Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes termetű jó házőrző...

Közepes termetű jó házőrző kiengyensúlyozott kutyus? Valaki mondana olyan fajtát amire ez jellemző?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Magyar pásztorok: puli, mudi, pumi.
2011. máj. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rotweiller, bár ez inkább nagytestű, nekem csak jó tapasztalatom van vele, akármelyikkel találkoztam, idegenként szét akart szedni, aztán kenyérre lehetett kenni, kisgyerekeknek is hagyta, hogy simogassák, nyúzzák, csak sajnos sokan azt hiszik, egy vadállat, pedig nem.


Kisebb testű, de jó házőrző lehet még pl. az erdélyi kopó, staffordshire terrier, vagy akár egy jól sikerült keverék.

Ha nem szereted a túlzott ugatást, ne válassz beaglet, mudit, pulit, vagy foxit :)

2011. máj. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ja igen, pumit sem!

Imádom a magyar kutyafajtákat, fantasztikus állatok, de e 3 közülük felettébb ugatós és van, aki ezt nehezen tolerálja.

2011. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem mudi van. Hidd el, aki nem ismeri, nem merne bejönni tőle, úgy ugat és rázza a kerítést. én örülök neki, mert sok a cigány erre, és most is volt 2 betörés. Tudom, hogyha igazán be akarnak jönni, nem akadály a kutya, de azért legalább jelzi nekem az idegent.

persze nem ez a fő profilja nálunk, de ez sem mellékes :)).

Ráadásul fekete, ez is sokat számít az embereknek!

Azért tudom, hogy másoknak félelmetes, mert már séta közben kendőt kell rá raknom, hogy ne higgyék veszélyes, hamis kóbor kutyának. pedig gyönyörű, és ápolt kutya.

2011. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a kutya ugatós akit nem nevelnek. Én is találkoztam már gyilkolós rotival, mégsem mondom azt hogy mindegyik ilyen. Csak akivel problémák vannak.
2011. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor minden kutyafajta amelyekről a fajtaleírásokban azt írják, hogy ugatós, az mind neveletlen.

Gratulálok ehhez a bölcs megállapításhoz!

2011. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Chow-Chow

[link]

2011. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én egyikben sem olvastam még ilyet, legfeljebb azt hogy ha nem vigyázunk akkor az lehet. De ez nem számít mert ha nem vigyázunk minden kutyával lehet valami baj, csak a másik épp nem ugatni fog hanem pl ásni vagy harapni. Az hogy nekem az említett fajtából van kutyám, nem is egy és nem ugat mert megtanulta, az biztos csak véletlen és te jobban tudod... xD
2011. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Hirtelen két link, ahol leírják, hogy mennyire ugatós az egyik vagy másik fajta.

2011. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha házőrzőnek kell akkor nekutyát vegyél...kiegyensúlyozott pedig a sok törődéstől, felelős, hozzáértő embertársaitól lesz egy kutya!(legfontosabb a szellemi és fizikai munkavégzés,következetes nyugodt útmutatás egész életében, csak a nyugodt elfogadó állapot értékelése, jutalmazása, társas kapcsolatok, mindennapos közös tevékenységek)-ember nélkül mindegyik eb kiegyensúlyozott, nincsenek gondjaik -a problémákat az emberek okozzák az életükben
2011. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!