Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba, amstaff mellé másik...

Lakásba, amstaff mellé másik kutya menhelyről?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretném elhozni a kutyust, ha komolyan szóba jönne a dolog. A 8 órás munkaidőn kívül minden időmet vele töltöm, de biztos nem ellenezné, ha nem lenne egyedül, amikor nem vagyok otthon. Ő 1 év alatt van, és egy ivartalanított szukára gondoltam, közepes méretűre.

Mit néznek a menhelyen? Hogy induljak neki? Meg lehet nézni élőre, hogy kijönne-e a kutyusommal az új? Biztos jobb lenne neki egy másikkal, vagy féltékenység lenne?


2011. máj. 13. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

először kérdezd meg a menhelyeseket h ők, tied mellé kiket javasolnak. a kiválasztott kutyát egy semleges helyen kell összeismerkedtetni a tieddel.tudod, h egyik se akarja védeni a területét.legyenek kifárasztva.

a menhelyesek, meg fogják kérdezni h albrlet e, mert oda nem adnak, nehogy kirakjanak és tovább ne tudd vinni a kutyát. szeretnék megnézni h hova viszed. nem h van e elég pénzed, vagy md van a lakásban hanem csak h nem e láncra teszed pl. kilátásba helyezik h örökbefogadás után meglátogatnának amikor neked is jó, de csak akutyát akarják látni, nem e sovány v beteg, lett harapós v ilyesmi. ezek ritkán történnek meg, legtöbbször az önkéntesek örülnek ha évente 2szer küldsze képet h tudják védenceinknek jó sora lett és zeretik. sokakat már az is megijeszt h hűha be akarnak menni a lakásába. ez van akinek nem tetszik, de hát ő nem is kaphat kutyát. nem lopni mennek, nem a mosogatót lecsekkolni mosogattál e, csak környezettanulmány.

nem csak lehet ellenőrizni h kijönnek e hanem külön javasolják is. vagy te mehetsz egy előre egyeztetett időpontban megnézni a kutyát, vagy ők viszik. azért nem amikor csak neked jó, mert az önkéntesek munka utéán csináljéák, tehát ált napközben ők is melóznak.

szerződést kell aláirni, hogy jól bánsz vele, meg ha mégsem tudod tovább tartani akkor visszaviszed nem az illatosútra pl.

2011. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

gondolom akkor kan amstaffod van. sztem vmi nyugodtabb szuka kéne mellé, de játékos hisz egy évesen még eléggé pöröghet a drága.

nekem egy tacskó keverék szukám volt először és sajnáltam is h egyedül van otthon, aztán találtunk egy 3 hónapos (már 5) kisfiút és tök jól elvanank otthon.persze a szukát már régebben ivartalaníttattam, a kant meg csak ha elég nagy lesz hozzá (1 éves pl).

2011. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy jön ki más kutyákkal? Ha jól, akkor szerintem nem lehet gond.

Persze meg lehet nézni, hogy kijönnek, sőt el is várják, hogy megnézd. Azt ajánlom, hogy vidd ki a szimpi kutyát sétálni, menj vele minél többet, hogy lásd mire hogyan reagál. Aztán teremts szándékosan pár necces helyzetet kettőjük között, pl. leejtesz egy falatot, mindkettőnek, vagy a kezedben lévő falatot szagoltatod egyszerre mindkettővel, ilyen szituban az első konfliktus simán kijön. Ami nem is baj, mert azt kell megnézned, hogy le tudod-e tiltani. Ha igen, akkor nagy baj nem lehet.


A többi menhelyre válogatja, van amelyik kiviszi házhoz, van ahonnan viheted is.

Nálunk féltékenység nincs mióta ketten vannak, de ezt neked kell tudnod helyén kezelni, meg te tudod mennyire kontrollálod a staffid.

Érdemes eleinte az új jövevényt a sajátod alá pozícionálni a falkában, így könnyebben beilleszkedi az otthoni rendbe.

2011. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem elég jó a viszonyunk a stafimmal, pl enni is csak akkor áll neki, ha megengedem, hiába van előtte az étel. Ilyen téren nem hinném, hogy konfliktus lenne közöttük.

Jól kijön a kutyákkal, csak a kölykökkel vadul be, és akkor domináns, de pl. yorkikat sem bánt soha, meg a kis méretű kutyákat, szépen játszik, csak a kölykökkel vagánykodik :)

Azt tudtam, hogy kijöhetnek körülnézni, ezt nem is bánom, sőt, jó ötletnek tartom, csak azt hallottam, hogy hetekig húzódó, problémás hercehurca örökbe fogadni...Pedig én már annak is örülnék, ha egy nehéz sorsú kutyusnak jobbá tehetném az életét. Fejér megyében nem tudjátok, melyik menhelyről hozhatnék el? Vagy inkább fajtamentőknél próbálkozzak?

2011. máj. 13. 16:35
 5/5 anonim válasza:

Az én véleményem az,hogy ha eddig egyedül volt nem venné jó néven hogy "osztozkodnia" kellesz..

Nekünk 1,5 éves az amstaffunk, és van még egy öreg keverék kutyusunk..de nemjönnek ki jól..egyáltalán nem lehet őket összengedni se.. ez az én véleményem nyilván a kutya egyedi természetétől is függ :) az én drágaságom sajnos ilyenkis önző de így is imádnivaló

2011. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!