Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell nyugdíjazni egy...

Mikor kell nyugdíjazni egy tenyészszukát?

Figyelt kérdés
Hány alom,vagy mennyi idős kor után?
2011. máj. 21. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy szukának 3 almot hoznék le, és kb. 6 évesen nyugdíjaznám. Ismerek olyat, ahol 8 évesen volt meg a 4. akom, de szerintem az már sok.
2011. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mennyire jó a kondija a kutyának. De én is a max. 7 éves korig, azután már semmiképp. És addig is 3-4 alom.
2011. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kisméretű kutyánál.
2011. máj. 21. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is 6 évet mondanék és 2-3 almot. Az elsővel egyet értek!
2011. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha eléri azt a kort mikor már lehet fedeztetni,és csak minden 2. tüzelésnél van fedeztetve,akkor is több alom jön ki.Minőségi,egészséges,jó kondiban levő kutyáról van szó.
2011. máj. 21. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:
miért kéne minden 2. tüzelésnél fedeztetni? Egyrészről tönkreteszi a kutyát másik oldalról meg felesleges ennyi kölyök... hiába egészséges és van jó kondiban a belső szerveket /csontokat megviseli (calcium elvonás miatt és mert pl a csípő kitágul) 1 alom után 1 év pihenő a minimum
2011. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 alom sok szerintem. Nekem a szukám 6 1/2 éves, talán még sosem nézett ki ilyen jól mint most. 3 alom után ment most nyugdijba.És nem hoz rosszat, sőttt.
2011. máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csak" minden második alomnál van fedeztetve? Szerintem az elég sok alom egy szukának. Én amúgy is mindig a harmadiknál fedeztetek, ha épp van olyan kan, aki szuperül illik a szukához. 6 év, 3 alom. Szerintem ennyi a max.

Nem ellőgépet veszel, hanem kutyát.

2011. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!