Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál gerincproblémák...

Kutyánál gerincproblémák esetén mivel lehet segíteni a rendszeres orvosi ellenőrzésen, fájdalomcsillapításon kívül?

Figyelt kérdés
Ha van gerincbeteg (meszesedés, csontosodás, wobblerszindróma, bambszgerinc) kutyával tapasztalatotok, segítsetek! A gyógy tápok (pl. ez: [link] segítenek valamit? A zöldkagyló lehet segítség gerincproblémánál is?
2011. máj. 19. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

A kutyáknál ilyen betegségek a konfliktus miatt jelentkeznek! Valamit nehezen bír elviselni! A táplálkozás fontos, de nem oldja meg a probléma lényegét. Próbáld megvizsgálni mi az, amit nem jól teszel vele kapcsolatosan és csak ez változtat majd állapotán!

Olvasd el az NGM (új medicinát), ott találsz konkrétabb választ!

2011. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nory0722 ***** válasza:
100%
Az orvosi kezelés elengedhetetlen,ezen kívül inkább csak kímélni tudod. Ne hagyd,hogy ugráljon,lépcsőzzön,kemény talajon(betonon pl) pláne ne ugráljon. Az ágyra fel-le ugrálás sem tesz jót neki,magas helyeken,lejtőkön ne mászkáljon. A vitaminokról pedig szerintem kérdezz meg egy orvost(az a legjobb,vannak internetes ingyenes weborvosok is),de szerintem szánd rá azt a 3-4ezret a vizsgálatra,így tovább fog élni a kutyád,biztosan tudod,mit kell neki adnod(nyugodtan mondd meg,hogy olcsóbb módszert ajánljon),és elkerülsz esetleg egy komolyabb műtétet is.
2011. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ma 11:45: Talán az lehet a konfliktusa, hogy szaporították, verték, és éheztették is kicsit mielőtt kidobták betegen. Ezen én nem tudok már segíteni sajnos:(


Másodiknak köszi, voltunk dokinál tegnap is, tegnapelőtt is és megyünk ma is, vele is keressük a lehetőségeket, csak kérdeztem, hogy van-e valakinek jó tapasztalata ezekkel a gyógy tápokkal.


Sajnos a lépcsőzés elkerülhetetlen, mert harmadikon lakunk, ráadásul dombon, ahol elkerülhetetlenek a lépcsők. Nem tudom mi a rosszabb neki, a lépcső, vagy az hogyha keresünk neki másik ideiglenest, aki földszinten lakik, vagy esetleg vissza a menhelyre, mert bár ott nincs család, de lépcső sem. Ezt a lépcsőkérdést mindenképpen megvitatom a dokival.


Csak leginkább tapasztalat érdekelne, hogy kinek mi vált be, mert ez nyilván egy útkeresés lesz most neki.

2011. máj. 19. 11:58
 4/13 nory0722 ***** válasza:
Hát ez nem túl jó:S Én is menhelyen vagyok önkéntes,és tapasztaltam,hogy kevesebb beteg/kezelésre,gyógytápokra szoruló kutyát visznek el,mint egy egészségeset. Nagytestű a kutyus? Általában gerincproblémák a kistestű(rövid lábú) kutyáknál szoktak lenni. Mert ha nem túl nagy,akkor esetleg ölbe vehetnéd,míg felmentek a 3.ra.
2011. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
23 kg és még híznia kéne 3kilót biztosan, de lehet, hogy ötöt is. Fel tudom amúgy emelni, csak attól tartok, hogy azzal meg összenyomom kicsit a gerincét, és az se jó neki, legalábbis nagyon nyomorult képet vág olyankor.
2011. máj. 19. 12:12
 6/13 nory0722 ***** válasza:
:S Akkor mindenképpen az orvossal beszéld meg ezt. sajnos én mást nem tudod tanácsolni! Jobbulást a kutyusnak.
2011. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Lehet kapni, ha jól tudom olyan hám szerűséget, amivel meg lehet emelni a kutyát kíméletesen. Persze, csak annyi a hátulütője, hogy elbírja -e az ember a kutya súlyát.

Zöldkagyló minden módon hasznos, ha nem is gyógyítja meg.

Van ultra rezonanciás kezelés, úszás , mágneses lepedő, akupunktúra. Ennyi jutott most eszembe

2011. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! És tapasztalatod is van ezekkel? A mágnesterápiát már én is néztem, az bevált valakinek?
2011. máj. 19. 12:52
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Amit én adok/adtam:

- zöldhéjú kagyló

- Milgamma

- Nux Vomica homeopátiás szer


Egyébként az mégnesterápia mellett az úsztatás talán ami még...

2011. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem sokat érsz azzal, ha valaki azt válaszolja, nekem bevált, vagy nekem nem... Annyira egyéni a kutya , az elváltozás mértéke, stb. Rontani nem ront, az biztos. Az ember ,ha teheti, mindent megpróbál. Még akkor is, ha nem biztos benne, hogy na, ez most tuti .
2011. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!