Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adott körülmények közé milyen...

Adott körülmények közé milyen vérmérsékletű kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Családi kutyát szeretnénk, amelyik jól be tud illeszkedni.


Az alap (én szamár elől), hogy én vagyok a falkavezér. (Nőként) Etetem, itatom, sétáltatom, gondozom, vakargatom, babusgatom, stb. Sok kutyám nem volt, és nem vagyok szakértő, alap dolgokat, botot visszahozza, leül, sétál láb mellett, fekszik és ilyeneket tudok megtanítani, komoly kiképzést nem tudok végigvinni.


A nagyobb gyerek hiperaktív, folyton mozog, oltári hangos, rohangál. Nem tudom, hogy mellé inkább nyugodt, vagy inkább hasonlóan aktív kutya kéne? Őt annyira nem hatja meg, hogy kutya, elég nehezen fejezi ki magát, főleg az érzelmeit, ezért is kéne neki egy kutyatárs, egy kutyahaver.


A kisebb lányka nagyon kis mimóza, szelíd, folyton enni-inni ad a macskáknak is, ha esik hozná be őket, ha hideg van, takargatja, amolyan igazi gondoskodó kisgazdi (lesz). Mellé egyértelműen egy nyugisabb kutya lenne jó, de benne van annyi elfogadás, és szeretet, hogy ő meg fogja kedvelni a kutyát, miatta nem tartok a dologtól. Nem is szekírozza, jól szokott hozzákezdeni, de kicsit megijed, ha meglöki, vagy heves a kutya.


A férjem szereti az állatokat, ő is ugyanúgy simogatja, eteti, kitakarítja az udvart, stb, de ő kevesebbet van itthon, mondjuk úgy, hogy nem sok vizet zavar.


Kertesház, nagy kerttel, ami szent és sérthetetlen, nincs kikaparás, ásás, meg kitaposás, mert akkor oda többet nem megy. Tehát elég tanulékony, szófogadó kutya kéne (nekem.)

Az udvar mondjuk úgy, hogy kutyabiztos, nincs amit tönkretegyen, ami meg mégis, az nem pótolhatatlan. Macska van.



Most annyira sok kutya keres gazdát, lehet válogatni bőven.

Milyen kutya lenne nekünk jó?


A kötődés szempontjából egy kicsi (pl. három hónapos) vagy egy nagyobb kutya a jó (pl. 10-12 hós)?

A lányhoz nyugisabb kutya illene, a fiúhoz egy pörgősebb. De ha "lassúbb" kutyát választunk, az meddig bírja cérnával a fiút, aki meg úgyse fog neki békét hagyni akkor se, ha elfárad?

Ha pörgős kutyát választunk, azt mennyire lehet szoktatni, hogy a picilányt ne lökje, ne dőljön neki, legyen óvatosabb vele?


A kutya ugyan nem a "gyerekeké", de sokat lennének együtt. Másképp viselkedik egy hím és egy nőstény kutya? (Ivartalanítva számít?)


Elsősorban azt nem tudjuk eldönteni, hogy fiú vagy lány (utóbbiak állítólag kedvesebbek, bújósabbak), kicsi vagy nagyobbacska, (mi ennek az előnye-hátránya) és hogy nyugisabb vagy pörgős kutya legyen?


Nem szeretném, ha az egyik gyerekem nem szeretné a kutyát, vagy nem tudnának egymáshoz alkalmazkodni.

Most nyáron én még nem dolgozom, az biztos, és a gyerekek is itthon vannak majdnem egész nap (szünet után is délben hazajönnek), tehát sokat tudunk vele foglalkozni.


Szerintetek?


2011. máj. 21. 18:06
 1/8 anonim válasza:
100%

Én bernáthegyit, berni pásztort javasolnék. :)

Ahogy írtad, van neki elég hely, nem annyira makacson, könnyen taníthatóak, nem vadak, nagyon gyerekszeretők (elviselik a hiperaktívabb gyereket, tűrnek neki, de a kislány gondoskodását is). Nem hiszem, hogy gond lenne vele. Ráadásul házőrzőnek sem utolsó, már a nagy termete elrettenthető lehet. Szerintem nő is tudja "kezelni".

2011. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xnorkax ***** válasza:
90%

Ilyen körülmények közé én kölyökkutyát javasolnék inkább, ugyanis úgy lesz a legkevesebb gond, ha az egész szocializációját te viszed végbe. De kifoghattok olyan felnőtt kutyát, aki tüneményes, a gazda szava számára szent és sérthetetlen, imádja a gyerekeket és szófogadó. Szóval előbb mindenképp a nagyobbak között nézelődjetek.

Szerintem a kutya energiáit illetően meg kéne találni az arany középutat. Olyan kutya kéne, aki nem munkamániás, de nem dől 20 perc játék után. Mondjuk, mint egy magyar vizsla. Bár ő is elég aktív kutyus, de nem akkora a mozgásigénye, mint egy malinoisnak például.

Én ajánlanám, hogy nézz körül a [link] -n, itt mentett goldenek és labradorok vannak. Ők is megfelelőek lennének nektek.

A továbbiakban (nyár után) mennyi időt tudnátok vele tölteni?

2011. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyár után a gyerekek délre hazaérnek, én pedig (jelenleg úgy tűnik) még pár évig nem dolgozom, tehát nem sokat változna a helyzet.
2011. máj. 21. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is berni pásztort ajánlok, okos könnyen kezelhető nem makacs kutya, hűséges és imádja a gazdáját. Viszont tipikusan egész életre szóló kutya, mert nagyon ragaszkodik a családjához!!!
2011. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Golden Retrievert javasolnék. Nyugodt, ugyanakkor hiperaktív, nagy mozgásigényű
2011. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kicsinek hagyná hogy takargassa, stb., mert ilyen a fajta. Úgymond tűri a "nyúzást"
2011. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy labrador vagy golden tényleg jó választás lenne nektek. Okosak, könnyen tanulnak, szívesen játszanak, viszont ha megtanítjátok neki a kicsivel biztos nyugisabb lesz. :) Nem véletlenül a legtöbb vakvezető labi vagy golden, és ugye őket sem "lökdöshetik".

De egy közép vagy óriás uszkár is remek választás lenne!

2011. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Újfullandi, bernáthegyi, berni pásztor, golden retriever. És ivartalanított szuka.
2011. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!