Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen drága a...

Miért lett ilyen drága a menhelyi örökbefogadás?

Figyelt kérdés
3 menhelyről mentett kutyám van eddig,és szerettem volna mégegyet.Régebben egy jelképes összegért (5-6 ezer ft),vihetted a kutyust. Most közölték velem,hogy 13.000 ft az örökbefogadás.Most nem azért de egy keverék kutyáért ez rettentő sok..majdnem lehidaltam.félreértés ne essék,imádom a keverékeket,de azért mégis...igy sokkal kevesebben fognak örökbefogadni...mi ennek az oka,hogy igy megemelkedtek az árak?
2011. máj. 14. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom az ivartalanítási és vagy oltási költségeket a leendő tulajdonosra hárítják.

Valahol jogos, de így tényleg lehet, hogy visszahőkölnek a gazdik.

2011. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:

nos, minden ár megemelkedett manapság. gondolom a kutya ivartalanítva van, oltásai vannak, chip és azért valamit evett is. Ezt így összevetve sokkal több pénz jönne ki, mint 13.000 ft. és arról még nem is beszéltem, hogy lehet, hogy valamilyen egészségügyi problémája volt, amit kezelni kellett. hiába kapnak sok helyen kedvezményt a menhelyi kutyák, akkor is kerül valamibe. gondolom nekik is meg kell élniük, valamiből muszáj több kutyát megmenteniük.

de ettől függetlenül szerintem valami indoklást mondhattak volna, miért annyi, amennyi.

2011. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen,ezek benne vannak az árban...kapnak támogatást meg minden,és szerintem az állatorvosoknál is van nekik kedvezményük stb...szóval sztem közel nincs ennyi kiadásuk egy bekerülő kutya után...namindegy.
2011. máj. 14. 10:33
 4/9 xnorkax ***** válasza:
Az attól is függ, mennyit volt a menhelyen. Mellesleg egy menhelyi kutyának simán vannak ilyen költségei... Az is lehet, hogy elvitték kutyakozmetikushoz, minőségi táppal etették, stb.
2011. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nory0722 ***** válasza:
Én is menhelyen vagyok önkéntes. Nálunk a legtöbb kutyát ivartalanítják és mielőtt elvinnék,csippezik őket. Az ivartalanított kutyák drágábbak,de még így is jól jársz,mert ha 13ezerért hozol egy ivartalanított,csipezett kutyát,az sokkal olcsóbb,mintha hozol egy kölyköt,amiben csak chip van 4ezerért meg 1.oltás, azt még mire beoltatod,kiivartalaníttatod legjobb esetben is 20ezer ft.
2011. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért van ez, mert a menhelyek is nehéz anyagi helyzetben vannak, nem tudják ingyen adni a sok-sok tízezerért etetett, oltatott, csippezett, adott esetben sokszor műtött és drága gyógyszerekkel kezelt állatokat.

Másrészt akinek nincs 5-10-15 ezer Ft-ja sem, az ne tartson állatot. Egyetlen kutyában sem a beszerzése drága, hanem az etetése, az oltása, a gyógykezelése, a bolha-kullancs elleni védekezés, satöbbi. Aki ezt nem tudja vállalni, annak senki ne adjon kutyát.

Harmadrészt amiért fizet az ember, azt jobban megbecsüli. Nem csak makulátlan lelkű emberek fogadnak örökbe menhelyről, sokan visszadobják utána az utcára, vagy visszaviszik a menhelyre, ezért kell, hogy érezzék, hogy értéke van a kutyának. Ami ingyen van, azt nem szokták megbecsülni. Szomorú, hogy erre kell játszani, de minden kutyának jobb egy nem tökéletes családnál, mint a menhelyen, ezért ösztönözni kell a gazdikat arra, hogy megtartsák szegény ebet.

2011. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nehogy azt hidd, hogy az állatmenhelyek kapnak támogatást. Abszolút önfenntartó mindegyik, adó 1%-okból és adományokból tartják fenn magukat, amennyire tudják, de állambácsitól egy fillért se kapnak. Az állatorvos pedig kedvezménnyel együtt is baromi drága, a táp is amivel etetnek, amellett ott dolgoznak emberek, jó esetben van fizetett alkalmazott, annak a bérét is ki kell fizetni, a takarítószerek, rezsi, satöbbi, ezek mind-mind költségek az állatmenhelynek, nem is kevesek. Szóval ha elkérnek tőled 13ezret egy kutyáért, akkor közel sem fedezted vele a menhely költségeit az adott kutyára lebontva.
2011. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amivel etetnek,a legtöbb menhelyen az adományokból van.Bevásárlóközpontokban vannak gyüjtőhelyek, szerveznek ilyen napokat is,és a saját szememmel láttam,hogy mennyi gyülik össze. Kb elegendő a kutyáknak fél évre. Szóval kajára nem sokat költenek. Maradnak az állatorvosi költségek. Igy is örökbefogadom,mert nem sajnálok ennyi pénzt kiadni,de sokan igen...és azért sztem azt mindenki aláirja,hogy egy keverék kutyusért 6-7 ezer ft feletti összeg már szinte horribilisnek számit..mert ők úgy gondolkodnak,hogy akkormár veszek 20 ezerért egy fajtatisztát szaporitótol...és elkerülik a menhelyet...csodás lesz.
2011. máj. 15. 08:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó hát ha nem érted meg a lényeget, akkor sajnálom. Nem látsz bele a menhelyek életébe, de elítéled őket, és nem hiszed el, amikor valaki tapasztaltabb elmondja, hogy rosszul gondolod.

Ami az ilyen gyűjtőhelyeken összegyűlik kaja, az marha kevés, és általában szar minőség, tehát gyorsan fogy. Az állatorvosi költségek viszont marha magasak, ha más nem is, a gyógyszerek biztosan, arra senki nem kap semmiféle támogatást, és nagyon sok a beteg idős kutya, akik vagy drága gyógytápot igényelnek, vagy még drágább gyógyszereket az ízületeikre, vagy hát had ne soroljam. A csippezés drága, az oltás drága, az ivartalanítás drága. Ha csak féláron számolsz mindent, akkor is 15-20ezerre jön ki, ha nincs bent sokáig a kutya, de 2-3 hónapot a legtöbbje azért bent tölt.

Az meg nem megoldás, ha a szaporítók meg a menhelyek elkezdenek egymás alá licitálni...

2011. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!