Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a staffordok csak...

Igaz, hogy a staffordok csak olyan embereknek valok, akik tudnak vele banni?

Figyelt kérdés

Nekem van egy staffordom, 8hetes es picit agresziv a kutyakkal szemben, minden kutyanak neki tamad, es fel az autoktol, meg a hangos zajoktol. Most eloszor van ilyen kutyam, az is kan, es nemtom, most kenyesztessem el kiskoraba, hogyha felno, visszaadja nekem a halat, vagy banjak vele mar most kemenyen... Sokan mondjak nekem, hogy nekik is volt, el kellet altatni, mert megolte a kisgyerekuket, meg a sajat gazdajat szettepte, mert kiskoraban megengedtek neki, hogy a fotelba fekudjon, es 6 honapos koraban pedig nemengedett oda senkit, meg ilyenek, na de most mar keso, mar megvettem, nem lokhetem ki....Mi tevo legyek? Hogyan tanitsam, leci akinek van Stafordja, es jo kutyat nevelt belole, az leci irja le.

A kutyasuli meg nemigen jo otlet, mert munkaba jarok, es nemlenne idom utazni tobb kilometereket, mert itt nalunk a kozelben nincs ilyen kutyasuli.


2011. máj. 16. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden fajtára igaz, csak annak való, aki tud vele bánni!
2011. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minden kutya csak olyannak való, akik tudnak velük bánni.

Az más kérdés, hogy sokan nem gondolják át előre a dolgokat.


Egy szellemileg és fizikailag is megfelelően igénybe vett kutyánál nem sok bibi lehet. Érdekes, hogy munkakutyánál eddig még nem hallottam olyat, hogy bárkire is támadott volna, csak ingerszegény környezetű, csakhogylegyen-kutyánál.

A következetes nevelés minden kutyánál elengedhetetlen!

2011. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szólónak igaza van. De ne aggódj nem lesz belőle vérengző vad. Vidd kutyák közelébe és ha támad emeld ki a szituációból nézz rá és mondd neki hogy nemszabad és ezt ismételd annyiszor amennyiszer nem érti meg. Emberek,gyerekek közé is hord addig szocializáld amíg kicsi mert most tanulja meg ezeket az alapszabályokat a legkönyebben. És soha ne lássa rajtad azt,hogy meginogsz nem vagy magabiztos. Játsz is vele sokat keress egy régi törölközőt és játszatok húzós játékot arra is figyelj,hogy te húzd el a végén erősebben nálad legyen utoljára így tanulja,hogy ki is a falkavezér. De ha okos és érti a feladatokat akkor a dicséretet se hanyagold el, hiszen a sikerélmények is fontosak. Remélem tudtam segíteni:)
2011. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úristen...ugyanúgy kell nevelni, mint bármelyik másik kutyát. Semmiben nem különbözik. Amit nem akarsz, hogy megtegyen, azt nem hagyod, amit egyszer megengedsz, azt máskor már ne tiltsd meg. De amit szabad, azt lehessen mindig.

Max azok támadnak emberre, amelyek méteres láncon kikötve élik életüket. Ha családtagként kezeled soha nem fog, mivel ugyebár arra lettek szelektálva. Annak idején, amelyik emberre támadt, azt kivonták a tenyésztésből. 8 hetesen max a félelemtől tűnik agresszívnek más kutyákkal. ez domináns kanoknál csak másfél, 2 éves korban alakul ki. Vidd minél többet kutyák közé játszani (persze majd ha meglesznek az oltásai). Nem kell semmilyen különleges bánásmód hozzá, csak legyél mindig következetes. Pedig egy kutyasuli nem ártana ;)

2011. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


minden kutyát el lehet rontani és válhat agresszívvá, annyi a különbség h ezek a kutyák sokkal erősebbek, nagyobb kárt okozhatnak.

első kutyának elég ngy falat, de ne higgy a szóbeszédeknek! az amstaff egy remek, kedves és tanulékony családi kutyus, csak igen erős kéz kell hozzá. az erős kéz alatt nem verést értünk, hanem következetes nevelést. a cerberos kutyaiskola irt egy ilyen cikket:

[link]


ha e szerint neveled nem lehet baj.a gazda és más kutyák elleni agressziót már csírájában el kell folytani!vidd rendszeresen kutyatársaságba, hogy később neked is könnyebb legyen, ne kelljen bezárnod a kertbe, mert meg akar enni mindenkit. normális, kedves jól szocializált felnőtt kutyák közelébe is vehited mert ők majd kicksit helyrerakják, semmilyen normális felnőtt kutya nem fogja bántani a te kikcsidet, csak helyrerakja, illemet tanít neki. minnél gyakrabban találkozzon más kutyákkal, hogy szokja, mit lehet és mit nem. amig ilyen kcisi addig kell vinni, mert még nem tud senkiben sem kárt tenni!

ne kényeztesd el! akármennyire is szereted azzal nem teszel jót!, ha olvastad a küldött linket akkor ezt már bizonyára magadtól is tudod.ő nem gyerek, nem szülő, hanem falkavezér kell neki. ettől még lehet szeretni, csak mellette meg kell tenni bizonyos dolgokat. amiket a cerberos (nagyon jóhírű bp-i kutyaiskola, többek között félrenevelt kutyákat is sikeresen rehabilitáltak!!) leírt.


az hogy fél az autóktól normális, hisz ,ég nagyon kicsi, az meg egy böhömnagy hangos izé. valószínűleg még bizonytalan és fél, ezért is agressziv, bár egy 8 hetes kutyától azért az elég fura.

az én 5 hónapőos kopóm is félt az autóktól az uttest mellett. minden félelmüket ugy kell lereagálni, hogy nem vezsel róla tudomást!furán hangzik, de megint csak az van h ő nem gyerek. tehát ő fél, te meg ha elkezded babusgatni és azt mondod neki nyugtatóan h jólvan kiskutyám ez cak egy xcsúnya nagy autó, az nem jó. miért? mert nem érti amit mondasz csak annyit, hogy ő fél te pedig az ő félelmát megdícsértd, kedvesen szóltál hozzá. megerősíted a félelmét. soha nem dícsérjük a kutyát ha fél! falkaveérként nekünk kell bemutatni h a kocsi nem ijesztő, szépen rá sem hedeeritve, szó nélkül mész tovább, ha nem jön is leül, akkor te se menj tovább, esetleg huzd kicsit, de ha akkor sem jön akkor hagyd, meg ne szólalj, ne nyugtasd (mert az nem nyugtatás, csak dícséret a félelemért!!), hanem várd meg mig megnyugszik és induljtaok tovább. maradj nyugodt. éreznie kell h nem félsz. az én kopómból 2 hét alatt sikerült kibnevelni. reggelente egy kocsktól hangos helyen sétáltunk. soha semmit nem reagáltam a félelmére, megértette h én a falkavezér nem félek, azóta nyugodtan jön.


most olvasom h visszaadja e a hálát. nem, nem adja. ezt most ne értsd félre, persze szeretni fog, de ő nem ember. az ő villágában falkavezérek és követők vannak.senki sem egyenrangú. nem fog arra emlékezni h jajj de jó volt amikor 3 hónaposan felengedted a kanapéra, majd ezt meghálálni. nem, neki ezek jelzések h ő a főnök.

nem kell másképp kezelni mint bármelyik másik kölyökkutyát, de idejébemn szocializálni kell. és nem nőhet a fejedre. a cerberos által leirt dolgokat mindig csinálni kell.mindig. közös életetek miden napján.

vidd sokat sétálni, ne zárd kertbe, mozgasd le.


eszembe jutott egy sztori a kérdésedről.

nem tudom szoktad e nézni a ceaser millan műsorát a csodálatos kutyadokit.

a lényeg h ő irta a könyvében a köv. történetet le:

egy amerikai kiscsaj t kapott egy 8 hetes pitbullt. a kislány apaj sok rosszat hallott róluk, hogy evszélyesek meg midnen. már egész pici korától ugy állt a kutyához h ez majd egy vadállat lesz. a kutya ugy nőtt fel h óvatosan nyultak hozzá, kikerülték, mindent megemngedtek neki, soha nem fékezték meg ha konfliktusa volt egy másik kutyával. a kutya azt érezte h midnenki tart tőle, ebből tudta h ő a főnmök, neki kell megvédenie a falkáját (apa, lánya meg ő ), ezért megtámadta a szerinte veszélyesnek itélt embereket és kutyákat. mit tehetett az apa? bezárta a kutyát a hátsó kertbe.a mozgáshiánytól még frusztráltabb lett a kutya, mig ceaser el nem magyarázta a gazdáinak, hogy egy kutya azzá lesz amivé nevelik (nem nevelik).

a lényeg h NE félj a saját kölyök kutyádtól. nem fogja letépni senki karját, ha neveled. HA neveled.

itt van egy hasznos link a kölykök neveléséről:

[link]


Olyanná fog válni amilyenné te neveled. nekem nincs konkrétan, de a haverral akinek van minden nap együtt kutyázunk. a kan kutyája minden nap 5 másik kutyával játszik (abból az enyéim egy tacsi szuka, meg egy erdélyi kopó kan és őt sem bántja mert még kicsi). remek, türelmes, kedves , de jó házörző. gyerekek is megsimogathatják, de látok minden nap ellenpéldát is.

nyugi, ne hallgass az ilyen olyan tanácsokra.

neten rengeteg kutyaiskola által összegyűjtött anyagok vannak, azok nagyon hasznosak.

sok sikert!

2011. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A tévedés ott van hogy a kutya nem az elkényeztetést fogja meghálálni (és pont az elkényeztett kutyák "tépik szét a gyereket"), hanem azt a megfelelelően neveled. Ha elkényezteted akkor csak a fejedre nő.
2011. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem keményen, hanem következetesen kell bánni vele.

ha egyszer felmehet azágyra, akkor legközelebb se küldd le. ha felmegy felmegy, hanem akk nem.

2011. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Huha nagyon szepen koszike, ezzel megoldottal minden gondot ami eppen nyomrta a lelkemet. Nagyon orulok hogy ilyen valaszokat kaoptam toletek, nagyon koszi....

De hogyha rosszalkodik rag, meg ilyenek, rauthetek egy picit a pofijara, es a nemszabad, fuj szoval rakiaballok??? Mert most naggyabol ugy csinalom, es az elebb mar csak rakiabaltam, es abbahagyta, igy nem kellet a pofiara koppintanom. Azt ugy tehetem? Vagy nem?

2011. máj. 16. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:

pofiütögetés helyett humásusabb ha kicsit megfogod a tarkója alatt, a nyakán lévő bőrt. az anyukája is ugy cipeli ot megfogva,mert az nem fáj, de rendreutasítást jelent.

amugy fél évesnél fitalabb kutyánál igyekezd elkerülni h megüsd, maradj a nyakbőr huzásánál. azt sem kell tulzásba vinni, de egy kis rendreutasítástól nem fog megállni a fejlődésben. döntsd el előre h mi az amit meg fogsz neki engedni, például aludhat e veled, vagy a fotelben vagy nem tudom. a szabályon ne változtass mrt összezavarodik. nem fogja érteni h egyszer miért mehetett fel máskor meg miért nem.

ne aggódj, ő csak egy tündéri kölyökkutya, mindegy h csivava vagy amstaff, ugyanazt a nyelvet beszélik. kamszkorban fognak kicist megkattanni, amikor ugy tűnik h elfelejtettek mindent amit eddig tanultak, és kezdenek kicsit keménykedni, pl addig szépen ment pórázon majd a semmiből elkezd húzni, akkor kell szigorunak lenni, amig meg nem komolyodik. sose hagyd rá a dolgokat. sétakor ne rángasson, arrammentek amerre te akrsz. akkor álltok meg amikor te akarsz. én ugy csinélom h egy 40 perces séta elején a lakásból kijövet elvégzik a dolgukat, majd rövidpórázon séta. ez fontos, mert v melleted v mögötted kell jönnie, a falkavezér megy elől (ez asszem valamelyik linkben is benne van). 10 perc séta, 5 perc szaglászás és tudnak megint pisilni.aztán 10 perc séta majd pisi. amikor a kan 4 hónapos lett kb akkor 20 percre növeltem a fegyelmezett sétát és csak utána álltunk meg szaglászni és pisilni. ilyen kis kutya még nem fog tudni ilyen sokáig figyelni és sokszor is kell majd pisilnie.


több amstaffos, pitbulos ismerősöm, szerint a kanoknál olyan 1 1,5 éves korban dől el h megtűrik e a többi kant,ilyenkro magyon kell figyelni minden rezdülésére, mert van h aki eddig haver volt utána összekapnak, pl tüzelő szuka van a közelben. a stefik éltalában nem komálják a nagy kutyatársaságokat , persze vannak kivételek, de ált. nem hiába szicializált a 10 fős bandázás már sok neki, ez az oka annak h a fajtamentők sem viszik ki őket nagyon nagyon kutyás rendezvényekre őket csapatostul. hamar rendet tennének:).

2011. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jahh és ha lehet a kutyáddal kerüld a gyakori találkozást az olyanokkal akik sok negatívat mondtak róla, valószínűleg félnének tőle, vagy nagyon negatív dolgokat közvetithetnének felé. bután hangzik, de egy domináns kutyánál ez is gond lehet. ez olyan mint a ceaser könyvének pites sztorija. féltek tőle, hát félelmetessé vált. nem véletlenül idősek és gyerekek a kutyatámadások áldozatai,ők a leggyengébbek.

ez most olyan mint ha kicsit magam ellen beszélnék. nem ezt teszem, csak ne olyan légkör vegye körül a kutyát amiben csupa negatív érzések veszik körül. ő ezt érzi, ahogy azt is ha a gazdi szomorú v mérges.

2011. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!