Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám sportossá tenni...

Habibi kérdése:

Hogyan tudnám sportossá tenni a kutyámat? Mennyit fussak vele? Milyen programot ajánlotok?

Figyelt kérdés

ha futok vele, akkor kb. 300 méter után elfárad és lelassul. ha játszok vele 5 perc után megunja és elteszi a játékot/labdát és lefekszik a fűbe. Nem akarom, hogy elhízzon, így elkezdenék vele sportolni. A futásra gondoltam, de nem tudom mennyire terhelhetem le őt(3-4 km?) , illetve, hogy mindennap járjak el vele futni vagy csak hetente 1-2 alkalommal? az étkezésére is odafigyeljek? (kutyaeledelt, csontokat kap)van egy kis pocikája, de nem súlyos)

keverék, alacsony növésű, rövid lábakkal.

előre is köszi


2011. máj. 12. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kezd el a terhelést. Ha először rövidebb ideig bírja, az nem baj majd hozzászokik. Játékot nem minden kutya szereti hosszú ideig, ez is fajta függő. Étkezésnél, a füszeres, édes, nagyon zsíros dolgokat kerüld. Üdv.
2011. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És a játékot mindig Te fejezd be! Ha tudod, hogy hány perc után fárad el, mielőtt ő fejezné be, te hagyd abba a játékot. Egyre növeld ezt az időt és akkor te irányítod a kutyát, nem pedig ő téged. :)
2011. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nemkel futni vele szerintem, járjatok túrázni hétvégén az is elég lesz. Jó sok séta kel neki :). Túrázásban még jobban elfárad, ide oda rohangál a szagok miatt . Rövid lábakkal én nem futnék vele
2011. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor túrázunk majd és én leszek a kapitány a játékban :)
2011. máj. 12. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!