Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad meg a kutya?

Miért támad meg a kutya?

Figyelt kérdés
van egy kis kutya meg egy nagy az utcánkba amikor elmegyek melletük a kis kutya elkezd rám morogni és ok nélkül megtámad utána aki melette lakik a szomszéd kutya el van engedve és az is megtámad töbször mondtam nekik hogy kösség meg mind a nagy kutyát és mondtam a másik szomszédnak hogy a másik kis kutyát kössék meg de nem kötötték meg és ma is jöttem haza megtámadott minden a 2 ok nélkül miért? annyit szeretnék tudni hogy miért engem? miért én vagyok a célpont?
2011. máj. 19. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert te mész ott akkor...miután szóltál, és nincs változás jogodban áll az önvédelem! Vegyél egy bors vagy gáz sprayt aztán egy célzott fújás, legközelebb esetleg az udvar végéből csahol, mert rád menni nem mer, az biztos! Nekem bevált egyszer... ugyan ez volt a szitu, 2 szer szóltam, aztán mikor a nadrágomra fogott, elfogyott a türelmem, rányomtam a bors sprayt, azóta ha meglát még inkább elszalad...
2011. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert őrzi a házat. A kutyának nem biztos, hogy a kerítésig tart a területe, ahogy azt mi gondolnánk. Biztos, hogy másokat is megtámad akik arra mennek.
2011. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most hogy mondjátok igazatok van akkor vagy a spray vagy az hogy akkor kerülöm az arra járó utat
2011. máj. 19. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ne hogy már, még te kerülgess egy felelőtlen ember, meg a vad kutyái miatt! Akinek ennyi esze van, hogy nem tudja megnevelni, akkor az meg is érdemli. Lefújod a fr@ncba, aztán nyugodtan sétálhatsz ott...
2011. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs kerítés ? És csak úgy szabadon szaladgálnak a kutyák? :S

Amúgy szerintem feljelentheted a gazdát!

2011. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Az utcánkban az egyik szomszéd az utcán tartotta a kutyáját. De szó szerint értem. Kint volt télen nyáron, melegben fagyban....

Egyrésztsz sajnáltam a kutyát, másrészt a gyerekeket megharapta, és éjjelente állandóan odajött a mi ajtónkhoz és felugatta az egész családot.

Én is többször szóltam a tulajnak, szépen majd rondán. Aztán még neki nem tetszett a dolog.

Mondtam neki, hogy fel fogom jelenteni az önkormányzatnál, de ez nem hatotta meg. Megtettem a feljelentést, és az utcában többen is aláírták a papírt, mert másokat is zavart a kutya, és így nyomatékosabb a feljelenetés.

Aztán egyszer csak eltünt a kutya. Azt hitte a kö...g gazdája, hogy én tünettem el, meg hogy én megöltem....

Az már eszébe se jutott, hogy a jegyző kiküldte a gyepmestert, és befogták a kutyát.

Végül is sokkal jobb helyre került a kutya ( a sintér telepről gazdához került ), és az utcában se veszélyezteti a népet.


De volt olyan is, hogy amerre jártam biciklivel lovagolni, az egyik tanyából mindig kirohant egy fehér puli, és meg akart harapni. Szóltam a tulajnak ( szépen ) hogy ne engedje ki az utcára a kutyát mert baj lesz belőle. És azt is mondtam, hogy le fogom fújni, ha megint rám támad. Hát nem hitte el....

Aztán amikor a gyerekekkel mentünk biciklivel, a kutya megint kijött. Jobb oldalról támadt, a lányokat átküldtem a másik oldalamra, a kutya amikor közel ért a lábamhoz, kapott a képébe paprika sprayr. Visítva rohant vissza a piros képével.

Többet nem jött ki.....

2011. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!