Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furcsán viselkedik a kutyám....

Furcsán viselkedik a kutyám. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 2 éves,keverék,lány kutyám.Az utóbbi időben nagyon furcsán viselkedik.Gyakran morog rám,vagy nem jön ha hivom.Már nemis akar a házban aludni,pedig mindégis bent aludt!Még ha esik is az eső és behivom,akkor sem akar bent aludni.Ma elkezdett "sirni" a kedvenc labdájával a szájában,és azt hittem játszani akar.Kimentem és játszottunk egy kicsit,aztán egyszercsak bebujt egy szűk helyre,ugy h csak a farka látszott ki.Mikor rászoltam h jöjjön ki,csunyán rám morgott,főleg mikor megpiszkáltam a farkát.Azt hittem kiskutyái születtek,de később leellenőriztem,és nem volt ott semmi.

Tény,hogy elég nagy és kemény a pocija,meg a cicije be van dagadva,de máskor is volt már igy,pl mikor tüzelt.

Minden esetre,holna visszük állatorvoshoz,mert amugyis kell kapjon oltást.De szerintetek miért viselkedik igy?


2011. máj. 17. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani kéne, attól nyugodtabb és kezelhetőbb lenne. Az, hogy rád morog, ez nem jó jel, ezek szerint elég domináns karakter és nem te vagy a "főnök"! Kutyának tilos megmorogni a gazdáját, ha eszik ha mást csinál...akkor sem! Kutyasulit ajánlanám és elkezdeni a nevelését!
2011. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát igen...Nem én vagyok a főnök...Esetleg a mostohaapám.Tőle jobban fél mikor rászól,nem hiszem h rá mer morogni.De azért kicsit rosszul esett h a saját imádott kutyám rámmorog...
2011. máj. 17. 18:27
 3/20 anonim ***** válasza:

"De azért kicsit rosszul esett h a saját imádott kutyám rámmorog..."


Jaj emiatt ne aggódj! Az én kiskutyusom imád engem, mindig rendes, de ha a kajáját odaadom, és utána hozzáérek a füléhez vagy a tálkájához, úgy elkezd morogni (sőt néha még játékosan meg is harap, de nem úgy, hogy fájjon), mint egy őrült... :D

2011. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekem csak az furcsa h régebben nem csinált ilyet!Meg bebujik egy szűk helyre...Soha nem viselkedett még igy.
2011. máj. 17. 18:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Csak mint jó tanács, ha eszik a kutya és közben rád morog, az elég veszélyes lehet egy idő után. Később meg is támadhat! Tilos megengedni, még játékból sem...nekem mikor a juhászkutyák esznek, addig hozzá sem foghatnak amíg le nem teszem az ételt és nem mondom hogy ehetnek. El is vehetem tőlük ha kell. Ezzel tényleg vigyázzatok!
2011. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Álvemhes. Ezzel vigyázni kell, mert könnyen lehet belőle gennyes méhgyulladás, amibe belehalhat.

Ivartalaníttassa minél előbb, és akkor soha többé nem fog előfordulni, tüzelni se fog.

2011. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és kedves utolsó hozzászóló!

Mind kettőtöknél súlyos problémák vannak,a kutya SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM MOROGHAT RÁ A GAZDÁJÁRA még akkor sem ha a kajájáról van szó. Az én kutyáimnak akármit kivehetek a szájából és elvehetem bármikor a a kajájukat nem csinálnak semmit.

Kedves kérdező azzal sem vagy tisztában hogy a kutyád hasas e vagy sem? Ez elég gáz!:S(Ja és remélem nem. Így is elég sok felelőtlen szaporító van!:S)

Mikor tüzelt ?

2011. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy vemhes, azért bújik szűk helyre, megfelelő vackot keres az elléshez és morog, mert megzavarod.
2011. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,most már nem utolsó hanem ma 18:29-es válaszoló!:)
2011. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mikor eszik,nem szokott morogni,mert olyankor nem zavarom.Csak annyit csinálok h miután leteszem neki az ételt,megsimogatom a fejét,de ez nem zavarja.

Kiváncsi vagyok mint mondd holnap a doki.Ha tényleg muszály ivartalanitani,akkor nagyon szomoru leszek,mert ezt mindég próbáltuk elkerülni...

2011. máj. 17. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!