Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választja ki a kutya a gazdáját?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha van egy család, akkor a kutya kiválasztja onnan, hogy ki a gazdája. (Goldenről van szó). De milyen szempontok alapján tesz ezt?
2011. máj. 21. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Aki a legtöbbet foglalkozik vele úgy, hogy kutyaként kezeli.
2011. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
falka vezért választ tehát a legerősebb, legparancsolóbb személyiség- persze aki nem bántja és szereti emelett
2011. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vagyok híve ennek "a kutya választ gazdát" romantikus mesének. Van amikor bejön a dolog és van amikor nem. Én sokkal jobban hiszek a kölyöktesztekben és abban, h a gazdának legyenek elképzelései a leendő kutyája jellemét illetően és a tenyésztővel vagy a menhelyen a gondozóval olyan kutyát válasszon aki ezeknek a feltételeknek megfelelnek.
2011. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Nationel Geographic Chanellen egyszer, ha még egyáltalán ott fut a csodálatos kutyadokit :). Nagyon jó kis sorozat. Abban mondta a kutyadoki, hogy a kutya falkában él, tehát a falka törvényei szerint él. Akié pedig a kutya, tehát aki a legtöbbet fog vele foglalkozni, elvileg azt választja gazdinak. De nálunk például máshogy van :D, mert közösen vagyunk a gazdái, mindenki akkor viszi sétálni és akkor játszik vele, amikor épp ráér, tehát körülbelül azonos mértékben foglalkozunk vele, ergó mindenki kutyája, tehát mindenkire hallgat :). Mondjuk én is jobban kedvelem, ha van saját kutyám, azaz én is jobban szeretem a saját tulajdont :D, de amúgy a kutya mindenkié is lehet. Mindenkire egyaránt hallgathat, és az okos kutyák, mint amilyen a mienk, mindig tudni fogja, hogy kivel szemben még mit engedhet meg. Tehát tudja például, apám még megengedi neki jószívűségből, hogy ráugráljon, nameg mert ő sokszor van munkaruhában, és neki nem számít :D, de én és a testvéremék már nem engedjük meg neki, tehát ránk annyira nem ugrál, mert tudja, hogy szidás lesz a vége.

A lényeg, hogy szeretni kell a kutyát és foglalkozni kell vele, akárhány tag szereti is a kutyát a családból. Ha többet foglalkoznak vele, annál nagyobb lesz a kutya öröme. Bár én majd saját kutyát szeretnék :D, de én már csak ilyen vagyok, mondjuk ezt a kutyát is saját ízlésem szerint nevelem :D, mert én vagyok az aki nagyobb távokra viszi, tehát pontosan tudnia kell, mit kérek tőle. :)

2011. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, te nem kicsit beszélsz félre, rosszul értelmezted a kérdést.
2011. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Még annyit akarok írni az előbbiekhez, hogy nekem volt saját kutyám, akivel csak én foglalkoztam, az a kutya persze rám hallgatott a legjobban :), másoknak is szót fogadott, de én voltam az, akinek minden feltétel nélkül engedelmeskedett, a többieknek már nem minden feltétel nélkül :).

De a mostani kutyánk viszont közös kutya, tehát mindenkire hallgat :).

2011. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti voltam, bocsi :D.

Csak közbeszólt valaki.

Nem értelmeztem félre. Mért mondod ezt?

2011. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

18:50-nek

Nem értelmezem félre....

De írd akkor le, légyszíves, miért gondolod így, ha már ezt megjegyezted.

Én is hasonlót írtam, mint az előzőek, csak megtoldottam azzal, hogy van közös kutya is....

2011. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és nem beszélek félre...

De látom, hogy válaszolni azt már nem tudsz.

2011. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, és egyikőtök sem értelmezte félre, mindenki olyat írt, amire kíváncsi voltam :)
2011. máj. 21. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!