Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tetszik-e a kutyáknak, hogy...

Tetszik-e a kutyáknak, hogy ruhákat adnak rájuk, meg kutya fodrászhoz kell járniuk?

Figyelt kérdés

Mert ismerősöm a kutyáját(yorkshire terrier) minden 2. héten fodrászhoz viszi, hogy csinálják meg cukira a bundáját, meg adjanak rá, kis ruhácskát meg masnit.

Mikor kérdeztem, hogy jó ez a kutyának, annyit válaszolt, hogy:"Hát, még nem panaszkodott..."

Biztos etszik ez a kutyáknak, vagy csak eltűrik?


2011. máj. 17. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Világ életemben nagykutya rajongó voltam. Nemrég befogadtunk egy palotapincsit. MOst derült ki,hogy valami bőrbaja van. A kezeléshez meg kellett nyírni. Annyira fázott,hogy adtam rá egy pólót. JObban érezte magát utána. De ha jó idő van,eszembe nem jutna öltöztetni.
2011. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak eltűrik. A kutyáknak a természetes szőrzet és az udvaron lét a valódi közegük.
2011. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 LN09 ***** válasza:
0%

Nekem is yorkim van. Én nem azért adok rá ruhát és viszem kozmetikushoz mert az olyan cuki, hanem mert tényleg ápolatlannak tűnik, ha nincs rendszeresen nyírva. Egy yorkinak nincs aljszőrzete mint a legtöbb kutyának, ezért fáznak ha hidegebb van. Az én kutyám konkrétan remeg, ha hideg van.


Gondolom te is sapkát húzol ha fázik a fejed. Nah náluk ugyanez van, mivel hajuk mint az embereknek.

Csak az a baj, hogy tényleg sokan díszből meg cukiságból tartják ezeket a kutyákat.

2011. máj. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

És ugyanez a fajta hogy élt meg patkányfogóként mondjuk istállókban,udvarokban?

A régiek nem tartottak divatbábként kutyákat,valami funkciójuk volt.

Attól,hogy egy használható fajtát hajasbabává korcsosítottak,még nem biztos,hogy a kutya élvezi ezt a tortúrát.

Meg őszintén szólva röhejesek is a kis masnijukkal.

2011. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 LN09 ***** válasza:

Azért sok éve azok a kutyák még nem olyanok voltak mint most... Arról meg nem a gazda tehet, hogy elkorcsosították.

Láttam én már boxeren meg németjuhászon is ruhát... Szóval nekem ne magyarázzon senki! Mindig a yorkisok vannak lehurrogva, mert van egy-két elvetemült őrült aki tárgyként kezeli. Régen Adám-Éva sem húzott ruhát, most meg... Akkor miről beszélünk?


Ez a csilliomodik kérdés erről a témáról és a vége mindig ugyanaz, hogy jaj szegény kutya. Ha még ezer iyen kérdés lesz kiírva, és ezer embernek nem tetszik akkor is ez van. Nem értem miért kell ezen ennyire megbotránkozni. Vannak az életben sokkal nagyon gondok arról miért nincs ennyi kérdés???

2011. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 LN09 ***** válasza:
nagyon=nagyobb
2011. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Vannak fajták, akik kifejezetten igénylik a ruhát, mert fáznak nélküle. Pl. a kínai kopasz, de gondolom ez érthető.

A yorkik között is vannak fázósabbak, nekik a szőrük miatt kell. Az ő szőrük egész más, mint a többi fajtának, és alig van aljszőrzetük. De náluk szerintem egyedenként változhat, mert az én yorkim (bár neki nagyon sok szőre van) utálja a ruhát, viszont annál jobban szeret -10 fokban rohangálni a hóban.

A szőrét nem azért vágatom, mert cuki, hanem azért, mert gyorsabban nő, mint az én hajam, 8-10 hónap után már a földig érne.

Bevallom neki is össze van fogva a szőr a fején, de csak azért, mert ha levágatnám, akkor nagyon sűrűn kellene kozmetikushoz hordanom, hogy ne lógjon a szemébe. Nyáron másfél havonta viszem nyíratni, de télen 4-5 hónapig nincs nyírva. Szóval praktikusabb ha reggelente dobok egy gumit a fejére.


A kutyának semmi ilyesmi nem tetszik (nyilvánvaló) hanem eltűri, megszokta. Én viszont csak azt adom rá, csinálom meg vele, amire szüksége is van. Ha nincs szüksége ruhára a legkeményebb fagyban sem, hát én nem fogom erőltetni:) És még soha nem volt megfázva.

2011. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kutyák biztos nem lelik benne nagy örömüket. :) Nem azt mondom, hogy utálják, de nem ülnek tűkön, hogy "jajj mikor megyek már a kozmihoz, lenőtt a szőröm, meg ez a masni is divatjamúlt már" :D,egyszerűen megszokják, hogy ez van, elviselik, még tán jutalomfalatot is kapnak a kozmetikázás után.

A ruha biztos jó a fázós kutyáknak, de persze nekik mindegy lenne, hogy most egy strasszos-flitteres kutyaoverált adnak rá , vagy egy szakadt babapulcsit. :)

2011. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És azt vajon hogy tűrik szerencsétlen kutyák, amikor annyira el van hanyagolva a szőrük, hogy már páncéllá filcesedik össze a bundájuk, nem tudnak lépni, a hónuk alatt tályog alakul ki és némely kutya nem lát ki a sok "haja" alól?... Lehet szidni azt, aki gyakran viszi a kutyáját kozmetikushoz, de még mindig jobb, mint annak a kutyának, akit annyira elhanyagolnak a hosszú szőrével együtt, hogy már lépni nem bír tőle. Az a borzasztó, nem a normál kozmetikázás.
2011. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A két véglet.

Normális,életképes fajtákat kéne tenyészteni,nem táskába való divatbábokat.

2011. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!