Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani a...

Hogy kell megtanítani a kutyának a "lelövést"?

Figyelt kérdés
köszi.fontos lenne :D
2011. máj. 19. 16:10
 1/3 nory0722 ***** válasza:

Szia! Az én kutyám az 'oldalra1 parancsot tudja,az végül is ugyanaz az,csak más a parancs. Őt úgy tanítottam,hogy miután mér tudta a 'fekszik' parancsot,ezt elmondtam neki,és utána azt mondtam 'oldalra',és kicsit meglöktek(megmutattam,mit szeretnék). Ezt jutalom falattal jutalmaztam,és vagy 10 segítség után magától megcsinálta. Ezt hagyd 2-3 napig érlelődni benne,közben erősítsd meg naponta párszor. Utána jöhet az,hogy elhagyod a fekszik parancsot és már csak az oldalra/halott...akármi más parancsot használsz,egy idő után meg fogja csinálni. Csak légy türelemmel és ne szidd,ha nem jól csinálja,inkább dicsérd meg,ha jól csinálja!


Jó tanítást!:)

2011. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 19. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Én pont így tanítottam: [link]
2011. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!