Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki mostanában...

Miért akar mindenki mostanában egygazdás kutyát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert panelben élnek.
2011. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

miért ne? én mondjuk személy szerint nem nagyon szeretném,hogy a kutyám a leggyanúsabb idegent is boldogan,farkcsóválva a nyakába ugorva fogadja...szerencsére,nem is így teszi.elég bizalmatlan fajtájából adódóan,de ez nem is baj :)

senkit sem ijesztgetek vele,hogy ráengedem,nem menőzök vele,de azért bennem van egy kis egészséges büszkeség amikor megdícsérik,hogy mekkora nagy "benga" állat és mégis milyen szépen jön mellettem :)

2011. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Általánosítasz. Nem mindenki. Amúgy az ember önző és azt akarja, csak az övé legyen a kedvence.
2011. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

OFF

de kérnék egy rövid magyarázatot az "egygazdás" igény és a panel között :D


egyébként ként én sem értem. a pitjeink is szeretnek mindenkit, barátkozósak, de ha olyan a helyzet megvédenek, és másnak nem is nagyon fogadnak szót. nem tudnám elképzelni azt sem, hogy valaki csak úgy kivegye a kezemből a pórázt és elvigye a kutyákat, nem hagynák ők azt :P

szóval egy jó kutya-gazda kapcsolat esetén nem hinném hogy a "többgazdás" kutyával bármi hátránya lenne az embernek.

2011. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

*egygazdás igény és a panel összefüggése között


srry

2011. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Na ezt a kérdést már én is fel akartam tenni csak nem pont így! Nem az a baj, hogy mindenki egygazdás kutyát akar, hanem az hogy ez csak azután bukik ki, hogy meg van a kutya. Ezért kérdezik manapság naponta, hogy jaj a vizsla, a golden, meg az xy ugye egygazdás? Persze, a legbarátságosabb kutyák... Én bevallom igen, nem bírom ha mást szeret úgy a kutyám mint engem, nem bírnám ha olyan kutyám lenne aki jobban örül egy idegennek mint nekem vagy lehet kézről kézre adogatni mint sok versenykutyát ( "na add kölcsön a kutyád, benevezek vele egy versenyre"). De én legalább bevallom és olyan fajtát választottam. Aki egygazdás kutyát akar az vegyen olyat és mondjon le más dolgokról amik kizárják ezt a tulajdonságot. Vagy maradjanak meg a mostani fajtájuknál és ne akarják egygazdássá tenni.
2011. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Én sosem akarnék, jó ha rá lehet hagyni valakire, ha nyaralni mész...stb. Plusz mi van ha meghalsz? Nem azért de előfordulhat, akkor mi lesz a kutyával h dolgozza fel, h az "egyetlenje" nincs???
2011. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Én pont azt élvezem, hogy mekkora nagy borjú, és mégis barátságos. Bárki megsímogathatja, játszhat vele, egy kis finomságért még produkálja is magát. Símán jöhetnek hozzánk idegenek és nem kell megkötni, mehetek vele társaságba... Szeretem, ha minél többen odajönnek érdeklődni és símogatni és az tölt el büszkeséggel, hogy egy megbízható kezesbárány, aki senkinek sem ártana. Szégyellném magamat, ha a viselkedése miatt el kellene szeparálni másoktól!
2011. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó tévedsz. A rosszul nevelt idegbeteg kutyákat kell elszeparálni másoktól, nem az egygazdásakat. Úgy látszik itt tényleg elég sokan vannak fogalomzavarban. Engem például az tölt el hatalmas büszkeséggel, hogy a kutyám nem menne el az első idegennel és tudja, hogy kihez tartozik.

Mindenkinek másmilyen az ízlése. Ezt el kéne fogadni. Például, valakit nem hoz lázba a nyaralás. Szerintem csak egy nagy macera és pénzköltés az egész. Én feláldozok egy kicsit többet a szabadságomból mert így jó, de te sem fogod azt érezni soha amit egy egygazdás kutyával lehet csak. Ez így van, mindennek van jó oldala meg rossz, plusz kérdés hogy kinek mi a jó és a rossz. Felnőtt korban pedig simán meg lehet oldani, hogy a kutyát is vigye magával. A halálra alapozni meg butaság. Ilyen formán ne lépj az utcára, mert mi van ha a fejedre esik egy tégla. Vagy ne szülj gyereket mert mi van ha egy nappal később mkeghalsz és nem lesz ki felnevelje?

2011. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Uzolsó: természetesen igazad van. Ha nem szeretsz nyaralni, v csak olyan helyekre mész ahova viheted, hát akkor ideális :)

De a gyerek dolog viszont sánta, mert a gyerek pont h nem egy gazdás: van apja, anyja, nagyszülei, tehát a gyerek ilyenformán többgazdásnak tekinthető.

2011. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!