Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek az oltások,...

Mennyibe kerülnek az oltások, kezelés, ha a kutyám babéziás?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy kb. mennyibe fognak kerülni a gyógyszerek, oltások, ha esetleg babéziás lesz. Ha ez számít, a kombinált és veszettség elleni oltásért 2.500-at szoktunk fizetni.
2011. máj. 13. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, pár éve, amikor a mi kutyánk is babéziás lett, 10 körül volt a kezelés. Ebben benne volt a labor és 2 szuri.
2011. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
labor ls az imizol. az állapotától is függ, hogy mennyi erősítő, egyéb injekció kell neki. 10-15 között. Ha nagyon későn viszed,akár 20 is
2011. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi elkaptuk a legelején, hogy babéziás. 3500 a kombinált nálunk. 3000-t fizettem az injekcióért, de már nem emlékszem a nevére. Másra nem is volt szükség, mert fél nap sem telt el, és jobban lett. Mondjuk magánorvos, nem tudom, hogy ez befolyásolja-e az árat.
2011. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez az imizol.
2011. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tavaly egy ismerősöm kutyáját kezelték, 20 körül volt a vége. És ebben benne volt egy 9000 Ft-os vérvétel is, amivel kimutatták a parazitát.
2011. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Ha nincs szerencséd és komplikációk lépnek fel, akkor a vége a csillagos égnél is lehet. Márpedig az első babézia még meg szokott simán gyógyulni, de a másodiknál már nagyon sok esetben szövődmény lép fel, például a rettegett autoimmun reakció. Akkor ritkán ússza meg a páciens transzfúzió nélkül, az meg maga annyi szokott lenni, mint az itt előttem leírt legnagyobb összeg.
2011. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Úgy, hogy a tünetek elején elkaptuk és nem kellett infúzió, 8000-et fizettem. Másnapra már semmi baja sem volt. Labor minek, ha egyértelmű a diagnózis?
2011. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj a tünetekre, mihelyt észleled valamelyiket, azonnal vidd állatorvoshoz és kérd, hogy adja be neki az injekciót, másképp, ha eltelik 1-2 nap, akkor búcsúztasd el a kutyát. Utána adhat neki az ég világon bármit, nem menti meg. Én is így jártam, először azt mondta, meg van fázva a kutya, mire két nap múlva visszavittük, vett tőle vért, megkapta az injekciót, sőt még infúziót is kapott és nem telt bele egy hét és vége.
2011. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Labor minek, ha egyértelmű a diagnózis?"


Például,hogy megtudja a doki, mennyire károsodott a veséje, a mája, van-e autoimmun reakció és hasonlók. Nagyon veszélyes betegség, ostoba az, aki alábecsüli.

2011. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 21:06


Ha csak 1 db imizolt és infúziót kapott összesen, akkor sajnos nem csoda. Ilyen esetekben napi szinten kell infúziózni a kutyát, esetleg még transzfúziót is kapnia kell ahhoz, hogy megmaradjon. Plusz vitaminok, glükóz, vízhajtó....

2011. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!