Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukámra hallgat a kutyám és...

Anyukámra hallgat a kutyám és nem rám. Mit tegyek, hogy forduljon a helyzet?

Figyelt kérdés
Két éves goldiem anyukámra hallgat és nem rám, folyton hozzá megy oda elsőnek, mindig neki hízeleg. Pedig kölyökkora óta én foglalkozom vele, tanítom, és tényleg igyekszem a legkövetkezetesebb lenni. Anyukám amit csak lehet minden szabályt áthág, felengedi az ágyra, engedi lopkodni, stiklibe falatkákat ad neki, és ha például nem jön neki els- szóra vissza, ráhagyja a kutyára. EZ miért van így? Én úgy tudtam, ha következetes maradok, és én foglalkozom vele-tanítom, játszok vele akkor én leszek a falkavezére. Ehelyett nem így van :S.
2011. máj. 17. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

". Anyukám amit csak lehet minden szabályt áthág, felengedi az ágyra, engedi lopkodni, stiklibe falatkákat ad neki, és ha például nem jön neki els- szóra vissza, ráhagyja a kutyára" ez itt a baj!:S

Beszéld meg anyukáddal hogy ez így nem helyes.Teljen el lesz vagy már van is kényeztettetve. Senkire nem fog hallgatni.

2011. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én beszéltem már csomószor, sokszor már a sírás kerülgetett, mert olyan hangosan veszekedtem vele. De pont, hogy anyumra hallgat. Neki első szóra visszajön ha hívja, méterekre letudja fektetni,ültetni akár futásban is (pedig ezeket én tanítottam nagyon szenvedések árán) és folyton trükköket csináltatgat vele, hogy aztán etethesse, például állandóan ugatassa :(.
2011. máj. 17. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Te adod neki a kaját? Mert az etető kéznél nincs fontosabb! :)
2011. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen én etetem, sétáltatom (néha anyum, ha délutános műszakban dolgozom, mivel reggel megszokta, hogy alvás van és az istenért nem lehet kicsalni a kosarából)és foglalkozom vele, még a Kutyapszichológiában felállított szabályokat is próbálom úgy ahogy megtartani.
2011. máj. 17. 21:23
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy mostanság akármit kérdezek sosem kapok használható választ :( Vagy nem konkrétan arra válaszolnak amit kérdezteM? :S
2011. máj. 17. 21:30
 6/13 anonim válasza:
Hát tudod a kutyák általában a "Dominánsabb" félre hallgatnak,és az csak fokozza ha mindent megenged neki,nem nagyon tudom mit tehetnél nézz meg 1 Csodálatos kutya dokit ^^
2011. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez van!!! megőrülök ettől. Én azt javaslom, hogy te vidd sétálni és te adj neki enni... minél többet foglalkozol vele, annál jobban fog rád hallgatni.
2011. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kutyáknál fontos h ki eteti őket de nem a legfontosabb. Nálunk is én tanítottam a kutyát ülni meg pacsit adni azt nekem mégse csinálja meg. Anyukád gondolom erősebb jellem nálad, nem tudsz mit tenni ez van. De azért biztos téged is szeret.


Ja ha mégis tudsz az az h elviszed kutyasuliba TE. Ott talán hozzád tudják szoktatni, mutatnak pár trükköt.

2011. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a legközelebbi kutyasuli 100 km-re van, ahová érdemes volna elvinni :/
2011. máj. 19. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, mint ahogy azt már egy előttem szóló válaszoló is leírta, a kutyák a dominánsabb félre hallgatnak! Mivel a kutyáknál is (mint az állatok legtöbbjében) hierarchia uralkodik , és anyukád itt fentebb van ezen a listán! Az is rá tesz egy lapáttal hogy ő elkényezteti és ezért persze hogy neki fogad jobban szót! Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy kényeztesd el, hanem arra hogy legyél vele határozott de ne szigorú... tegyél azért hogy te legyél a falka vezér és ne anyukád! Ja és mond anyukádnak hogy ennek nem lesz jó vége! :))
2011. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!