Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kölcsönzés? Mi a vélemén...

Kutya kölcsönzés? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]


Úr Isten! Én teljesen kiakadtam amikor ezt olvastam. Szerencsétlen kutyát kiviszik valahová ( ha kan akkor lehet hogy ivaros is, mert ezen a menhelyen csak a szukákat ivartalanítják ) majd amikor megunják vissza ba...k a menhelyre.....

Akkor ennyi erővel gyereket is lehet kölcsönözni, hogy felfedezzük a gyerek vállalás örömeit?????

És a sz.r pucolás, és a szétrágott dolgok szépségeiről miért nem cikkeznek?

Vélemények?


2011. máj. 21. 17:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
73%
Sokkal jobb, minthogy megvegyenek egy kutyat, aztan beleunnak es kidobjak oket.
2011. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
58%
Úgyvan ahogy az első mndja.
2011. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
65%

Már azon is felháborodnak az emberek, ha valakik segíteni akarnak?

Feltételezhetően nem minden jött-mentnek és nem minden nélkül. Gondolom elbeszélgetnek vele, ajánlanak kutyát, jellemhez, életvitelhez... A másik, h ha jó ember viszi el , akár csak egy hétvégére, majd még egyre, majd még egyre, az miért baj? A vigyél haza menhelyt nem ismerem, de ez megy sok más menhelyen: odamész, kiviszed a kiválasztott kutyát sétálni stb, majd eldöntöd h kell-e, tudod-e vállalni stb. Én ebben nem látok semmi kivetnivalót. Pláne h én is adtam már kölcsön, ugyanilyen céllal a kutyámat hétvégékre. Arról nem is beszélve h egy menhelyi kutyának nem árt ha megtanul alkalmazkodni...ez meg nagyon jó tréning arra. Az ideiglenesezés sem más sokkal... vagy itt egy másik példa: http://www.youtube.com/watch?v=H0uXxp3qWyI

2011. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
75%

Nem látok abban rosszat, ha valaki elvihet pár órára sétálni a kutyust. Javíts ki, ha tévedek, de az önkéntesek nem ugyanezt csinálják?

Sokan vannak, akiknek nem lehet valamilyen indokból saját kutyus, pl együtt laknak az allergiás, asztmás nagyival, és mekkora öröm nekik, hogy sétálhatnak egy kicsit egy kutyussal.

2011. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
Meg a kutyusnak is nagy orom!
2011. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom kérdező ezzel mi a bajod, segíteni akarnak a kutyákon, mert annyi menhelyi kutya van, hogy nincs is már hely szinte újaknak...így pedig ezek a kutyák nagy valószínűséggel gazdára találnak, mert ha elvisznek egyet ár napra azt a kutyát fogják megszeretni amelyiket elvitték nem másikat így ha akarnak kutyust 90%, hogy amelyiket kölcsönözték azt fogadják be...plusz ez egy jó dolog, mert rengeteg ember fél a kutyáktól főleg gyerekek, így közelebb kerülhetnek ilyenek is hozzájuk stb...ez egy nagyon is jó ötlet volt, gratulálok annak aki kitalálta!
2011. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Hát sajnos pont az ilyen és ehhez hasonló akcióik után van hogy a frissen kivitt kutyát még aznap délután egy szatyorba találták meg....

És a szaporítókkal nem is számolnak.

Mert a VH. csak a szukákat ivartalanítják. A kanokat nem.

Mivan ha egy szaporító kölcsönöz egy a fajtára hasonlító kant?

Befedezteti vele a szukáját, vagy a szukáit, majd visszaviszi. Máris nyert a dolgon....

2011. máj. 21. 17:38
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
a sz*r pucolásra meg társaira csak annyit hogy az az érem másik oldala, ha szereted a gyereked vagy a kutyád nem úgy állsz hozzá h fúúúúj ez milyen már, hanem istenem ez van ez ezzel jár de megéri mert egy csomó pozitív élményet adnak
2011. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom, aki fél attól, hogy milyen lehet kutyával élni, az nem is szeretne igazából kutyát. Anno, amikor 11 éves koromban hozzánk került az első kutyánk, már akkor is tudtam, hogy az 10+ évig tartó mindennapos gondoskodást jelent, és nem kellett hozzá kutyát kölcsönöznünk! Na meg, ha valaki fél a felelősségtől, az se fog rájönni egy séta után, hogy milyen a kutyás élet.
2011. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
43%
A kolcsonzott kutya is nyer, nem? Ne nezd mar mindennek a rossz oldalat. Minden szitun, aki akaar, tud "csalni".
2011. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!