Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért fedez egy tk-s, és...

Mennyiért fedez egy tk-s, és egy tk nélküli kan?

Figyelt kérdés
Nem kell a szaporítós duma egy válaszolótól sem, köszönöm, a kutyám ivartalanítva van. Szimplán érdeklődés miatt kérdezem, hogy mennyi a különbség.
2011. máj. 19. 07:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát általában egy kiskutya ára. Szóval TK nélkül olyan 10-20-30ezer. TK-val, amennyiért vennéd a kölyköt, 80ezertől a csillagos égig :)
2011. máj. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

tk nélkül remélhetőleg semennyiért sem fedez.

a tk-es meg minőség- és eredményfüggő

2011. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Tk-val nem rendelkező kutya alkalmatlan fedezésre.
2011. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért mert homokba dugjuk a fejünket, még igenis fedez tk nélküli kutya. A kérdés nem erre irányult, hanem az összegekre.

És ne degradáljuk le a tk nélküli kutyákat, jó? Alkalmas a fedezésre (hormon, herék, fajfenntartás stb), és minden másra, minden azon múlik, ki milyen céllal tart kutyát, sajnos...

Elsőnek köszönöm a választ :)

2011. máj. 19. 11:23
 5/13 nory0722 ***** válasza:
Tk nélküliek gyakran ingyen fedeznek manapság. Mivel csak a kutya 'vágyait' akarják enyhíteni. Tk-s kutyákat általában csak Tk-sal fedeztetnek,és ezen belül is inkább tenyésztő-tenyésztővel. Tk nélkül 10-20 ezer körül láttam már párat, Tk-val hát,olyan 30tól 50 ig láttam hirdetéseket,de tenyésztő-tenyésztővel kiskutya áráért(60-80ezerért) szokott fedeztetni.
2011. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok különbség van egy törzskönyves, és egy tk. nélküli fedeztetés között. Tk. nélkül mindig rizikósabb. Hiába az adott kutya gyönyörű, egyszerűen bizonytalan a háttere. Lehet csak egy kihasadt egyed, és az alomtestvérei alkalmatlanok mindenre, esetleg betegek. Tk-s, és tk.-s fedezőkan között is óriási különbségek lehetnek. Épp ezért nem tartom etikusnak, ha egy papir nélküli kutya fedezéséért egyáltalán pénzt kérnének. Kistestű kutyáknál, ahol az alomszám is kicsi, ott a kiskutya ára is sok. De ugy gondolom, hogy olyan 5-10 ezer forint lehet.
2011. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 panettone ***** válasza:
100%
Miért érdekel?
2011. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Tk-val nem rendelkező kutya alkalmatlan fedezésre.


De igen alkalmas a fedezésre, csak nincs értéke.

Ugyanolyan mintha szaporítanák.

2011. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy egy törzskönyv nélküli kutyával fedezésnek mi értelme van? Mi célja egy olyan alom létrehozásának, amiről abszolút nem lehet tudni, hogy mi fog kisülni belőle?

Költői kérdés volt, nem kell válaszolni. :(

2011. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 panettone ***** válasza:

Amúgy éredeks a kérédés...ha rajtam múlna tkves kanok nem fedeznének, de ne aggódj nekem tkves kanom van de ivartalanított. Megkérdeztem a tenyésztőt hogy érdemes-e még időt pénzt és energiát belelölni abba hogy meg legyen minden szűrése, tenyészszemléje? 5 évesen került hozzám mert meghalt a gazdája és az örökösök nem akarták megtartani, én pedig beleszerettem nagyon szerettem volna utódot tőle de rájöttem ugyanezt a kutyát nem lehet reprodukálni, annak pedig nincs értelme hogy ha ebből az alomból van olyan kan aki megfelel a fedezőkanok minden kritériumának akkor az én csak dpre szűrt kanommal neki álljunk szaporítani. Mivel tartottam tőle előbb utóbb elcsábulnék így gyorsan ivartalanítattam.

A fedezés sztem nem pénz kérdése. Ha nem lenne gazdikereső spániel és biztos lehettem volna benne hogy az utódai mind hasonlóan gondolkodó gazdikhoz kerülnek szívesen bevállatam volna egy almot, de bizonytalanra én nem.

És arrol nem beszéltem mit úszott meg...prosztata, hererák...verekedések...herpesz...

2011. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!