Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi kutya kiállítás létezik?

Hobbi kutya kiállítás létezik?

Figyelt kérdés
Létezik olyan kiállítás, ahova lehet színhibás (de törzskönyves, kiváló származású) kutyát vinni?
2011. máj. 10. 20:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

MKSZ

[link]

2011. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Akiteki ***** válasza:
34%

Komolyan kérdezem, nem kötözködésből: Minek?

Akinek ilyen ambíciói vannak, az miért nem szerez be olyan kutyát, akivel lehet kiállításra járni?

2011. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy szeretném is vinni, csak érdekelne, hogy létezik-e ilyen, mivel egy ismerősöm mondta, csak nem voltam bent biztos, hogy tényleg létezik ilyen. A kutyámmal nem szeretnék különösebben kiállításra járni, nem is szándékozom tenyészteni (színhibás kutyát meg főleg nem), csak érdekelt a dolog. Ennyi.(:
2011. máj. 10. 20:58
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
Én nem értek veled Akiteki... szerintem nem lenne rossz ha a MEOE nál is lehetne...egy ismerősömnél például született egy hihetetlenül szép kiskutya, sajnos az egyik szeme kék ami hiba, ivartalanítva is lett de nagyon jó lenne őt megmutatni a világnak mert tényleg fantasztikus...a szemét leszámítva simán Intch minőségű kutya. Én is adtam már el hibás kicsit akinek a gazdijai imádják és ők is szívesen megmutatnák ország világnak... a kiállítás nem csak a címek gyűjtögetése...szerintem sokan szívesen megmutogatnák mi van az udvarukban (igaz kis hibával de attól még szép) pl szerintem az, hogy most lehet néhány kiállításra vinni ivartalanított kutyát nagyon jó dolog
2011. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Akiteki ***** válasza:
0%

Sajnos az ivartalanított kategória összesen 2 kiállításon volt tavalyelőtt, aztán meg is szűnt.

Azt jónak tartottam, népszerűsítsük az ivartalanítást. Én is elvittem mindkettőre az egyik kutyámat. Sajnos az egész kiállításon volt 3 kutya nevezve.

A törzskönyv nélküli, keverék meg a hibás kutyák kiállításával azért nem értek egyet, mert ne biztassunk senkit, hogy ilyen kutyákkal is el lehet érni eredményeket. Legalább ez maradjon már meg annak, ami: a legszebb egyedek bemutatásának. És ha valakinek ilyen ambíciói vannak, akkor tegyen is valamit érte.

2011. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

"ne biztassunk senkit, hogy ilyen kutyákkal is el lehet érni eredményeket"


Miért is ne? Milyenek ezek a kutyák?

2011. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Akiteki ***** válasza:
0%

Olyanok, hogy nincs törzskönyv, nem tenyésztőtől vannak.

Ha megnézed, itt is óva intünk mindenkit az ilyen vásárlásoktól.

Viszont szívesen látnék olyan kiállítást, ahol kizárólag igazoltan menhelyről hozott kutyák szerepelnének.

2011. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

a TK nélküli keverékben igazat adok neked de a jó helyről származó egészséges, szép de hibás kutyát ki lehetne állítani (ha máshogy nem ivartalanítva)Pl amit írtam a kék szemű kutya esete...lehet, hogy hibás de tényleg olyan hihetetlenül szép kutya, hogy kb mindenki ledöbbent a ring mellett mikor kihozta a gazdi megmutatni a tenyésztőnek...igazságtalanság, hogy egyáltalán nem lehet megmutatni...

Sajnálom az ivartalanított osztályt...tudom, hogy nem volt valami népszerű de szerintem idő kéne neki mert pl a macskások esetében is nagyon bejött...

2011. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
ez azért elég durva mert az én kutyám minden tökéletest ezerszer legyőzne csak fekete az orra
2011. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem közvetlenül kapcsolódik a témához, de nagyon el van túlozva ez a tenyésztőtől egészséges, szaporítótól beteg kutya téma. Nem ennyire fekete és fehér a dolog, mint ahogy itt előadjátok.

Mit tesztek pl. olyan esetben, Ti tenyésztők, amikor kutyákhoz nem méltó körülményekről szereztek tudomást, amik egy másik tenyésztő társatoknál uralkodnak? Nem nagy szavakra vagyok kíváncsi, hanem a valóságra. (Tudok nem egy esetről, amelyben mindenki lapít, mert ugye egyik kutya sem harapja meg a másikat.) Ugyanolyan vehemenciával léptek fel ellenük, mint itt azok ellen, akiket szaporítónak tartotok?

2011. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!