Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem baj, ha a kutyám...

Ugye nem baj, ha a kutyám csak tápot eszik? Anyám folyton azzal jön, hogy kell neki főtt kaja és én kínzom a kutyát.

Figyelt kérdés
Acanat eszik, jutifalat tanításkor, azonkívűl semmi. Régen anyu mindig belekevert neki minden hülyeséget, aztán úgy el kezdett válogatni, hogy már szinte semmit nem evett meg a húson meg a sonkán kívűl. Mióta elköltöztem rászoktattam, hogy csak tápot egyen, csak reggel meg este. Anyum ki van akardva, hogy kínzom, éheztetem, többszor kéne egyen, főtt kaját kéne egyen, hogy nem sajnálom szegény kutyát, stb. Pedig én úgy látom jobb így, többet eszik, nem válogat, rendszeres lett a széklete is. De mégis már beültette a bogarat a fülembe, hogy lehet én nem csinálom jól. Vélemények?
2011. máj. 12. 16:26
 1/6 anonim válasza:
szerintem jó neki a táp,de heti 1x adj neki valami "mást"a kutya méretétől függően,...
2011. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Acana a lehető legjobb választás, amit ehetne, egyáltalán nem kínzás, minden benne van, ami kell neki (sőt sokkal több minden, mint pl a házi kosztban) :) Néha persze, ha van egy kis rántott hús, rizzsel, adhatsz neki nyugodtan :)
2011. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bányai Károly ***** válasza:
Neked van igazad. A kutya nem ember, így aztán nem kell napi ötször ennie, nem kell neki főtt étel. Teljesen mások a szükségletei ami a fehérje-zsír-szénhidrát arányt illeti. A tápokat direkt nekik számolják ki, és nagyon komoly kutatás van mögöttük. Ha te akarod összeállítani neki a kaját, akkor egy csomó szakirodalmat kellene átnyálaznod, és állandóan számolnod, hogy miből-mennyit kell keverni. Csomó pénz, energia, főzőcske, idő menne el rá. A tápba lehet dolgokat keverni, én pl. szoktam néha maradék levest, rizst beletenni, de ezzel borulnak a tápanyagok arányai.
2011. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A táp jó, e mellé lehet neki adni csontot, húst meg amit lehet. A főtt ételes módszer ugye nagyjából abból áll hogy az otthoni maradékot (moslékot) megmelegítve odaadod a kutyusnak. EU-ban elvileg nem szabad de a kaja összetételétől függően lehet akár jobb is mint a táp. Nem szabad túl melegen adni neki mert megégetheti magát de egyébként szabad adni neki (persze nem kötelező).
2011. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is az volt, hogy maradék levest, rizst, stb, aztán már csak azzal ette meg, aztán már azzal se, nem evett egész nap semmit, akkor jött anyu a sonkával meg a virslivel, lassan semmit nem akart megenni, csak ezeket. Ezért nem is merek már mést adni, a múltkor, mikor vendégsében voltunk, anyu adott neki, míg nem voltam ott, 2 töltöttképosztát, 2 virslit, sonkát, kenyeret. Szegény kutyusom annyi vizet megivott ezekre, h ejjel álmában bepisilt:( Reggel meg hasmenése volt. Na szép...
2011. máj. 12. 16:36
 6/6 Bányai Károly ***** válasza:

Tudod, a megoldás, ha el van kényeztetve a kutya, hogy semmit nem kap enni két napig. Heti egy koplalónap amúgy is kell neki. Ragadozó, szóval úgy fejlődött, hogy akár egy hétig is ki kellett bírnia evés nélkül.

A csont más kérdés. Két állatorvost is kérdeztem, mindkettő szerint rossz ha csontot kap. Aprócsontok megsértik a bélfalát, nagyobb csöves csontok szintúgy. Maximum nagy marhalábszárat lehet, mert azt csak reszelgetni tudja a fogaival. Disznócsontot simán elroppantja. Amúgy meg Dr. Fodor Kinga Mit egyen a kutyám c. könyvet javaslom.

2011. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!