Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kicsi kutyát venni?

Érdemes kicsi kutyát venni?

Figyelt kérdés
Én nagyo szeretnék egy Havanese kutyust, de az a gond, hogy anyukám nem szereti az ilyen kis "zsebkutyákat" ezért eléggé elment tőle a kedvem...Nekem már volt több kutyám is de az mind nagyobb testü, és nem tudom hogy az ilyenek milyenek....
2011. máj. 17. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
begle-n gondolkodtál már? Nagyon édes kutyus, igaz sokat kell vele törődni, de iszonyat meg tudja magát szerettetni még azzal is, aki nem szeretni a kutyákat.
2011. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
bocs : bealge :)
2011. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy kertes házban laksz vagy lakásban. Lakásban mondjuk egyáltalán nem kéne kutyát tartani de ha már akkor kistesű mindenképp. Nekem van 2 kistestű kutyám és egyikük egészségével sincs gond, a tacskóm már 11 éves. A kistestű kutyák nagyon kényesek, sok gond van velük, úgyhogy szerintem tájékozódjatok mielőtt befogadjátok.
2011. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
sheltie...kistestű de úgy néz ki mint egy nagy kutya:D és kevés örökletes betegsége van, ritkák az egészségügyi problémák
2011. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én se szeretem nagyon a "zsebcirkálókat", de a havanese ennek ellenére nagy szerelmem. Amúgy meg a bichonok között a legnagyobb (bár tény, hogy így se valami nagy). Ami alacsony, de mégse az a "zsebbe való" méret, az szerintem a basset hound (Columbo kutyája), lakásba ideális, de udvaron is elvan, ha megfelelőek a körülmények.
2011. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..:)

Igen, lakásban lakok(társasház), aminek van egy hatalmas kertje, de az közös.A beagle azért nem jó, mert az elég "nagy" és nekem már van egy colli-m és nem hiszem hogy elférne 2...nekem nagyon tetszik a Havanese, de anyukámnak inkább a töpetacskó tetszik, nekem végülis mind1 mert mind a 2 nagyon édes..:)

2011. máj. 17. 18:01
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként azért tetszett meg ennyire a Havanese, mert a barátnőm is kapott egyet húsvétra, és nagyon tüdéri kutyus!!! Én nem szeretném hogy a kutyus ne érezze jól magát, de szerintem nagyon jól ellennének a másik kutyusommal...
2011. máj. 17. 18:03
 8/17 A kérdező kommentje:
A sheltie-t nem igazán szeretem, amikor az egyik (collie) kutyámat vettük, akkor is mutattak nekünk pár sheltie-t de nem tetszettek, nagyon ugatós, és elég kényesek...az ilyen kutyusokkal az a baj, hogy szépek,szépek, de nagyon túltenyésztettek...:-(
2011. máj. 17. 18:13
 9/17 anonim ***** válasza:
a sheltie? évek óta vannak sheltiejeim...köze sincs a túltenyésztet kutyákhoz (hozzátenném, hogy túltenyésztés mint fogalom hibás max beltenyésztés van de ez egyáltalán nem jellemző a sheltiere), nagyon okosak és azok ugatnak akik nincsenek megnevelve. Az én kutyáim nagyon csendesek (szerintem a kannak heti 1 x hallom a hangját), nincs semmilyen egészségügyi problémájuk, nagyon jók agilityban és ügyesen terelnek...nem tudom hol láttál sheltieket de valamit nagyon félrenéztél...
2011. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez esteben elnézést kérek, de azok a sheltiek legalább is nem igazán nyerték el a tetszésemet...egyébként van ilyen szó...azt jelenti hogy, amikor a kutyákat egymás között tenyésztik(mindenki mindenkinek a rokona) akkor a kutyák idegesek, rosszak, akár még kisebbek is lesznek mind az eredeti méret...vannak olyan kennelek (most inkább nem mondok példát) amiben ilyen kutyákat tenyésztenek...nem tudom, de a sheltie még meg sem fordult a fejemben miután láttam azokat a kutyákat...de azért utána nézek..:)
2011. máj. 17. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!