Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne? (Agility)

Lola477 kérdése:

Jó ötlet lenne? (Agility)

Figyelt kérdés

3 hónapos kiskutyám van (Beagle) márt csináltam neki akadályokat hogy ugrasson úgy látszik nagyon élvezi (főleg a jutalomfalik miatt).

Az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne neki a szlalomot a járósulit megtanítani és hogy milyen akadályok kellenek :D:D


2011. máj. 12. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs kifejlődve ne csináld az ugratást, majd egyéves kora után ugrasd! a többi, amihez nem kell ugrani mehet
2011. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3 hónapos még az ugráshoz kicsi de a szlalom hoz tökéletes és az engedelmességit is próbáld meg!
2011. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt akartam írni mint az előző hozzászóló, hogy még fiatal ehhez, ne terheld még az ugrálással. Inkább az alap parancsszavakat gyakorold vele. Akadályokkal még várjál!
2011. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


igaz ez pulikkal foglalkozó oldal, de a lényeget leírja.


Plusz agilityzni, csak olyan kutyával lehet, aki már engedelmességit végzett ill. jól szocializált.

2011. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Húú nagyon pici még! nem szabad ilyen korban terhelni!

Meg az agility alapja az engedelmesség. Tudja a helybenmaradást, behívást, állítást biztosra. Először ezeket tanítsad neki, esetleg egy kutyasuli segítségével, hogy szokja a többi kutyát is.

Majd olyan 10 hónapos kora körül kezdheted el az akadályokat. Először nem kell hogy ugorjon, épp elég, ha megszokja, hogy az akadály két oldala között fusson el és ne mellette. Ha Ez már megy, akkor jöhet az ugrás, de az is csak fokozatosan. Ne egyből magas akadállyal.

De szerintem keress egy sulit, ahol agilityt is oktatnak, és akkor nem szúrod el ;)

2011. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-5 hónapos kortól el lehet már kezdeni vele az akadályokat, a fordításokat, azt h megtanulja, h hogyan kell akadályok között a te testjeleidre figyelnie, DE SZIGORÚAN földre tett léccel - majd fokozatosan lehet emelni! 1 éves korára már ugorhatja a saját magasságát: ami valószínű 40 centis midi lesz. Ám ha te még nem agilityztél és nem tudod h hogyan kell összetenni egy agilitys kutyát akkor nehéz dolgod lesz... esetleg nézd meg ezt:

[link]


Aki azt írta h a szlalomhoz éppen jó korú, az az életben nem rakott össze agilitys kutyát. A szlalom az egyik legnehezebb akadály: kell hozzá mind testi, mind szellemi érettség. 1 éves kor előtt tanítani nem igazán éri meg...


Kérdező:

érdemesebb elmenni kutyaiskolába és ott gyakorolni edző segítségével, mivel az agilitynek nem az a lényege h a kutya át tud-e ugrani egy akadályt vagy sem. Hanem h hogyan, milyen úton jut el egyik akadálytól a másikig...

Tehát van különbség eközött

http://www.youtube.com/watch?v=2L09jeYAwIQ

és eközött:

http://www.youtube.com/watch?v=YPdlSceHPAc

2011. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1éves koráig ne ugrasd, majd csodálkozol aztán ha diszpláziás lesz!!!!

addig gyakorold vele a szlalomot, kúszót meg ezeket de csak rövid ideig, nem szabad sokat mozgatni és terhelni, addig csináljátok amíg van hozzá kedve és nem fárad el.

2011. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

fölöttem 2:

pontosan úgy van ahogy ő mondja ;D

egyébként nem tudom ki vagy, de örülök hogy van legalább egy normális agilitys, aki itt kiosztja a népet ;) :D

lehet látni hogy értesz hozzá

( a videó hasonlításon meg jót röhögtem XD )

2011. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!