Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vagy csivava?

Francia bulldog vagy csivava?

Figyelt kérdés
Egy vidám szobakutya kellene.A csivava azért tetszik mert apró a termete,és könnyű súlya van.A francia bulldog egyszerűen annyira megfogta a szívemet, de viszont ő testesebb.Persze nem azért kell, hogy emelgessem,de nekem fontos a súly kérdés is.
2011. máj. 11. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha meglátom azt a szót, hogy csivava, már feláll a hátamon a szőr. Kutya kell vagy gyerek?
2011. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Francia bulldog
2011. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Francia bulldog

A hátrányuk, hogy nem igazán bírják a hőséget,

de nagyon bújós kutyák, ezért

nagyon szeretem őket(:

2011. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Francia bulldog:-) Hihetetlen egyéniségek:-))
2011. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egész más jellem a két kutya, az sem utolsó szempont ám!

Kis segítség...

CSivi:

Lakásban tartható: Kizárólag! Általában nem nagyon szeret egyedül lenni, párban jobban elvannak.

Kertben tartható: Szigoruan tilos, csak otthon lehet tartani

Házőrző: Kiváló jelző

Más kutyákkal való viszony: Általában csak a saját fajtársaival érzi jól magát, de azért láttam már kivételeket. Imádja fitogtatni hogy legyőzhetetlen

Más állatokkal való viszony: szoktatható

Szőrgondozás: A hosszú szőrű változat folyamatos gondozást igényel

Ugatósság : Folyamatosan ezt teszik

Mozgásigény: méretéhez képest nagy

Gyerektűrés: Inkább nem mivel elég problémás. Kis mérete miatt könnyen ráléphet a gyerek a válszreakció pedig a harapás.

Kezdő kutyásnak: Ajánlott

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók: Nagyon keveset esznek, egy nap max. 2 alkalommal akkor is nagyon keveset. Van amelyik a tápot is megeszi, de általában a házi kosztot is kell neki adni! Betegségekre fogékony egyedek állandó orvosi felügyeletet igényelhetnek, ezért nagy figyelmet kell fordítani a megfelelő tartásra és ezzel a megelőzésre!


Francia buli:


Lakásban tartható: igen

Kertben tartható: nem ajánlott

Házőrző: nem, viszont jó jelző

Más állatokkal való viszony: általában jó, elfogadja őket

Más kutyákkal való viszony: kanok erősen dominánsak

Szőrgondozás: nem igényel különösebb gondozást, kivéve a redők tisztítása

Ugatós: általában csendes

Mozgásigény: közepes, de szeret lustálkodni

Gyerektűrés: jó / semleges

Kezdő kutyásnak: a fajta előzetes megismerése után ajánlott

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók: kifejezetten családi kutya, könnyen képezhető, ellenben makacs.Viszonylag sok olyan betegségben szenvedhetnek, amik az életminőségüket ronthatják, ezért nagyon körültekintően kell kiválasztani, hogy honnan vásárolunk kölyköt! Ne felejtsük el, ő BULLDOG! Nem bírja a meleget, a nagy fizikai megterhelést, a hideget, nem fedez és nem fial természetes úton. (= Mesterséges megtermékenyítés és császármetszés)

2011. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a francus. Rendkívül nyugodt természetű, igazi bohóc, remekül kijön a többi kutyával, ha pedig rossz kedved van, elég ránézni, máris jobb kedvre derülsz.

Ha lépcsőházban laksz, ahol nincs lift, akkor viszont emelgetned is kell, mert nem bírja a gerincük a lépcsőzést és nem is szabad. Én a 13 kg-os kutyát reggel és este is ölben viszem le a lépcsőn, mert már előfordult, hogy állatorvosnál kötöttünk ki a gerincsérve miatt.

A csivava sem olyan rossz kutyus szerintem, mint amilyennek hiszik, viszont mivel picike a gazdik hajlamosak olyannyira elkényeztetni, hogy hamar megérzik, hogy lehetnek ők is a falkavezérek és onnan nagyon nehéz a saját malmodra hajtani a vizet.

2011. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én ismerek csivit aki pitbullal él együtt, és kizárólag a saját négy lábán közlekedik, nem műkörömketrecben.
2011. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a csvavát egy törékeny kis pórbafingónak tudom elkébzelni de lehet olyat is halanni róla,hogy leharapta a gazgája orrát.Én inkább a francia bulldogot választanám.
2011. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tatámnak(!!!) van csivavája..és egyedül ő rá hallgat, ha tatám olvas akkor ő is, ha tatám tv-t néz akkor ő is, ha tatám ás akkor ő is... viszont nekem nem jön be...szocializálva van(bocsi ha rosszul irtam.) de a gyerekeket nem tűri meg maga mellett, engem személy szerint nem szeret, a többieket elviseli..egyedül a tatám nála az isten :) de én inkább franciát választanék:P
2011. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a francia b. az szerintem jobb kertes házba bár nem tudom hogy nektek milyen házatok van.a csivava szerintem egy panelbe is jó
2011. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!