Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsírtásra (kertben)...

Kullancsírtásra (kertben) milyen módszereket tudtok? Az Actellic 50 EC forgalomban van még és tényleg alakalmazható kullacsírtásra is?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy betiltották a különböző kullancsírtószereket meg magát a kullancsírtást ami egy elég nagy hülyeség volt...a kutyámra killtix nyakörvet és frontline cseppet is teszek és mégis kb 2 hetente találok benne kullacsot, ha bemegy a bokrokba(hozzáteszem a saját kertünkben)attól meg nem foszthatom meg, hogy a bokrokba ugráljon.ha esetleg tud valaki valami más kullancsírtó szert is vagy a fent említettről néhány infot nagyon hálás lennék:)
2011. máj. 17. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Allitolag magyarok kifejlesztettek valami szert ami gombabol keszul es nem hagyja a kullancsot kifejlodni, de szerintem meg nem jutott el a tomegyartasig.

Igen, ez igazan nagy hulyeseg volt, hogy beszuntettek a kullancs es szunyog irtast. Elvileg most az egyedi vedelemre kell helyezni a hangsulyt, de szerintem sokkal problemasabb es koltsegesebb elkolteni csaladonkent havi tobb ezret "szuku"-ra, mikozben 10X annyi kullancs meg szunyog van, mint esetleg az onkormanyzatnak adni valamennyi tamogatast amibol finanzsirozni tudnak a permetezest.

Ez is valami ostoba EU-s szabaly.

2011. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írd be a keresőbe, hogy kullancsirtás.

Nagyon sokat foglalkoznak vele a különböző kertészeti oldalakon is. Már olvastam különféle szerekről, amik használnak ellene.

2011. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy ha ez körülményes válts nyakörvet meg cseppet. a frontlinre már immunisak a kullancsok, nem minden kutyának jó minden nyakörv. én is használtam ezt a párosítást, nekem sem vált be. a scalibor jo lett, de az bolhára nem jó.

próbálj ki más márkájú cuccokat. én pl most csak exspotot rakok a kutyákra, nyakörv nélkül és még nem hoztak haza semmit.

2011. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Anno egyik szomszédunk javasolt még vmi BI 58-at asszem ez volt a neve..de hát az azon kívül h büdös nem csinált semmit...nyakörvet nem tudok váltani mert westiem van..és a scalibortól kisebesedik a nyaka..másról meg nem tudok...

igazából azért írtam ide mert én is nézelődtem neten, h miylen kullancsírtási módszerek vannak,de a legtöbb ezzel foglalkozó adásvételi oldal hatálytalan:S

de azért köszi a válaszokat:)

2011. máj. 17. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az adásvételi oldalakra gondoltam, hanem néhányszor pl belefutottam mezőgazdasági oldalakon kérdezz-felelek témákban különböző megoldásokba. Úgy emlékszem, arra hivatkozva, hogy a kullancs is az atkák csoportjába tartozik, atkaölő szereket ajánlgattak .
2011. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor csak csepp.pl exspot, advantix
2011. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!