék még tenni érte, hogy javuljon? Most van túl egy antibiotikum kúrán is, egy hete voltunk legutóbb orvosnál, ő nem vette észre, de akkor még én sem.


2011. máj. 10. 19:11
1 2
 11/16 Akiteki ***** válasza:

Én nem próbáltam kinyomni.

De egy ismerősöm ezt csinálta, folyton csak kinyomta a kutyájának. A végén már az összes emlője daganatos volt és a végén átterjedt a belső szerveire és azért kellett elaltatni.

Nem mondom, hogy hétszentség, hogy rosszindulatú, de nem lehet így megállapítani.

Én sem vagyok orvos, csak gyűjtöm az információkat tőlük. Arra még sosem kérdeztem rá, hogy ha savó folyik belőle, az mi lehet.

2011. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia,

nálunk megmondta, hogy nem fog biopsziát végezni, mert tudja, hogy mi ez, látott a praxisában már ilyet, és feleslegesen az állatot nem akarja kitenni ennek, hogy kapjon egy "Igen, ez ez és ez" választ. Amúgy is ki kellett venni, úgyhogy abban maradtunk, hogy nem végzünk biopsziát.

Nálunk a vizsgálatért nem kért pénzt. Megnéztem, megmérte,lázat mért, levágta a körmét is, stb. Utána megkérdeztem mennyi lenne, megmondta előre, szóval nem a pénzre ment ... műtét után adott fájdalomcsillapítót neki vénásan, és haza is (persze ez mér nem vénás volt), plusz a varrat helyére Betadinet és kámforos krémet is. Ezekért se kért pénzt, és a varratszedésért sem. De szerintem ez orvosa válogatja mit, hogy számol fel...

2011. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy műtét után az én cicámnak nagyon szépen és gyorsan gyógyult a sebe. Mára visszanőtt a szőre a hasán is és a elülső lábikóján is ahova az infúziót kapta, és semmilyen heg nem látszik neki. Nagyon gyorsan talpra állt.

Nem tudom ez esetben mit tudsz tenni, hogy nem fizetik a kutyus orvosi ellátását =/...

De mindenképp vidd el dokihoz, azért, hogy ránéz, csak nem kér el pénzt...

2011. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Akiteki ***** válasza:

Persze, mindenképpen ki kell venni, szerintem is felesleges a biopszia, csak az idő telik vele.


Írd majd meg, ha van valami fejlemény, izgulok a kutyusodért.

2011. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam 100 helyen, mindenhol azt írják, hogy a ciszta van vízzel telve,és nem szokott rossz indulatú lenni, ha nem sárgás és sűrű a váladék nem kell izgulni. Úgyhogy arra jutottam kivárom a vasárnapot, aztán meglátom mit mondanak az állatvédők. Ha azt látom, hogy nincs hajlandóság, akkor körbe kérdezek pár dokit, hogy megcsinálnák-e valami kedvezménnyel, aztán megoldom valahogy.


Akiteki, gondolom te a 14 kutya mellett vagy olyan viszonyban a dokiddal, hogy ilyesmit meg tudsz tőle kérdezni. Ha megkérnélek nem tennéd meg, hogy rákérdezel mit gondol? Persze nem azzal kapcs. hogy kell-e keezlni, mert abban biztos vagyok, hogy kell, csak hogy mennyit várhat.

2011. máj. 11. 12:15
 16/16 anonim ***** válasza:
Na, mi lett?
2011. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!