Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese fajtaismertető?

Bichon havanese fajtaismertető?

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta ha kitűnő leszek kaphatok 1 kutyát, nekem a nagykutyák tetszenek (Dán dog) de csak ki kertünk van.Nekem ez a fajta nagyon teszik de csak kis méretben(és a shnauzer is) de nem túl sokat tudok róla (animal planeten vannak ezek a 101 nagykutya de az nem elég, többet szeretnék tudni róla) tehát valaki tudna mondani valamit erről a fajtáról mert kezdő kutyás vagyok és nem szeretném ha a menhelyen vagy valahol máshol végezné.a szomszédom kutyáját szoktam sétálni vinni de nincs rutinom mindenről...na röviden ennyi
2011. máj. 17. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

"mert kezdő kutyás vagyok és nem szeretném ha a menhelyen vagy valahol máshol végezné"


Ezen a mondaton megakad a szemem.

Nem való neked kutya.

Ha nem tetszik, vagy mégsem ilyet akarsz, elpasszolod.

Gratulálok.


Egyébként meg látogass meg tenyésztőket, ők mindent el fognak neked mondani az adott fajtáról.

2011. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem! az a mondat az volt hogy a szüleim nem igen akarnak nagy gondot a kutyával, és sok ilyen történetet hallotam már!ezért szeretnék minél többet megtudni a fajtáról!meg hogy milyen betegségei lehetnek.
2011. máj. 17. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, hogy ha nem felel meg a menhelyen végzi, akkor NE LEGYEN KUTYÁD!!! Bármennyire megismered a fajtajellemzőket, lehetnek eltérések, egy nyugodtan beállított kutya is lehet nagyon eleven vagy akár agressziv. Akkor mi lesz? Nem neveled meg, hanem a menhelyen végzi? Inkább felejsd el, a kutyázás nem erről szól...
2011. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*nyugodtnak
2011. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Google a barátod:

[link]


Itt meg egy fórum, ahol olvasgathatsz: [link]

2011. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. máj. 17. 13:46
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Nekem ilyen kutyusom van, kan kutyuli. Most múlt 1 éves. Eszméletlenül szeretem a páromtól kaptam még 6 hetes korában. Mikor kicsi nagyon ügyelni kell rá mármint kaja terén, van a junior kutyakajcsi azt eheti, fűszeres dolgokat abszolút nem, a főtt husit apránként lehet adagolni neki. Tejet SEMMIKÉPP ne adj neki, meg tésztát sem, krumplit sem mert nem tudja megemészteni.

4 hónap alatt szobatiszta lett az enyém, nagyon játékos mivel mi dolgozunk este vagyunk otthon, így mi akkor játszunk vele. Ja és még egy valami, mikor hazaviszitek mindenképp legyen neki egy kb. ugyanakkora plüss valami neki alváshoz meg játékhoz, mert azt hiszi ő még hogy a testvére és nem érzi egyedül magát.Ne sokat hagyjátok egyedül mert depressziós lesz. És ez komoly.

Nekem bocifoltosom van, fehér alapon fekete foltos, nagyon szép göndörkés szőrű. Fürdetni havonta kb.1szer mert nem igazán szereti a bőre, de a lábmosásra rá lehet szoktatni.Ha megszoktatod vele nem lesz baj vele. Az enyém udvaron van ilyen jó időben besem lehet vinni a lakásba állandóan kimegy. Éjszaka persze van hogy bent alszik.

Csontot se adj neki legalábbis kis csontot mí pici, nagy cupákot lehet amit nem bír elrágni hogy erősítse a fogait.

Ja és nyárra le kell nyírni a szőrét mert eszméletlen melege lesz.

Hát most kb. ennyi ha kérdésed van írj nyugodtan.

2011. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kisnita ***** válasza:

Én azt tudom neked mondani, hogy akármilyen fajta kutyát is választasz előtte nagyon gondold meg! A kutya nem játék! 10-15 évig kutya marad és neked kutya kötelességed gondoskodni róla akkor is amikor pici, cuki, aranyos meg majd akkor is ha idős lesz és netán beteges.

Nekem Havanesem van, most 5 hónapos kislány. Igazi kis rosszcsont, nagyon eleven, játékos, "pattogós" kutya. De nagyon okos, értelmes, könnyen tanítható. Az enyém elég domináns kis csaj, szereti is ezt kimutatni, ezt csírájában kell elfojtani mert a későbbiekben problémákat okozhat. Egy 6-8 kg-s kutya is lehet veszélyes nem csak egy 50-60 kg-s!

A Havanese alapjában véve nyugodt kutya, de ez inkább csak felnőtt korban (2 éves kor után) jellemző, amíg kölyök eléggé aktív. Közepes mozgásigényű, ezt azt jelenti, hogy ha panelben lakik naponta legalább 3x kell sétálni vinni (de inkább többször) és ebből legalább 1 séta legyen hosszabb (1-2 órás) ahol játszhat, szaladozhat, más kutyákkal találkozhat. Fontos a korai szocializálás minden kutyánál nem csak ennél a fajtánál. Ha megvannak az alapoltási (kb 3-4 hónapos korára) akkor minél többet kell inger gazdag környezetbe vinni. pl: utazzon buszon, villamoson, hogy a későbbiekben ne féljen, járjatok kutyaoviba, később kutyaiskolába ez jó arra, hogy az alap engedelmességi gyakorlatokat elsajátítsa meg arra is, hogy találkozzon más kutyákkal és szokja az ingereket. Vidd kisgyerekek társaságába, kutyás rendezvényekre, stb. Minél több különböző inger éri annál jobb.

Ne csak a küllem alapján dönts egy kutyus mellett. Ha eldöntötted, hogy Havaneset szeretnél keress fel több tenyésztőt is és nézd meg a kölyköket. Ahol nem akarják megmutatni a szülőket onnan ne vásárolj kölyköt mert könnyen lehet, hogy keveréket akarnak neked eladni! Nézd meg a szülőket és a kiskutyákat is. Ha van rá mód akkor tölts el ott egy kis időt, ülj le a kutyusok közelébe, hogy figyelni tudd őket. Figyeld meg melyik milyen eleven, melyik megy hozzád oda először, melyik a csendesebb, visszahúzódóbb, stb. Nézd meg a kiskutyákat. Az egészséges kölyköknek fényes a szőrük, tiszta a szemük, nem váladékozik, nem csipásak. Kérdezz rá az eü szűrésekre, a kiskutyák oltási programjára, hogy hogy áll, kaptak-e féreghajtót, mikor, mennyit, kérdezd meg most milyen tápot kapnak a kicsik. Szerencsés ha te is ugyan azzal a táppal eteted otthon a kiskutyádat amit az alomban is kapott. Ha lehet kérj egy darab rongyot az alomból mikor hazaviszed a kiskutyát, így lesz neki egy ismerős szag az új környezetben. Ha lehet az első két-három hétben 0-24-ig legyél a kiskutyával, intézd úgy hogy ne kelljen hosszabb időre elmenned otthonról.

2011. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!