Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma Magyarországon kutyahordózó...

Ma Magyarországon kutyahordózó táskában be lehet vinni a kutyákat az üzletekbe? Ti mit tudtok erről? Ahol nincs kint matrica az üzleten oda elvileg nem tilos bevinni ugye? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Persze az egyértelmű hogy pl. étterembe, orvosi rendelőkbe, élelmiszer üzletbe nem viszem magammal a kiskutyámat, de mi a helyzet a bevásárló központokkal, ruha üzletekkel stb?? Most vettem egy kis yorki bebyt és állandóan velem van, még a munkahelyemen is.Ezért érdeklődnék, hogy hová vihetném magammal.
2011. máj. 16. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt a lábával?
2011. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmi, csak gondoltam az üzletekben elnézőbbek ha nem pórázon viszem be a kutyust, hanem táskában. Vagy tévednék??
2011. máj. 16. 12:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
vazzeg, mit dolgozol h viheted a kutyát??
2011. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ki tudja. De szerintem nagy általánosságban nem lehet sehová bevinni kutyát. Persze a táskatartalmakkal lehet más a helyzet.

Viszont szerencsére tudok egy-két normálisabb éttermet is Budapesten ahová kutyával is be lehet menni. Nem csak táskaméretűekkel.

2011. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én pórázon vive be szoktam menni,pedig az enyém nagytestű

(persze nem élelmiszer üzletbe.)

Csak egyszer szóltak, akkor kérdeztem,hogy hol a matrica az ajtóról. Ezzel le volt zárva a téma.

2011. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell ahhoz táska, hogy bevihesd magaddal. Akkor inkább vedd kézbe, az egy fokkal normálisabban mutat.

Egyébként a bevásárló központokba be lehet vinni, de nem minden boltba engednek be kutyával.

Mindig mindenhol kérdezd meg előre, akár telefonon.

Én voltam már moziban, kávézóban is a kutyámmal, a lényeg, hogy kulturáltan viselkedjen, és fogadjon szót.

2011. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem sehova nem viheted be, kivéve állatfelszerelés boltok. Sőt valószínű mindenhol van erre matrica is, ha jobban megnézed.

Gondold el, nem csak te vagy a világon, ha neked megengedik, akkor bármelyik ember bevihetné a kutyáját, akármilyen ápolatlan. Senki nem szeretné, ha szőrös, nyálas, bolhás lenne az üzlete. Nem is beszélve a betegségekről, piszokról.

Az, hogy táskában, az nem jelent semmit. A kutya az kutya. Én fel lennék háborodva, ha valahova Te bevihetnéd a kutyádat táskában, és viszont az enyémet nem, mert nem fér el egy táskában...

Meg amúgy is, írtad, hogy nincs semmi a lábával, akkor ne kínozd azt a szegény kutyát, hadd sétáljon. Ez egy terrier, napi több óra aktív mozgásra lenne szüksége. Ha jól lefárasztod, akkor elalszik a kocsiban, amíg bevásárolsz, vagy otthon a lakásban.

2011. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert yorkid van még foglalkozz vele úgy, mint egy kutyával. Teljesen fölösleges a hordozó táska, van 4 lába, szépen tud menni veled. Nem bántásból írom, de pont az ilyen gazdik kutyájából lesznek az agresszív kis görcsök, akik úgy viselkednek az állataikkal, mintha egy csecsemő lenne.

Kérdésedre válaszolva, ha nincs kitéve matrica, hogy tilos bevinni állatot, akkor én bevinném.

2011. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor elméletileg ahol nincs kint matrica ott nem nagyon kötözködhetnek?
2011. máj. 16. 12:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol meg kell kérdezni előre, az a biztos. Én is sok helyen voltam már kutyával. De pl. plázákba, ruhaboltokba nem engednek be, mint ahogy élelmiszer árusító helyekre sem. Éttermekbe sokszor bemehet, az ANTSZ csaklátványkonyhásba nem engedi. Én jártam szoliba, ahova bejöhetett a kutyám, de a fodrászomhoz is bejöhet (pedig nem kicsi) .
2011. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!