Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges-e, hogy egy kutyába...

Lehetséges-e, hogy egy kutyában olyan erős a falkavezéri ösztön, hogy sohasem lesz hajlandó elfogadni, hogy valaki is "uralkodjon" felette?

Figyelt kérdés
Nincs kutyám, nem ezért kérdezem, inkább csak ugy érdekelne. Ha egy kutya mondjuk olyan erős, falkavezérségre termett karakterrel rendelkezik (és hozzá persze a megfelelő mérettel :)), hogy soha nem lesz hajlandó engedni, hogy uralkodjanak rajta? Vagy lehet, hogy hagyja is, de közben soha nem fogadja el a sorsát, nem "nyugszik bele". Nem tudom, mennyire fogalmaztam érthetően, remélem azért kivehető mit szerettem volna kérdezni..?
2011. máj. 20. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos az h kit kell elfogadnia. Azt tudni kell, h a kutyák rendkívül szabálykövető állatok, és szükségük is van ezekre a szabályokra. Így ha erős, határozott, szigorú de mindenképpen igazságos (tehát nem agresszív) ember állítja fel neki ezeket a szabályokat és követeli meg a betartásukat, annak a legtöbb (még a nagyon dominánsnak mondott fajtájú kan kutyák is) behódolnak és elfogadják. Ám ez közel sem azt jelenti h onnantól kezdve minden embert elfogad vezérének.

Véleményem szerint a legnehezebb az önállóságra szelektált pásztorkutyákkal (pl. kau, káj) ill. a nagyon ősi kutyákkal, akikben még erős vagy erősebb a természetes, függetlenségre való törekvési ösztön mint az h az emberrel együttműködve éljen.

2011. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először nekem a Csehszlovák farkaskutya ugrott be, nemtudom miért :) De valószinüleg az eredete miatt. Szerintem gazda függő is hogy mennyire tudja elérni azt egy kutyánál, hogy megmutassa ki a dominánsabb fél, hogy ki irányít, a ranglistát tudassa vele, hogy bizony a kutya áll az utolsó helyen. Vannak olyan gazdik akik bizony kiskorában elrontják a kutya neveléstét, ez alatt azt értem hogy nem mutatják ki azokat a "jeleket" amiket egy falkavezérnek kéne és hasonlók. Ugye ilyen esetnek elővehetjük hogy sok gazdi elvárja hogy a kutyája megvédje őt. De ha visszavezessük, a farkasfalkában mindig a vezér védi meg a falkát, a vezér eszik elsőként stb. Ha egy gazda nem képes elvégezni a falkavezér feladatot a kutya minden percben azon lessz hogy "megmutathassa" az erejét, főleg fiatal korban jellemző, mivel valamilyen szinten érzi hogy ő pedig erősebb, jobban rátermedt erre a feladatra és folyton próbálkozik. Ez egy olyan nagyon hosszú dolog, bármennyit lehetne róla írni:)
2011. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Minikitty ***** válasza:
100%

Egyszerűen fogalmazva:

Bármelyik kutya (fajtától független) hajlandó behódolni a gazdájának, ha az elszánt, magabiztos (és nem fél a kutyától). Szóval nincs olyan kutya amin ne lehetne "uralkodni". :)

2011. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Van viszont olyan gazdi, aki sohasem lesz képes úgy viselkedni, hogy a kutyája elismerje őt felette állónak. Az ilyennek inkább nem kellene erőltetnie a kutyatartást.
2011. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Nincs, es nem is lehet. Azt a kutyat le kell loni. (Felvilagosultabb megoldas: ivartalanitani, hogy 1, kezelhetobb legyen, 2 hogy a hibas dolgot ne orokitse tovabb.)

Mivel ez ami a kulonbseget meghatarozza a kutya, es a farkas kozott.

2011. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
utolsó te nagyon buta, mindenre van megoldás..
2011. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15:56,


Tudom, le is irtam a megoldást.

Amit figyelmen kivül hagytál, az az, hogy azzal kezdtem, hogy ilyen kutya nincs, mert az már nem számit kutyának.

2011. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Minikitty ***** válasza:
38%

Nincs igazad! Nem kell mindjárt lövöldözni!!!

(ebből is látszik, hogy mennyire szereted a kutyákat)

Az jó ha a gazda ivartalanítsa a kutyáját (a nem kívánatos kölykök miatt), de a falkavezérségi ösztön nem hiba, ez természetes dolog a kutyáknál és ezt nem örökölik! Egy behódoló kutyának is lehetnek domináns kölykei, ha a gazdája nem megfelelően bánik vele. Az emberek között felnőtt farkasok is lehetnek behódolóak (megfelelő neveléssel).

Jobb, ha elteszed a puskád...:/

2011. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egy emberi környezetben minden kutya, még a legdominánsabb is az emberre van utalva, csak egy ember mellett boldogulhat-ezt tudják, belátják-tehát nincs olyan kutya aki ha találkozik egy nyugodt, magabiztos, lojális vezető tipusú emberrel, hogy ne fogadná el őt "falkavezérének"
2011. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Én a Volhard tesztben ezt találtam:


6-os eredmény: A 6-os eredményt elért kölyök önálló, és nem érdeklõdik az emberek iránt. Olyan kutyává érik idõvel, aki nem mutatja ki szeretetét, s csekély mértékben van szüksége az emberi társaságra. A 6-os csoportba tartozó kutyák között ritkán találunk jól szocializált kutyát.

Azonban jó pár olyan fajta melyeket speciális feladatokra tenyésztettek ki (mint a basenji, agarak, és néhány északi fajta) mutatja az önállóság ezen fokát. Ezek a kutyák hogy megmutathassák képességüket, olyan feladatokat igényelnek melyek célja különleges, egyedülálló és nem igényel szoros kapcsolatot a gazdával.

2011. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!