Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik piros kis kocka alakú...

Létezik piros kis kocka alakú patkány vagy bármilyen méreg?

Figyelt kérdés
Az udvaron találtunk egy megrágott piros, bordós színű kis kockát, amiről fogalmunk sincs honnan jöhetett. Az egyik kutyánk délután hányt, köhögött, ennek ellenére evett rendesen, nem bágyadt, játszik, "vigyorog", nem igazán tűnik betegnek. Még is félünk nehogy valamilyen méreg legyen, folyamatosan figyeljük, hogy változik e az állapota. Természetesen ha továbbra is hányna, vagy az állapota rosszabbodna, azonnal rohanunk vele az állatorvoshoz. A kérdésem csupán annyi, hogy nem tudtok e ilyen kinézetű méregről? Nagyon aggódom, illetve dühös is vagyok... a szomszéd is eteti néha, bár ő nagyon szereti őket, játszik, "beszélget" velük kerítésen keresztül. Hiába kértük, hogy ne adjon nekik maradékot, akkor is ad. Remélem csak ebből valami maradék, de azért jobb félni mint megijedni. Volt már panasz arra, hogy ugatnak, így pláne megfordul a fejünkben hogy valakinek nem hiányoznának. Bármilyen infót szívesen veszek, és előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Ha valakinek tapasztalata van mérgezéssel azt is megköszönném!
2011. máj. 15. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
az bizony patkányméreg, azonnal vidd orvoshoz a kutyát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
2011. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2011. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Platypus ***** válasza:
Azonnal orvos, vagy ha a hétvége miatt nem elérhető, akkor patikából kell K vitamint venni neki, és amint lehet szaladni az orvoshoz. A legtöbb patkányméreg véralvadásgátló, belső vérzést okoznak. Direkt lassan ható mérgek, különben a patkányok nem ennék meg. Mire látod, hogy rosszul van, már lehet menthetetlen is az állapota.
2011. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Így van, egereknek is szoktsk ilyet lerakni, és csak később halnak bele!!!
2011. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Basszus kulcs... Köszönöm a válaszokat, most a hasa ment nagyon úgyhogy valószínű még ma telefonálunka dokinak hogy mit csináljunk vele.
2011. máj. 15. 18:33
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha ma már nem tudjátok orvoshoz vinni, akkor úgy tudom, hogy tejet vagy tojásfehérjét kell neki adni. De ha lehet inkább vigyétek el! Jobbulást!
2011. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tanítsátok meg nekik, hogy bedobott ételt ne egyenek meg.Ha egyszer valaki bedobta (gondolom nem véletlenül) akkor még egyszer elő fog fordulni. Volt már erre vonatkozóan kérdés.
2011. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én nem is gondoltam, hogy ez előfordulhat velünk, jóban vagyunk a szomszédokkal, egyetlen egyszer volt panasz a kutyánk éjszakai ugatására, de arra igyekeztünk figyelni, rászólni, amióta ketten vannak lefárasztják egymást, egyáltalán nem ugatnak éjjel. Nagyon el vagyok keseredve, egyelőre az állatorvosunk nem elérhető, de amint tudunk, rohanunk vele hozzá, el nem tudom képzelni, hogy kinek ártottak. Lehet jobb is ha nem tudom meg. Hogyan taníthatnánk meg őket hogy ne fogadjanak el így kaját, vagy amit találnak az udvaron azt se egyék meg?
2011. máj. 15. 18:51
 9/19 anonim válasza:
Ha hiszed ha nem nálunk is pont ugyanez a probléma jött ma, így örülök, hogy megtaláltam ezt a kérdést, valószínűleg mi is ilyen mérget kaptunk, dehogy kitől!? Iszonyat mérges vagyok! Jobbulást kívánok nektek, remélem minden rendben lesz!
2011. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, szívesen segítenék, de nincs időm tanulni kell. Egyik nap volt itt kérdés. Keresd vissza. De tényleg szívesen segítenék! :(
2011. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!