Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hogy nem eszi meg?

Hogy hogy nem eszi meg?

Figyelt kérdés

A kutyusom nem szereti a tápot. Morzsit és Chappit kap felváltva. (szüleim nem hajlandóak drágábbat venni).

Ha öntünk rá neki a mi ennivalónkból akkor pedig falja.

Azért nem eszi meg, mert annyira rossz az íze magában vagy mert tudja, hogyha nem eszi meg akkor kap rá a mi ennivalónkból?


2011. máj. 18. 09:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kinn hagyod előtte a kaját?
2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
lehet okos és tudja, hogy ezek a szarok tönkre vágják a veséjét és a máját. Az a kutya válik válogatóssá akinek hagyják, hogy azzá váljon én is táppal etetek (mondjuk nem ilyen színezett szeméttel mint ezeket) a kaja 10 percig van a kutya előtt ami megmaradt azt elveszem előle ha nem eszik abban a 10 percben akkor éhen marad, másnap biztos enni fog
2011. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
67%
nyugodtan etesd házi koszttal, nem lesz tőle semmi baja, sőt a mienk is 100x jobban szereti azt amit mi eszünk mint a tápot.
2011. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nem lehet eldönteni. Bár szerintem azért csinálja, mert tudja, hogy akkor kap rá valamit a tiétekből és az úgy finomabb. Biztos nem ízlik neki.

Az én kutyám (pincsi) nem enné meg a Morzsit. Biztos azért mert szar az íze. Inkább éhezne. Viszont ha kirakom elé a Royal Canin-t azt eszi. Még fiatal korában mikor elmentünk mamámhoz és elfelejtettem a nagy kapkodásba kutyakaját magammal vinni muszáj voltam elmenni ott nézni valamit persze vittem a kutyát, hogy majd választ ő, hogy melyik tápot eszi meg. Végig próbáltunk legalább 18 féle tápot a legrosszabbtól kezdve (bár olyat egyébként sem vettem volna neki, de mondom azért csak kipróbálom a kíváncsiság kedvéért) És még a fejét is elfordította ezekre. Utána is volt amit csak bekapott de utána kiköpött...

Egyébként Chappi táptól már nem sokkal drágább kimérve a Dog Chow és fényévekre jobb táp tőle... Próbálkozz be azzal hátha a szüleid megengedik.

2011. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy lehet etetni azzal amit mi is eszünk.

Szerintem ezek a tápok csak arra jók, hogy kitöltsék a gyomrában a helyet. De mégis kíváncsi vagyok, hogy az íze rossz a tápnak vagy mi tettük a kutyát válogatóssá.

Ismerősöm mondta, hogy az ő kutyája falja a Morzsi nevű tápot. Szóval nem tudom mit gondoljak.

2011. máj. 18. 10:10
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, volt már olyan, amikor már végképp nem evett már napok óta, hogy vettünk neki jó minőségű tápot. Eleinte csak úgy falta, de amikor már az 5. napon is azt tettük elé, akkor már azt sem ette meg.
2011. máj. 18. 10:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez vicces, hogy sokan ilyen válogatást engednek a kutyájuknak. Ez ugyanolyan, mint hogy valaki hörcsöge csak reszelve ette a répát meg az almát... Miért, különben éhen hal? Az enyém egészben is berágja a 20 centis répát is, nem panaszkodik, pedig általában karikázva kapja.

A kutya ugyanez, az egyik hozzászólónak igaza volt, napi 10 perc, ha akkor nem eszik, az sem árt neki. Heti 1 koplalónap amúgy is ajánlott a kutyának.

2011. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Amúgy a tápok nagyon is jók, magas a tápértékük, nem csak a helyet töltik ki.

Az ízét illetően, én kóstoltam gyerekkoromban sokfélét, valóban nem az igazi sokféle, de a kutyának más az ízlése. Te se ennéd meg a büdös csontot, ő meg megeszi.

Viszont a piros lapos karika a Chappyben kifejezetten finom. Pedig szeretem a jó kajákat, nem vagyok aberrált :D

2011. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért engedtem meg neki, hogy válogasson, mert arra gondoltam, hogy tényleg ilyen rossz minőségű tápot kap és valóban nagyon rossz a íze, ezért nem eszi meg. De ha más kutya megbírja enni, akkor én sem hagyom, hogy válogasson.
2011. máj. 18. 10:25
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Az ilyen tápnak nevezett szemetektől nem csoda,hogy undorodik.

Tele van kémiai ízesítőszerrel,tartósítóval,pont elég ahhoz,hogy rákos legyen a kutya később.

Ez a két "táp"csak színezett gabona+vágóhídi szemét,azért ízesítik agyon,mert a kutya másképp nem enné meg.

2011. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!