Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam? (séta,4 hós...

Hogyan csináljam? (séta,4 hós kutya)

Figyelt kérdés

Már jó párszor kivittem sétálni. Elég félős, sokszor megtorpan, ezért azon is gondolkodtam, lehet még várni kéne vele, de ha várok, akkor soha nem szokik hozzá az idegen zajokhoz...

Tehát amikor viszem van, hogy megijed (ez ugye kb azért természetes), de haza felé már nagyon húz.. nem tudom, hogyan tudnám leszoktatni róla :/

A megfordulós módszer nem válik be, nem akar megfordulni.. nagyon rángatni pedig nem akarom, mert akkor csak rossz élmény fűzi a sétához..


Mit, hogyan csináljak?

Talán egyszerűbb lenne kutyaoviba vinni?!


2011. máj. 16. 22:40
 1/6 compactegon ***** válasza:
nem kell rángatni, meg fordulni, egyszerűen megállni. ha nem haladtok előre, előbb-utóbb megtanulja, hogy húzással nem jut semmire. (persze ez beletelik pár napba). amúgy még elég baba, sokat ne várj tőle. de azért megránthatod (kicsit) a pórázt, de ne hátrafelé, hanem oldalra magad felé.
2011. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Legyél kicsit határozottabb. Nem lesz semmi baja a kutyának, ha más irányba húzod a pórázt... Sőtt, előbb-utóbb pont attól nyugszik majd le, hogy felfogja, te vagy a vezető, ő meg a követő, így félni sem nagyon fog, hiszen te úgy is megvéded. A sétáltatást meg nehogy abbahagyd, pont ebben a korban a legfontosabb, hogy szocializálódjon, hozzászokjon az utca zajához, emberekhez, kutyákhoz.


Ha megtorpan a kutya, mert valamitől fél, vagy megijedt, akkor két lehetőséget van:

1. Valami jutalomfalattal arra csalogatod, amerre te szeretnél menni, esetleg játékkal, vagy valamivel, amit tudod, hogy követni fog.

2. Egyszerűen mész tovább, mintha misem történ volna, és húzod magad után a kutyát. Szerintem ez a célravezetőbb megoldás, mert ha TE nem veszel tudomást a kutya félelmeiről, akkor ő is elhagyja majd azokat, mert érezni fogja a magabiztosságodat és azt hogy nem ő riányít.


Ha hagyod neki, hogy a félelmei megtorpantsák őt séta közben, akkor rá fog szokni, hogy tud téged irányítani, nagyon kezelhetetlen kutya is válhat belőle.


Ha hazafelé elkezd rángatni, akkor állj meg. Nem kell megfordulni, meg semmi ilyesmi, csak egyszerűen áll meg, cövekelj le, és várd, amíg rád koncentrál a kutya és abbahagyja a póráz húzását, akkor indulj el, ha megint húz, akkor megint állj meg, elég unalmas és idegtépő ezt csinálni, de muszáj...


Sok sikert! :)

2011. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

amúgy ma meghallotta egy új kutya ugatását és azonnal hátra arc, irány hazafelé.. :/

De akkor megpróbálom megértetni vele, hogy ő csak a követő és nem kell félnie :)

2011. máj. 18. 21:51
 4/6 nory0722 ***** válasza:

Nálunk kölyök korban a fojtó nyakörv vált be(ha nagyobb fajta,nem csivava pl,mert azokat eleve csak hámmal lehet vinni). Most pedig,mivel már felnőtt beagle és szagok után megy,így a halti(szájszíj) vált be. Azóta nem repülök a kutyám után:) És ha megijed,vagy húzni akar másik kutya után,csak kicsit rántok a haltival rajta és jön megint mögöttem. Tényleg csodára képes:) Igaz,hogy 4ezer ft,de megéri,egyébként van olcsóbb is,de azt nem tudod külön a nyakörvhöz is csatolni. Küldök linket is mind a 2ről:


[link]


Itt ingyen szállítanak házhoz és ez külön nyakörvhöz is csatolható(így ha a kutya valahogy kihúzza belőle a fejét,akkor a nyakörv még mindig védi).


[link]


Ez is jónak néz ki,erős,vastag anyagű,nem kezdi ki a kutya orrát. Összekötő részt meg akár te is csinálhatsz,csak egy kisebb karabíner kell hozzá(ha érdekel,e mailben küldök több képet).


Egyébként az ovi is megoldás,ha megvan a kutyus minden oltása. Ott pont az a lényeg,hogy megtanulja,nem kell félnie(feltéve ha jó a suli),és te is tanulsz pár trükköt.

2011. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nory0722 ***** válasza:
100%
És még annyit,hogy ha megijed,semmiképp ne adj neki semmiféle jutalmat,azzal csak erősíted benne a félelmet és,hogy helyesen cselekszik. Próbáld meg kizökkenteni valahogy,vagy ami még jobb,megelőzni a bajt. Mikor meglát pl egy másik kutyát(ha tőlük is fél) még mielőtt megijedne,adj neki kaját vagy kedvenc játékot(vond el a figyelmét),de ha már megijedt,akkor ezt ne használd.
2011. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló problémával küzdöttünk.Otthon egy terrorista volt,de amint kimentünk sétálni mindentől félt emberektől,kutyáktól,zajoktól......Eltelt egy hónap és nagyon szépen fejlődik most már játszik másik kutyával is:)

Legyél vele nagyon türelmes.Ha nem fél akkor folyamatosan dicsérd,ha megijed valamitől akkor te maradj mindig nyugodt és menj tovább mintha mi sem történt volna.Nálunk az vált be ha nagyon fél akkor folyamatosan beszélek hozzá,probálom elterelni a figyelmét valamivel....Első időben probáltam olyan helyekre vinni ami nem annyira forgalmas és fokozatosan vittem forgalmasabb helyekre.Egy idegen kutyát mindig megsimogatok először és látja,hogy nem kell tőle félni és ő is jön kiváncsiskodni.Az a legfontosabb,hogy pozitiv élményei legyenek a sétával kapcsolatban.Ha húz ,mint előttem is irták állj meg,várj egy kicsit ameddig rád nem figyel és utána újra elindulhatsz.Egy kicsit hosszadalmas,de hamar megérti.

2011. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!