Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól táplálom a kutyámat?

Jól táplálom a kutyámat?

Figyelt kérdés
3 éves rottweileremet eukanuba rottweiler fajtatáppal etetem,úgy hogy összekeverem kutyakonzervvel.Ez jó?
2011. máj. 17. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen konzervvel? Általánosságban a konzervekről az mondható el, hogy nem túl nagy a belső tápértékük (értsd, megterheli a gyomrát, sokat sz@rik tőle, de nem épül be szinte semmi). Magába csak a szárazat nem eszi meg?
2011. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Az lenne a legjobb, ha csak simán szárazzal etetnéd de ez függ a konzerv minőségétől is. Milyen konzervet adsz neki? Mert úgy nem érdemes, hogy egy eukanubánál rosszabb minőségűvel kevered össze, így drága is. Ha teheted szoktasd át csak száraz tápra. Rakd elé 15 percre, és ha addig nem eszi meg vedd el előle. Ezt mindennap csináld meg, ha éhes lesz meg fogja enni, ha első alkalomra nem is, előbb-utóbb enni kell neki. Ne engedd hogy válogatós legyen.
2011. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pedigree és Chappi konzervet adok neki, azért adom neki a száraz táppal, mert egyesek szerint az Eukanuba kutyatápban kevés a hús, sok a gabona.
2011. máj. 17. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel vízbe is áztathatnád sajnos :( A Pedigree, Chappi, Friskies és társai tényleg csak a székletet növelik. Nem muszáj a Eukanuba fajtatáphoz ragaszkodnod. Mi kb. évente váltogatjuk, hogy mit adunk neki, az Acana termékei például nagyon beváltak, de most a DaDo halas cucca van terítéken és imádja, gyönyörű tőle a szőre, aktív, mozgékony.
2011. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a tápra szoktam tenni 1-2 nyers csirkenyakat,farhátat vagy ilyesmit,de mindig nyersen.
2011. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a kutya és jó kondiban van, akkor jól.
2011. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Nem kötelező az Eukanuba fajtatápnál maradni, nem olyan jó az, mint sokan mondják és remélik tőle. Tele van nyomva gabonával, és mindenféle extrudáló, puffasztó szerekkel, egyik sem kell a kutyának, a hústartalma kb. meg semmi. Én egyáltalán nem ragaszkodnék ehhez a táphoz, ugyanis ebben az árban sokkal jobb tápokat is lehet venni. Ki lehet próbálni az Orijen, Acana termékeket, azok is nagyon jók, nekem beváltak, aztán a nagyobbik kutyusomnál a magas fehérjetartalom miatt sorozatos bélgyulladások jöttek, ezért váltottunk. Hát nem bántam meg, az biztos. A Happy Dog Toscana nevű tápját etetem mind a két kutyusommal, és borzasztó jól néznek ki, kicsattannak a boldogságtól, és híztak is, az örökmozgó borderem, aki egyébként nyugodt természetű, de amikor lehet, futkorászik, ő is hízott tőle 3 kg-t, hát ráfért. Én csak ajánlani tudom! :)
2011. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!