Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever mellé milyen...

Golden retriever mellé milyen kis termetű, max 10-15 kg-os kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan, ami nem szökős, nem túl hiperaktív és könnyen nevelhető.
2011. máj. 19. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Puli, sosem csavarog el és jó házőrző is. Könnyen nevelhető, kézjeleket is hamar megtanulja, azzal is irányítható. De még a pumit és a mudit is tudom ajánlani. üdv.
2011. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első a mudi pontosan egy hiperaktív kutya. Igaz megtanulja, hogy nyugton maradjon ha kell, de amúgy egész nap futkározna. És szerintem a többi magyar pásztorku6tya is.
2011. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kokerspániel.
2011. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is van pulim is és több pásztorkutyám. Csak nevelés kérdése! Mellesleg a nyári hőségben nem fog egész nap száguldozni hidd el. Nekem semmivel nem hiperaktívabb mint más kutyák.
2011. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg 3 mudim van. Nem azt mondtam, hogy egész nap száguldoznak, mert mind említettem megtanulják hogy nyugton legyenek, már pici korban. De ha tehetik akkor bizony egész nap ügyködnek valamit. És igen, ilyen időben is. Mi is ez még? Még nincs is meleg. Az enyémek nyáron egész nap a napon fekszenek, pedig a házba is bejöhetnek. Szerinted az Alföldön ha süt a nap, azt mondja a kutya: "bocsi nekem most nincs kedvem dolgozni"? Ezek munkakutyák, az hogy megtanulnak nyugton maradni, nem azt jelenti, hogy azt is akarják csinálni. Nem egy aktív kutyát kell lenevelni, hanem olyan kutyát kell választani ami eleve nyugodtabb, ha a kérdező ezt akarja.
2011. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó persze kutyafajtákon belül is van ami nyugodtabb és van ami hiperaktív. Pl. az én Goldenem nagyon nyugodt, de a testvére más családtagomnál van, na hát az egy igazi hiperaktív...

Csak úgy általánosságban kérem azt a kritériumot, hogy lehetőleg nyugodtabb fajta legyen.

2011. máj. 19. 14:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam hogy nem aktív kutya, de mint írta is könnyen tanuljon, ne csavarogjon el, gondolom a házőrzés sem utolsó szempont...stb. Erre a célra kifejezetten ezek a legjobbak. De ez csak az én véleményem, nem azt mondtam hogy ezt kell vennie! Csak ajánlottam neki, ennyi. Nem kell túlreagálni...
2011. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
cavalier king charles spániel.Méghozzá ruby színben.Szépek lennének együtt.Szinte ugyan az a temperamentum mint a goldi,és külsőre is hasonló,csak a méretük más.
2011. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaj ez a spániel gyönyörű! :)
2011. máj. 19. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elfogult vagyok,de a cavi a tökéletes kutya.Nem nyámnyila,mint sok nyugodtnak mondott fajta.Amikor kell pörög,de naphosszat elvan tétlenül is.Teljesen agresszió mentes,tehát alapból alárendeli magát az embernek.Tanulékony,épp csak beszélni nem tud megtanulni.
2011. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!