Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó neki vagy nem a lakásban...

Jó neki vagy nem a lakásban tartás?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek van egy kutyája és nagytestű de elég pici a lakása de ehhez képest a sétálás fordítottan arányos mert kb 3-4 órát sétál vele erdőben.
2011. máj. 15. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez még csak tavasszal, nyáron, jó időben megoldható. De télen vagy ha esik az eső, csak szenvedne bent. Én úgy gondolom.
2011. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha évszaktól függetlenül megteszi a napi sétaadagot, nincs vele semmi gond.

Az udvaron tartott kutya sem rohangál folyamatosan. A legtöbbje elfekszik és várja, hogy hazamenjen valaki a családból.

2011. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt de télen is viszi
2011. máj. 15. 15:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is rendben van így. Úgyis látszik az a kutyán, ha nem jó neki ez a helyzet...
2011. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van így egy kutya nem mozog 3-4 óránál többet. A többi időt alvással tölti. Azt pedig kis lakásban is lehet.
2011. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a mérettől függ a területigény, Van nagy kutya, aki lakásban is jól el van, és van kicsi, aki megőrül. A természetétől, a fajtától, és a korábbi életétől függ:) Szerintem megfelel neki.
2011. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a barátnőmnek erdélyi kopója van. a lakásban is jól érzi magát, mivel naponta 3-4 óra fárasztó, játékkal teli sétát tesznek az erdőben, ill. az utcán.

biztos jól érzi magát a kis dög :D a lakásban nem randalírozik, szépen fekszik, vagy a gazdi körül sertepertél, ha van valami izgalmas esemény.

2011. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kedves utolsó válaszoló!

nekem is erdélyi kopóm van (talált) és sziveen fogadnék egy pár tanácsot meg tapasztalatot a nevelésről is. esetleg ebben tudntok segíteni?köszi

2011. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

vannak olyan kutyák amelyeket csak lakásban tartva lehet helyesen munkára fogni .

lsd : vakvezető, epilepszia jelző, siketeket segítő, testi fogyatékosok segítő kutyái, illetve a terápiás kutyák nagy része is lakásban tartott !

azonkívül a nyugati világ sok országában a kutya családtagnak minősül, tehát a házban a helye!

miért ?

mert az udvaron tartott kutyával lényegesen kevesebbet foglalkoznak( kivételek persze vannak !!).

hiszen elég végigmenni egy falun, vagy a kertvárosban,hogy a kerítés túloldalán vicsorgó,acsarkodó ,veszettül ugató kutyákkal találkozzunk .

mert ezek bizony unatkoznak, mert a gazdi, hangos csengőnek használja.és ma Magyarországon ők vannak többen !!

mozog a kutya az udvaron ??

nem . egyedül nem .

a lakásban tartott kutya ??

sok ott sem.

ölebek, gyerekként kezelve !

kivételek itt is vannak.

2011. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nagytestű kutyám van. Kimehet a kertbe ha akar,de ő is inkább itt fekszik az ágy mellett,vagy ül a konyhában. Hiába lenne kint,egyedül úgyse szaladgálna. Eljárunk futni,sétálni, egész nap csak alszik utána :)
2011. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!