Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a kutyám rámmorog...

Normális, ha a kutyám rámmorog, amikor a kajájához nyúlok?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. A kutyának soha, semmilyen körülmények között nem szabadna megmorognia a gazdáját, nem igaz? Kis 3 éves yorkie-m van (fiú), és elég öntörvényű (pl. egyszer, amikor sétáltunk, kirántotta a kezemből a pórázt és el kezdett rohanni, és amikor ordítottam a nevét, hátranézett és futott tovább, szóval végülis egy óriási eséssel a betonra tudtam lefogni hogy ne menjen világgá -.-)... És amikor ételt adok neki rögtön odamegy és zabál, aztán ha belenyúlok vagy ha megsimogatom a fejét amikor eszik, morog mint egy őrült. Sőt, néha oda is kap (játékosan, nem úgy hogy fájjon)

Mit tegyek ezzel? Végtére is ha jól tudom ÉN vagyok a főnök, NEKI pedig engedelmeskednie kellene!

15/L

(Bocsi a hosszú szövegért)


2011. máj. 20. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Hát igazából ez azt jelenti, hogy a kutyádban megvan a támadó hajlam... mielőtt örökbe adják a kutyákat is pl. a menhelyekről, ha jól tudom, előtte különböző teszteket végeznek rajtuk, ez is közöttük van, hogy hogyan reagál arra, ha valaki elveszi előle a kajáját, vagy evés közben simogatja. Ha már morog, odakap, akkor agresszívnek nyilvánítják, azt hiszem, de ez csak akkor jelent gondot, ha nagyobb testű kutyáról van szó, esetleg akkor, ha nálatok van még a családban kisebb gyerek, aki nem tudja, hogy nem szabad zavarni a kutyát evés közben. Hát tenni ellene nem túl sokat lehet, legfeljebb mindig próbálod elhúzni tőle a tálkát, vagy gyakran simogatod evés közben és hátha megszokja.
2011. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Főnök ként kell viselkedned. Keress rá, hogy kell kimutatnod a dominanciád. Rengeteg tippet olvashatsz. Ami nekem bevált az örökbefogadott tacsimnál, hogy a ha morgott a nyakánál fogva lenyomtam a földre. Ezt párszor megcsináltam, azóta semmi gond nincs. Akár a kajájába is belenyúlhatok mikor eszik :)
2011. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Hát ha ezr megteheti, akkor nem te vagy a "főnök"...

Én kutyasulit javasolnék, soha nem késő... És sok jutalmat a helyes viselkedésért...

2011. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 compactegon ***** válasza:

Talán megszokja? dehogyis! büntetést neki ha morog, elveszed tőle. addig ne add oda neki, amíg le nem nyugszik. próbáld ki, hogy tegyél kaját a táljába, és egyél belőle először. (persze imitáld csak). nehogy már egy 3 kilós kutya terrorizálja a gazdáját :)

ha elszalad ugyanúgy bünti, egyébként hamar pórul jár, ha odamegy egy pórázon lévő pithez, vagy akármilyen kutyához, aki ezt nem tolerálja.

2011. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
4%

szia!


Furán fog hangzani, de ha belenyúlsz a szájába és tartod a felső részét egy darabig, akkor TE leszel a FŐNÖK. Persze nem sokan merik :) Apukám csinálta ezt a majdnem németjuhász kutyánkkal és szinte beszélnie se kellett a kutyához, ő tudta mit kell csinálni! Ha játékosan kap oda a kutyusod, akkor lehet, hogy hagyja ezt is:)


Te mit csinálnál, ha odaraknának eléd naponta egyszer egy óriás hamburgert, sültkrumplit és kólát? Te is morognál, ha valaki el akarná venni. Téged is zavarna, ha közben simiznek, vagy valami.


Miért akarod tőle elvenni a kaját? :-/

2011. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad engedni, ez nem normális. Az utóbbinak: nem az a lényeg, hogy miért akarja elvenni, semmilyen körülmények között nem moroghat a gazdájára, aki neki enni ad. Nekem pl, nagy testű kutyám van, akinek akár bele is nyúlhatok a szájába, miközben eszik. Nem mintha nyúlkálnék bele, mert minek.
2011. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó előttinek.

Akármi történhet,ami miatt el kell tőle venni a kaját. Nekem volt egy nagytestű,menhelyi kutyusom,aki ezt csinálta.

Akkor még nem kutyáztam,talán 13 lehettem,anyuék etették,az udvaron lakott. Egyszer csontot evett,és a csont beakadt neki a fogai közé. Képzeld el,mi lett volna,ha nem hagyja,hogy a szájába nyúljak. Meg is fulladhatott volna.

2011. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Végtére is ha jól tudom ÉN vagyok a főnök"


:))) Ez aranyos. Rosszul tudod. Ő a főnök. Te csak szeretnél az lenni. (De ez jó, csak még sokat kell tenni érte.) Ezért is futott el amikor hívtad. Megnézte hogy te hívod és úgy döntött, hogy nincs jelentősége a parancsnak, hiszen úgyis ő a döntéshozó, nem te.

A főnöknek jogában áll azt csinálni amit akar, ő eszik először és kikövetelni magának, hogy olyankor békénhagyják. A kutyád ezt is tökéletesen gyakorolja és el is éri a szándékát, hiszen tényleg ráhagyod. Én nem is javaslom, hogy összetűzésbe kerülj vele, ha egy yorkie ki tudja tépni magát a kezedből, akkor etetésnél is te húznád a rövidebbet. Vannak olyan erőszakmentes technikák, amikkel szintén jó eredményeket lehet elérni és nem veszélyezteti a testi épségedet. Tedd azt amit ő csinál: Először is pakold le a földre a saját vacsorádat, tedd oda a kutyáét is, ülj le és jóízűen kezdj el falatozni, de semmiképp se engedd, hogy a kutyád közel menjen hozzád vagy a vacsorádhoz. Zavard el nagyon határozottan! Nagyon lényeges, hogy semmiképp se mehet oda! Rá fog jönni, hogy it változóban vannak a dolgok, és távolról fogja figyelni, hogy mi sül ki ebből! Amikor megvacsoráztál, elfogyott minden amit magadnak szántál, csak a kutyakaja maradt, akkor felállsz, komótosan arrébb mész és odaszolsz a kutyának, hogy "tiéd". Na ekkor odamehet és megeheti a kajáját. Ezután már kicsit egyszerűbben is kinyilváníthatod, hogy az étel nem az övé, ő csak a maradékot kapja. Egyszerűen etetés előtt a tálkájával a kezedben elmajszolsz egy kekszet, majd leteszed a tálkáját (meghagyod neki ami benne van), de most is csak akkor kezdhet hozzá az evéshez, ha azt mondod, hogy "tiéd". Néhyán alkalom után símán belenyúlhatsz a táljába, még az is előfodulhat, hogy önként félreáll és átadja neked ha közelítessz.


Van még pár technika, ami segít a viszonyrendezésben, de ehhez én is inkább kutyasulit (tükör iskolát) javaslok, mert ott személyre szabottan tudnak segíteni neked.


Nézd meg ezt a videót:

[link]

2011. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Néhány hónapja vendégségben (pár nap) volt nálam egy két hónapos keverék kiskutya. Adtam neki enni, majd hogy teszteljem, belenyúlkáltam a kajájába. Ez persze nem tetszett neki, és morgott. Nekem több sem kellett, azzal a lendülettel határozottan félrelöktem. Az oldalára gurult, lefeküdt. Rajta tartottam a kezemet, nem erősen, de határozottan. Aztán elvettem a kajáját. Eltelt negyed óra, a kis hülye be volt sózva, mert nagyon finom kaját adtam neki, és éhes is volt. Letettem elé. Evett pár falatot, majd elkezdtem simogatni, és szépen megint belenyúltam a kajájába. Megint morgott. Piff, megint kapott egyet, félrelöktem, stb. Ezt eljátszottuk még 2×, utána egy hangja sem volt. Másnap megint kipróbáltam. Megint morgott. Megint eljátszottam vele a dolgot, de már csak egyszer volt rá szükség. A lényeg az, hogy tudatni kell vele, hogy NEM ő a falkavezér, bármennyire is úgy érzi. Ha morog rád, mikor nyúlsz az étele felé, ragadd meg gyorsan a nyakbőrénél, és "dobd félre". Nem úgy értem, hogy pár métert repüljön a kutya, csak érezze. Mint amikor a falkában falkavezér zavarja el az alárendelt egyedet. Odacsíp neki, gyorsan, hirtelen. Hallottam olyat, hogy mielőtt megeteted a kutyát, illetve mielőtt odaadnád neki, játszd el, hogy Te eszel belőle. A kutya lássa, figyeljen rád, tudja hogy Te igen is eszel, mielőtt ő következne. Még nem próbáltam, nem tudom beválik-e, de egy pár próbát megér. Az alapja valószínűleg az lehet, hogy p. a farkas falkákban is a falkavezér eszik először, és utána az alárendelt társak. Tipikus eset egyébként, mikor a kis ölebnek sokkal nagyobb tekintélye van, mint a Gazdinak. Könnyebb helyretenni az agyukat, mint a nagytestű kutyáknak, hiszen mégis csak kisebbek, és kisebbek a fogai. :)

Adj neki feladatokat, neveld, tanítsd. Fontos a behívás megtanulása... Egy kiképzőm úgy csinálta, hogy hosszú, kiképző pórázon elengedte a kutyát, kb. 8 méterre, és aztán hívta a gazdi a kutyát. "Hozzám, Spikey!". A kutya rá sem hederített, ekkor a kiképző rántott egyet a pórázon, néha meg is pördült a kutyus, ami neki nem volt kellemes. Egy beagle-ről van szó egyébként, aki ugye szeret csatangolni, és szimatolni. Ezt a rántást eljátszották jó párszor, de mióta felfogta a kutya, tökéletesen megy a behívás. :)

Szóval kerekedj felül rajta, mert később esetleg kialakulhatnak olyan gondok is, hogy nem enged a szobádba, vagy az ágyadra, vagy a helyének a közelébe, és eszeveszetten vicsorog. Ne hagyd, hogy elkanászodjon. Ezt még el lehet fojtani, de ha tovább fajul, akkor veszélyes lesz. :) Sok sikert. :)

2011. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet úgy is ahogy az előző írta, én csak azért javasoltam érintés mentes megoldást, mert nem vagyok benne biztos, hogy a kézdező a fizikai fegyelmezést úgy végre tudja hajtani, hogy a kutyája ne harapja meg...
2011. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!