Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Már képtelen...

Mit tegyek? Már képtelen vagyok elviselni. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szomszédunkban egy undorító természettel megáldott család él. (Nem részletezném, miért. )Fél éve új kutyájuk lett. A kutya majdnem egész nap vonyít, legalábbis amikor én itt vagyok du. 4-től, folyamatosan hallom. Kb. 10 percenként ráordítanak úgy, hogy gyakran még a csukott ablakon is áthallatszik hozzánk:S Akkor 2 percre csendben marad, majd újra elkezdi a vonyítást. Mit tudnék tenni ebben az esetben? Egyrészt azért zavar, mert nem tudok nyugodtan tanulni az érettségire, másrészt pedig nagyon szeretem az állatokat, és szeretném, ha állatvédő szervezeteknél kiderülne, hogy mit csinálnak a kutyával.
2011. máj. 16. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Ebben az esetben fordulj állatvédő szervezetekhez. Ha pl a kutya alultáplált, nem megfelelően van tartva, lehet h tehetnek valamit.
2011. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is tegyél bejelentést, hátha találnak valamit amiért elkobozhatják.
2011. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Most őszintén: mit tehetnek az állatvédők azzal, hogy a kutya vonyít, és őket is zavarja, ezért rászólnak.

Ha nem szólnak rá, akkor az lenne a baj, hogy hagyják egész nap vonyítani.


Ezzel senki se tud mit kezdeni, a kutya az kutya: ugat, vonyít, kakil, ás és a többi.

2011. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azzal semmit, de lehet van egyéb baja is a kutyának...alultáplált, bántalmazott stb..azzal már lehetne valamit kezdeni. Egyébként van a csendháborítás törvény is, ha éjjel is folyamatosan vonyít.
2011. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Doruss ***** válasza:

18:56: ez nem erről szól. Szerinted egy normálisan tartott kutya egész nap vonyít? Mert szerintem ez nem normális jelenség. Valószínűleg elég szarul bánhatnak a kutyával.

Mit tudsz a kutyatartási szokásaikról? Mert valami nyomósabb ok kell ahhoz, hogy bármit tehess, minthogy egész nap vonyít. Szoktad látni a kutyát? Hogy bánnak vele? Jó lenne bejelenteni az állatvédőknél, csak előbb szerezz bizonyítékot.

2011. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
mérgezdd meg!
2011. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az előző kutyájuk - állatkínzás miatt - nagyon vad volt. Több újságszórót is megharapott, és kimutatták a veszettséget is. Azt a kutyát láttam, hogy sűrűn kínozták.

Ezt az újat ők maguk elütötték, és mivel a kutya alig élt, elvitték az állatkórházba. Ott bekötözték majdnem mindenét (mert alig maradt ép rész a kutyában), meg adtak neki bolha elleni szereket, kiszedték a kullancsait, stb.. Elég drága volt így minden, ezért a kutyát otthon bútorlappal megverték. Sajnos láttam, mert akkor értem éppen haza...

Ez kb. 2 hónapja történt.

A vonyítását ma felvettem mobillal. Ezzel juthatok vmire?

Többen írtátok, hogy a vonyítással nem lehet semmit kezdeni. A kutya meg van kötve, valószínű, ezért vonyít. A gazdái viszont rászólás néven ordítanak vele.

2011. máj. 16. 20:09
 8/14 anonim ***** válasza:
ez egy borzalom, amit leirtál. idegbajos család, szegény gyerekeik... de a kutyát ki kell emelni onnan. szerezz bizonyítékokat, fotózz, és menj be az állatvédő szervezethez. netán még pénzbüntetéssel is jutalmazzák őket nemes tettükért.
2011. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amit itt leírtál azt szóról szóra mondd el az állatvédőknek, ezzel már tudnak mit kezdeni.
2011. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Videózz, fotózz, gyűjts bizonyítékokat és részletesen írd le ezt is, amit elmondtál. Mindenképp tenni kell ez ügyben valamit, a lehető leghamarabb fordulj az állatvédőkhöz. Lehet hogy szegény kutya meg sem éri a következő verést...
2011. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!