Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az miért van h életembe...

Niky emo girl kérdése:

Az miért van h életembe először látok 1kutyát és már tudom kezelni meg bújik hozzám pedig még a gazdája se mer hozzáérni még etetni is csak messziröl?

Figyelt kérdés
Hozzám meg még azokis bujnak meg puszilgatnak sőt van amelyik egyenesen hanyatvágja magát pedig nem félemlitem meg meg semmi. csak odamegyek hagyom h kezem megszaglássza utána óvatosba megsimogatom ésmár bújik is meg vágja magát hanyat O.o
2011. máj. 14. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert tudod, hogy kell közeledni a kutyákhoz.:)
2011. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok :)

Egyszerűen sugárzik rólunk a kutyák iránt érzett szeretet. >.<

Képzeld mi egyszer oszt.kiránduláson voltunk (40 fő) és a tömegből pont engem szúrt ki a kóbor kutyus és bújt hozzám :]

2011. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem domináns személyiség vagy, és ezt a kutya észreveszi, + tudsz bánni velük.
2011. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát ami mostvan kutyám 2hetes volt mikor mentem kiválasztani ésmár akkor odajött kennel széléhez kúszva és nyalogatott. +6hetesen mentünk érte és kb 4-5en voltunk de kaásbol az ölembe ugrott aztis furcsáltam :D hát nemannyira vagyok domináns mert sokszor teszek a kutya kedvére sőt mások szerint ilyen viselkedéssel kész csoda h nem támadnak meg a kutyák a falkavezér szerepért.. mégse teszik van ameik derekamig ér és mégis ugy jön mellettem mint 1kis pulikutya
2011. máj. 14. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Az osztálykirándulásos dolog ismerős. 11.-ben volt egy kis pihenő a kerítés másik oldalán volt egy tibeti masztiff. Egyből odamentem összehaverkodtunk :) Többiek hülyének néztek, hogy nem félek-e tőle. Így utólag tényleg butaság volt, de szerintem azért nem bántott, mert tudta, hogy megbízok benne. (:
2011. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Én is ilyen vagyok.A legtöbb ember egy idegen kutyához fenntartással közelít, lassan, húzódozva, sokszor óvatosan odanyújtják a kezüket, hogy a kutya "megszagolhassa és megismerhesse őket",aztán megpróbálják a fejüket megsimogatni, holott ez az egyik legrosszabb dolog,amit tehetnek, ugyanis ezzel a testbeszéddel a saját félelmüket közvetítik a kutya felé, és a kutya a bizonytalanul fölé helyezkedő kézre agresszióval, "önvédelemmel" reagál.Ha Te nem bízol egy kutyában,hogy várhatod,hogy az megbízzon benned??


Én minden kutyához úgy megyek oda, hogy vidáman és szeretettel teli magas hangfekvéssel a nevén szólítom, vagy ha nem tudom a nevét, köszönök neki, hogy "szia, de szép vagy!"-vagy hasonlók, és gyakran lehajolok,vagy leguggolok, megpróbálok a kutya magasságába helyezkedni, hogy ne érezze fenyegetve magát (de persze arra figyelek, hogy megmaradjon a dominanciám, és nehogy "alá kerüljek",vagy támadási felületet biztosítsak).A legtöbb kutya a barátságos hangvételre, a határozott, kedves, félelemmentes közeledésre szelídséggel reagál.


Kb. 20 perc türelmes, kedves közeledés után egy olyan kutya is hagyta, hogy megsimogassam,amelyik még a saját gazdáját is megharapta többször is, és le kellett kötözni,hogy be tudják oltani...

2011. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Varázsló vagy.
2011. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek. én odaszoktam tartani a kezem de csak h nehogy megijedjen de énis igyekszek a magasságába lenni meg beszélni :) kezem azérttartom előre h megbizonyosodjon róla h nem bántom. tegnap suliba is belógott 1kutya akik rögtön közelakartak menni elmenekült. és bebujt 1kis lyukba ugy megijedt. mikor mentem felé láttam h fél azért tartottam oda kezem végén ölbe vittem ki mert félt és utána még vissza akart jönni velem. bár igaz én nem a fejét hanem oldalt a nyakát simogattam meg mikor közel engedett magához
2011. máj. 14. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem bízd el magad, nem mindegyik kutya ilyen. Valószínűleg sok olyan kutya nem foglalkozna veled aki normális körülmények között van és rendesen kötődik a gazdájához.
2011. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!