Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért él az a hiedelem hogy a...

Miért él az a hiedelem hogy a nagy testű kutyák előbb utóbb úgymond megbolondulnak és agresszívak lesznek?

Figyelt kérdés

Mondjuk nekünk a szomszédunkban volt egy kuvasz, már igencsak felnőtt korban volt, nem tudom hány éves lehetett, de olyannyira agresszív lett a saját gazdáival is hogy le kellett lőni, (bár fogalmam sincs, hogy mennyit foglalkoztak vele vagy ilyesmi)az előtt a gazdáival nagyon szelíd volt, csak az idegeneket nem tűrte.

Ez miért van?


2011. máj. 20. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

itt nem a nagytestu kutyan van a hangsuly,hanem a fajon.

Pl pitbull,Rottwailer,Dobermann...na ezekkel a kutyakkal az a helyzet,hogy kicsi a koponyajuk es az agyuk folyamatosan no,amikor mar nagy,nyomodik,faj nekik es ettol agresszivebbek.ezt olyan 6-8 eves korukra erik el.Azutan meg vagy szelid marad vagy nagyon megbololndul.Amit en meg nem ertek az a tacsko es a Coccer Spaniel.na azok meg idiotak...azok is csak ugy ni maguktol bevadulna.Tisztelet a kivetelnek.a baratnomnek volt spanielje,odajott hozzam farokcsovalva,hozzamdorgolozott,amikor megsimogattam elkezdett morogni es majdnem megharapott.... :)) ugyanigy volt a hulye tacskoval is.amikor az evett a konyhaba nem lehetett kimenni a konyhaba mert nekiment az ember labanak :)))

2011. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
elozo vagyok...pl nekem Nemet Dog-om volt 10 evig.gyerekkoromban lovagoltam rajta,kesobb huzott a gorkorin/szankon.eves kozbe folyton piszkaltam,kivancsi voltam ra,hogy megmorog e...szo szerint ha hiszed ha nem kivettem eves kozbe a kajat a szajabol..ramnezett szomoruan es evett tovabb :))) imadtam szegenykemet,5dik eve hogy elpusztult.ennel szelidebb kutyat eletembe nem lattam
2011. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy az első is írja, hogy ez azért fajtafüggő is, mert nekünk volt már leonberger és újfoundlandi is és egyik sem kettyent be. A kaukázusit meg a rottweilert szokták ezzel, a nem alaptalan 'városi legendával' illetni. Az a helyzet, hogy a kutya falkaállat. A falka törvényei alapján kialakul egy ún. hierarchia a falkában. Az "alfa hím", tehát a legerősebb kan lesz a "falkavezér", de az "alattvalók" között is van egyfajta rangsor. De ez nem egy alkalommal dől el és tart mindörökké, hanem a rangsorviták szinte állandóak egy-egy falkában. Pl. amikor új kölykök nőnek fel és az alfahím öregszik, már nem tud vezér lenni, akkor újra és újra megmérettetnek az erőviszonyok. Ezt a természet azért "dolgozta ki" ilyenre, mégha emberi szemszögből meglehetősen antiszociális és kegyetlen benyomást kelt, hogy mindig a legerősebb, legjobb legyen az élen, ugyanis eme szelekció biztosítja adott esetben a falka túlélését. Amikor egy embercsaládba egy ilyen ősi falkaösztönöktől vezérelt állat bekerül, akkor a gazdáé a felelősség, hogy következetes neveléssel ne hagyja a kutyát a fejére nőni. Folyamatosan elejét kell venni még csírájában is annak, hogy a kutya elkezdjen domináns viselkedést tanusítani a gazdával szemben. Tehát nincs rossz, bekattant kutya, csak hozzánemértő gazda.
2011. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
09:03vagyok, kétszeresen cocker spániel gazda. A spancik sem idióták. Ott is sokszor a "hülyegazdi" szindróma van a háttérben. Az mondjuk igaz, fajtafüggetlenül, hogy a beltenyészet idegrendszeri gondokat szül.
2011. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
A nyájőrző kutyák természetében benne van a túlzott agresszió, mert ha nem védte meg a nyájat, akkor a gazdája lötte le. Ha ehez még rosszul bánnak velük, vagy nem mozoghatják le magukat, akkor akár a gazdájuk ellen is fordulhatnak...
2011. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 compactegon ***** válasza:

emberekel szemben, vagy kutyákkal? mert nem mindegy.

a kistestűek agresszívebbek, de csak azért, mert sokan püntyörögve gyereket akarnak nevelni belőle. az én staffim pofáját pl. morogva húzogatta egy palotapincsi (2 kiló, az enyém 22), de csak ellökködte a fejével.

a neten sok kimutatást találsz, melyik fajta mennyire nyugodt, támadó-kedvű, barátságos emberekkel stb. ha jól emlékszem harapósság tekintetében a spániel, a palotapincsi és a yorki szerepelt többek között a legelső helyen...

2011. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

nekünk több kuvaszunk is volt, mikor kislány voltam...(ez sem most volt). de akkor jobbára, csak házőrzésre tartották ezt a fajtát, főleg most is...

az a kutya, már kölyökként sem szívelt minket gyerekeket. mikor 7 éves lett ki kellett vinni a gazdaságunkhoz, mert már ránk nézve veszélyes volt. és ekkor születtek ez öcsémék is, anyu meg nagyon féltette őket. pedig sosem volt láncon, nálunk is volt mozgástere. amennyire lehetett, játszottunk is vele, de ha morgott, akkor inkább békén hagytuk....

8-10 éves lehetett, amikor rátámadt a kutya az állatorvosra, és már apunak is neki-nekirontott. ekkor kellet elaltatni. kezelhetetlen lett.

viszont azóta került a családba egy másik kuvasz, ő már 13 éves, igaz, láncon kell tartani, csak felügyelettel lehet szabadon egy rövid időre, mert nincs kerítés 8per miatt, húzódik a telekper) és már okozott pár százezres kárt, mert kiszaladt autó elé is , és a kisebbséget nem igazán szíveli..szóval csak azt akarom mondani, hogy ő nagyon barátságos, igaz az állatorvost ő sem szereti, 5 ember kell, hogy lefogja egy-egy oltásnál...de a gyerekekkel barátságos. a kisfiam oda szokott menni hozzá, de nagyon jámbor. mondjuk én nem szeretem, mikor megsimogatja, mert azért féltem, nehogy baj legyen...ezt a kuvaszt nem mi neveltük kölyökként, úgy fogadtuk be felnőtt fejjel, mert azt a gazdit nem szerette, ahol először volt, mert nem bírta megenni a kutyatápot. nálunk minden reggel megjelent a száraz kenyérért...

szerintem a nevelésükön is sok múlik, de főleg az számít, hogy milyen géneket hoz magával, és erre jön rá a gazdi figyelme, és tanítása.

2011. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ma 09:09 ezt a választ én írtam.

otthon van egy rotink, egy amerikai staffordshiere terrierünk, és egy yorkink is. a nagyobbik fiam 3 éves lesz, a kicsi most múlt 1 éves...

a stafi a nagy fiam kedvence. a kutya szuka, sosem voltak kölykei, de a fiamat a kölykének fogadta. vadászni tanítja, kerítést mászni...lovagolhat a hátán is a gyerekem. ha idegen megfogja a fiam kezét, akkor nekimegy az idegennek, annyira figyel a fiúnkra. a roti is jámbor jószág. ő is megengedi, hogy lovagoljanak rajta, hogy elzavarják a kajától, hogy kivegye a gyerekem a szájából az ételt...mi így neveltük őket, hogy a gyerekre nem támadhatnak, a gyerekektől mindent el kell viselniük. mig kölyök kutyák voltak sokat vittük gyerekek közé, hogy szokják a nyüzsgést, fark és fülhúzást. ne problémázzanak ilyenen...szóval, sok múlik a nevelésen szerintem és az öröklött géneken.

2011. máj. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 compactegon ***** válasza:

top 10 bejelentett kuytaharapás (AKC):


1. Retriever (Labrador)

2. Retriever (Golden)

3. Yorkshire Terrier

4. German Shepherd Dog

5. Beagle

6. Dachshund

7. Boxer

8. Poodle

9. Shih Tzu

10. Miniature Schnauzer

2011. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is hallottam ilyen estről, sőt úgy hallottam, hogy a kuvaszokra jellemző, hogy megbolondulnak, az viszont nem jellemző, hogy ez nagy testűekre igaz. így lehet még a "túltenyésztett" fajtáknál.
2011. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!