Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S FÉREGTELENÍTÉS?

S. O. S FÉREGTELENÍTÉS?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes kölyök kutyusunk,vettem neki "NOROVERM TRIO TABLETTA A.U.V. Féregtelenítő tablettát,vélemények erről a féreghajtóról? Hatásos,ill. nem lehet tőle baja? Válaszokat várom!
2011. máj. 17. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A tablettáról nem tudok véleményt mondani, de miért nem állatorvosnál van féregtelenítve a kutyus? Oltani is kell, és az oltás mellett a féreghajtás is kötelező ott helyben.
2011. máj. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már van 2x oltása,féregtelenítése is volt már. De azt mondta a tenyésztő hogy nyugodtan adhatok folyamatosan féregtelenítőt neki.
2011. máj. 17. 15:52
 3/7 anonim válasza:

A tablettarol en sem tudok velemenyt mondani, de azt tudom, hogy a kutyak feregteleniteset 3 havonta kell ismetelni.

Magyarorszagon nehany allatorvos szerint eleg fel evente is.

Ugyhogy szerintem kerd ki az allatorvosod tanacsat!

2011. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Féregtelenítőt nem szokás folyamatosan adni. Évente 4szer kell adni megelőzésnek, plusz ha férges. De 8 hetesen 1 féregtelenítés után szinte kizárt, hogy férges, hacsak nem élt annyira extrémen fertőzött környezeteben.

A magam részéről egyébként jobbnak tartom az ivermectin készítményeket, igaz egyes fajtáknak (pl collie-k) nem lehet adni.

2011. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 havonta kell, és nem lehet tőle baja, ha az orvos nem mondja. és tőle kérj, ne te vegyél külön.

amúgy is... MINEK FOLYAMATOSAN?

nekünk egyszer lett bélférges, mert fél évig nem adtunk neki... de azóta 2 havonta adunk 3-at.

2011. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Könyveltem egy állatorvosnak, rákérdeztem nála, és azt mondta:


a mi éghajlati viszonyaink között a kutyák férgessége nem "népbetegség" (nem úgy mint Amerikában). Ami féregtelenítőt itthon beadnak a kutyáknak, az a betegség megelőzésére van, és nem a kialakult betegség gyógyítására. És azért ez nagy különbség!!!

2011. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 17. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!