Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ÉSZÉRVETEK arra hogy ez...

Van ÉSZÉRVETEK arra hogy ez így miért nem jó?

Figyelt kérdés

A kutya nem veszélyeztetett állat, sőt még túl sok is van belőle. Sok a szaporító, akik nem ölnek sok pénzt a kutyájukba, nyomják ki a kölyköket és olcsón adják. Vannak a tenyésztők, akik megcsinálnak mindenféle szűrést, nagyobb valószínűséggel lesznek a kölykök egészségesek, és viszonylag drágán adják őket. (ha a szaporító állatkínzó is egyben, kis helyen tartja, nincsenek meg az oltásai, éhezteti stb. az elítélendő, ugyanúgy mint aki nem szaporít csak simán kínoz, azt büntessék meg)

Az emberek szabadon választhatnak, hogy milyen kutyát honnan szeretnének. Abban is szabadon választhatnak, hogy ha beteg kezeltetik e vagy elaltatják. Az utcán talált, kirakott, megunt állatokat főleg ha betegek, elaltatják. Ha valamelyik kicsattan vagy kölyök, vagy még jó esélye van gazdához kerülni azt a menhelyek megpróbálják továbbadni, a többit elaltatják. Nem szenvednek beteg sérült, agresszív, öreg kutyákkal. Azokat elaltatják. Kevesebb kutya az utcákon, kevesebb a menhelyen, kevesebb roncs kutyát próbálnak megmenteni, több lesz az altatás. Mindenki boldog. Mi lenne ezzel a baj?


2011. máj. 15. 14:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
remélem, ha beteg leszel, akkor kezelés helyett téged is elaltatnak
2011. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Na ez nekem kicsit magas, de ha a szaporítókat véded:

Az állatok érző lények. Érzik a fájdalmat, a rossz szót stb. Miért "gyártsanak" az emberek még több olyan kutyát aki csak szenved?

Nem kellene ennyi kutya, mert nincs ennyi gazdi. Azért a szaporítókat támadja a többség itt a fórumon, mert ők tehetnek elsősorban arról, hogy ennyi kutya az utcára kerül. Másodsorban csak a "lelkiismeretes" új kutyatulajdonos.

2011. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A kérdésem teljesen tárgyilagos, senkinek a pátját sem fogja, és a leírásban mindent elmondtam amit el akartam ahhoz hogy lehessen válaszolni, köszönöm.
2011. máj. 15. 14:40
 4/22 anonim ***** válasza:
10%
Túlságosan sarkított ez az elképzelés, nem csak fehér és fekete van, az élet ennél árnyaltabb. A mi foxink pl. egy véleményed szerint "szaporítótól" van, egészséges, vidám kutyus, mindenféle törzskönyv nélkül. Annyi történt, hogy nem messze tőlünk egy néninek foxija van, meg pár házzal odébb egy családnak is, és a család szeretett volna kiskutyákat, így összehozták a két kutyát. Olcsón kaptuk a kutyust, csak azt az összeget kérték el, amibe addig az oltásai kerültek. Én ebben semmi elítélnivalót nem látok. Attól még, hogy valaki nem hivatalos tenyésztő, mégis vannak kiskutyái, nem feltétlenül Szörnyella de Frász.
2011. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez nagyjából most is így történik, akkor most mi a kérdésed?
2011. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege annyi (mert úgy látom nem nagyon tiszta) hogy miért nem altatnak egy kicsit "könnyebben" el olyan kutyákat akik betegek, öregek, vagy akár egészségest is hogyha úgy is annyi kutya van, hogy esélytelen mindnek gazdát találni?
2011. máj. 15. 14:49
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez most nem túl kutyabarát összehasonlítás, de így látni fogod mire gondolok.


Sok a kínai gagyi termék.

Például: veszel egy cipőt a kínaiban. Legjobb esetben fél évig tudod úgy hordani, hogy nem vált le a talpa, nem esett szét a lábadon.

Utána venned kell még egyet, ha nem akarsz mezítláb járkálni. Ezzel nagyon jót teszel a kínai üzletláncnak, mert olcsón meg tudod venni a dolgokat, de rákényszerít arra, hogy legközelebb is ott vegyél, mivel nincs pénzed drágábbra. Így vegyük azt, hogy 5 év alatt költesz a cipődre 10 ezer Ft-ot. Ebből a pénzből már vehetsz magadnak egy márkás, jó minőségű cipőt. Igaz?

Előbb is megvehetted volna, nem kellett volna cipészre költeni vagy lecserélni, csak félre kellett volna tenni a pénzt.

Amint látod a cipő egy elengedhetetlen kellék, ami nem érez fájdalmat, ha leválik a talpa. -> kutyát tartani nem kötelességed, lehet élni kutya nélkül X évet amíg össze spórolod a pénzt kutyára.

Ezzel szemben veszel egy márkás cipőt amit 4-5 évig tudsz gond nélkül hordani, sőt még garanciát is kapsz rá.


Na lefordítva:

Veszel szaporítótól kutyát. Kis időn belül nagy valószínűséggel elő jön rajta valamilyen örökletes betegség, allergia, agresszió. Legyen az dysplasia, akármi. Spóroltál a kutya árán mondjuk 50 ezer Ft-ot, amit most nem tudsz össze gyűjtögetni, ezért a kutyának a sorsa az elaltatás vagy a sintér telep vagy fajtamentők. Ezidő alatt a kutya szenved, fájdalmai vannak.


Veszel egy kutyát 5 évnyi összekuporgatott pénzből 100 ezer Ft-ért. Nem lesz örökletes betegsége, garancia van rá! Jobban meg fogod becsülni azt a kutyát, mivel sok időt vártál rá.

Érted már?

2011. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül tiltja a törvény Mo.-on az eutanáziát.
2011. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
70%
Szerintem kutyák helyett, néhány embert kellene elaltatni. Egy beteg állat is többet ér bizonyos embereknél.
2011. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én a "szaporító" és a "tenyésztő" között a különbséget értem. És mondjuk hogy el is fogadom, hogy az esetek nagy részében így van. Mondjuk. De kinek fáj az, hogyha valakinek a kutyája beteg lesz 3 év múlva, és a gazda elaltatja? Max. a gazdának. De az ő döntése. Mindenki meghozza a saját döntését hogy 3 évet szeretne eltölteni egy kutyával vagy 15-öt. Aki fajtatisztát valószínűleg egészségeset akar az összespórolja a pénzt, és 15 év alatt egy kutyát "használ el", akit meg ez nem érdekel, az 15 év alatt "elhasznál" 4-et. Ami nem kell már senkinek és még pluszba esetleg valami hibája is van (beteg, agressziv, stb.) azt elaltatják, úgy is olyan sok van belőlük. Érzelmi oldalát értem, de az most nekem nem érv, mert a kérdést azért tettem fel, hogy tudna e valaki észérvet, érzelemmentes érvet felhozni arra hogy miért is ne kezdjünk a kutyák tömeges altatásába?
2011. máj. 15. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!