Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem a júliusban két...

Elvihetem a júliusban két éves, jó kondiban lévő golden retrieverem egy 5 napos hegyi túrára?

Figyelt kérdés

Még nem tudjuk, hogy letáborozunk egy helyen, és onnan tovább minden nap, vagy minden nap visszük magunkkal a csomagainkat... De mivel egész napos gyalogutak, kíváncsi vagyok ti mit gondoltok? Mi van ha lenyel egy méhet, vagy az első nap belemászik egy fertőzött kullancs? Nézem ahogy meghal a kezeim között? :( Messze leszünk a civilizációtól.


17/L


2011. máj. 18. 18:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt érdemes megjegyeznem, hogy Erdélyben lesz a túra, valahol a Fogarasokban, vagy ilyesmi.
2011. máj. 18. 18:10
 2/16 anonim ***** válasza:
én is túráztam már sokat a kutyáimmal,egyszer 2 hétig voltunk Olaszországban a hegyekben semmi bajuk nem lett a kutyáknak. Legyen 2 ős vagy 3 as védelem a kutyán (Kiltix, valamilyen spoton és UH-os kullancs riasztó)
2011. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mennyi a valószínűsége annak, hogy lenyel egy méhet? Megtörténhet?
2011. máj. 18. 18:48
 4/16 anonim ***** válasza:
megtörténni megtörténhet...de nem hiszem, hogy sok esély lenne rá főleg ha odafigyelsz rá
2011. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vidd el, nagyon fogja élvezni. Az én goldenemet is vittem már egész napos túrára, nagyon jól bírta.

Kullancs elleni szert mindenképpen tegyél rá, méhet meg nem hiszem, hogy le fog nyelni :)

2011. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Legyen rajta spot-on, és kullancsnyakörv, és próbáld átnézni a túrák után.

De nem kell mindig a legrosszabbra gondolni! Gondolj arra, hogy a kutyádnak ez óriási élmény lesz, és nem lesz semmi baj! Nem szabad ennyit aggódni:) Legyél elővigyázatos, legyen egy kis elsősegély pakkod (fertőtlenítő, valami kötszer, olló, csipesz, kalcium, stb)

2011. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) Aki gondolja az adhat ötletet, hogy mit érdemes elvinni még (kutyás dolgokat).
2011. máj. 18. 21:47
 8/16 anonim ***** válasza:

nyugodtan viheted!én a pincser keverékemet vittem 10 napos túrára! annyira élvezte hogy haza sem akart jönni!

Vigyél:nyakörv,póráz,szájkosár,egy kefe ha valami bele menne a szőrébe,meg amit gondolsz

sok dologra lehet szükséged!

2011. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk direkt vadászott a méhekre, meg is ette őket, amúgy még nem hallottam olyanról h lenyelt vna egy kutya egy méhet. Én nem emiatt aggódnék. Bár nem akarom az aggódásodat fokozni de én a lehetséges tüskék miatt jobban félnék, mert lesérül, nincs mese vissza kell fordulni. De ez ilyen benne van a pakliba, akár te is kificamíthatod a bokád, úh sztem ezt sem kell túl aggódnod :D


Na most jól megbíztattalak, de vidd nyugodtan az a lényeg

2011. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Erdélyi vagyok.Mi is rengeteget visszük a kutyát magunkkal.Vagyis,jobban mondva,mindig.Kirándulni,halászni,túrázni,sátrazni stb.Kullancs az van,volt hogy 3-4 is volt estére benne.De nem kell félni,mert nagyon ritka a fertőzött.Nem tudnám megmondani,hogy ,már hány kullancsot szedtünk ki belőle,de rengeteget és sosem volt egészségügyi probléma.Pedig elég drága és "jó minőségű"cseppet és nyakörvet használtunk.Most PESS nyakörve van,ilyennel is csepegtettünk,és ha bele is mászik a kullancs,el van fonnyadva,meg van dögölve.Pedig ez nem is egy olyan hujj de drága termék....Amúgy olyan is volt,hogy bennünk volt a kullancs szaki :) Igaz mi sem cseppet,sem nyakörvet nem használunk :) .Amire nagyon vigyázzatok Erdélyben,a hegyek között,a MEDVÉK.Főleg sátorral.És éjjel.De gondolom utána olvastatok ennek.Jó kirándulást és jó szórakozást.
2011. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!