Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hogy nem bolhásak?

Hogy hogy nem bolhásak?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyám és 2 cicám. Egyik sem bolhás. 2 magyar vizsla (mondjuk rajtuk szinte rikítana a bolha). Mással is előfordult, hogy így megúszták? Igaz, a közvetlen szomszédunknak nincs kutyájuk vagy nem elhanyagoltak. Lehet ez az oka?
2011. máj. 14. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet. Sajnos az én kutyáim mindig bolhások, hiába teszej ellene, még a szobacicámban is van (pedig nem is megy ki). Mi behozzuk, ő meg összeszedi. Nagyon sokat takarítunk, tiszta a lakás az udvar, de sajnos egy nagy vállalkozó (? ha nem feketézik....) lakik mellettünk, rengeteg tehénnel és jószággal, és tele vannak bolhával... meg bűzzel. (áll a gané az udvarban) SZóval már nagyon elegem van. Szerencsés vagy, ha megúszt

k a kutyáid!

2011. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2 éve a mieinkben is volt. 500 Ft -ért lehet venni egy ilyen ampullát. Fel kell higítani azt hiszem 5 liter vízben, abban megfürdetni vagy lepermetezni őket. Az nagyon hatásos volt.

Neostomosan-nak hívják. Próbáld ki! Permetezni is lehet vele, kutyaólat vagy fekhelyet. Nekünk az bevált.

Lehet azért nincsenek azóta sem :))

2011. máj. 14. 12:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Szegény! Már gondolkodtam rajta, hogy milyen rossz lehet ilyen helyen élni, ha a szomszédok teheneket tartanak a szomszédban. :( Se teregetni, de szellőztetni nem lehet. :(
2011. máj. 14. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet, mi tavaly scalibor nyakörvet használtunk kullancsra, ami nem véd bolha ellen (csak ezt mi elfelejtettük, ezért nem használtunk semmit bolhára), és csak nyár végére lett bolhás az egyik kutyánk, a másik megúszta.
2011. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs diófa az udvarban?
2011. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs diófánk. Köze lehetne ahhoz is?
2011. máj. 14. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Az élősködők nem bírják.Nem tudom a szagát nem bírják,vagy alapból mérgező rájuk.Tudok olyat akinél van diófa több is,és nincs az állataiban se kullancs se bolha.Pedig sosem védekezik ellenük.
2011. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!