Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyázás titeket is megválto...

A kutyázás titeket is megváltoztatott? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem voltatok idegesek amikor hiába próbálkoztál valamivel vele nem ment? Én mostanság olyan labilis vagyok.. Ma is kint gyakoroltunk és jött mellettem de nem akarta menet közbe elvenni a kaját a kezemből de amikor egy helyben volt akk meg elvette és hiába próbálkoztam nem ment, de már olyan ideges voltam... Ugye ezzel nem rontottam el a gyakorlásunkat? Nektek is volt ilyen? Megtanított titeket a kutya egyfajta önfegyelemre?
2011. máj. 13. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Az kudarcélmények egy idő után elmúlnak. Én is nagyon sokszor éreztem úgy, hogy kész nem tudom folytatni, csak az ideg van vele..de aztán mikor végre magától is megcsinál pár dolgot, az öröm sokkal nagyobb.

Engem csak pozitív értelemben változtatott meg a kutyázás, jól érzem magam vele, de a gyakorlás részének mindig lehetnek sötétebb oldalai, mindig előfordulhat, hogy felidegesít, hogy nem hallgat, nem figyel.

2011. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, nekem egy Cane Corso-m van: szóval azt szoktam mondani, volt ugyan sok-sok sírás a nevelése során, de annál több nevetés is.

Én is feküdtem le sokszor sírva, hogy "ez, és ez" még mindig nem megy, mit csinálok/csinálunk rosszul?

De az oktatónk nem csak a kutyát, de engem is megtanított dolgokra. Pl. arra, hogy nem erőltetünk a kutyára semmit, pláne ennél a fajtánál. Minél jobban erőlteted, annál inkább megmakacsolja magát, és "már csak azért sem"!


De a végére szuper kutya lett belőle, megérte azt a sok időt, fáradozást:)


24N

2011. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj! Ha nem megy, pihenj kicsit.A kutya megérzi, ha feszült a gazdi és ő is az lesz. Csak türelem! Engem jó irányban változtatott meg a kutyázás! (:
2011. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kutya engem is a türelemre tanított. Én a szukámmal kílódtam meg nagyon mire olyan lett amilyenre formálni akartam. Sokszor azon agyaltam mit kéne kitalálni, hogy a fejében maradjanak a dolgok.

De engem arra tanított a családom, :

Történjen bármi amitől padlót fogok, mindig fel KELL állni.

Sok sikert és kitartást!

2011. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen engem is hihetetlen kitartásra meg fegyelemre tanít. Sokszor már annyira ideges leszek h szétrúgnám őt is meg mindent ami körülöttem van (persze soha nem bántottam őt!) és ilyenkor mindig vagy a földet rúgdostam vagy a falat vertem.. most meg már képes vagyok megállni és elgondolkozni, hogy lenne-e ennek értelme és megnyugszok, hogy ő is nyugalmat érezzen felőlem, de én is kitartok mert lesz a munkánknak eredménye.. de mint a szépségért, a jó mnunkáért is meg kell szenvedni.:)
2011. máj. 13. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor ideges vagyok, vagy feszült esetleg szomorú, és hazaérek, csak meglátom ahogy jön, csóválja a farkát örül nekem, és már is elfelejtek mindent. Mert Vele törődök. És türelemre tanít engem.
2011. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Már a gyerekeim nevelésekor sem idegeskedtem, a kutyáknál meg végképp felesleges. Nyugalom, türelem és humorérzék kell inkább.
2011. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Humor érzék tényleg kell. :-D

Egyszer nem akartam a kutyimnak oda adni valamit ( játékpisztoly ) hiába követelőzött. Majd hírtelen magamra hagyott kint az udvaron, berohant,és ellopta bosszúból a cipőmet...... :-D :-D


És még mondják hogy az állat nem tud gondolkozni! :-D

2011. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!:) Engem is pozitív irányba lökdös a kutyázás:) És igen, a humorérzék kihagyhatatlan dolog:D Nekem a kiképzőm mindig azt mondja, hogy ha vmi nem úgy sikerül ahogy azt én szerettem volna, vagy a kutya esetleg én csinál/ok hülyeséget akkor csak röhögjek egy jót az egészen és ne húzzam fel magam miatta. Igaza is van:)
2011. máj. 15. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon sokszor felidegesített, elkeserített. Volt már, hogy sírva jöttem haza sétáról.

A kutyasulisok mindig mondják, hogy nem örülök neki eléggé, azt hiszem már fejlődök. Tudok örülni a kis sikereinek, nagyon fel vagyok dobva, ha új trükköt tanulunk, vagy jól teljesít a suliban stb.

Szerintem nagyon felelősségteljes lettem, mert minden nap órákat foglalkozok vele. Sokkal határozottabb is lettem, pedig előtte bizonytalan voltam. És megtanultam bízni benne :)

Nekem nagyon sokat segített, előtte a depresszióval küszködtem, de tőle már boldog vagyok :)

2011. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!