Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljünk pit-bullt?

Hogy neveljünk pit-bullt?

Figyelt kérdés
Köszi, nem kell kioktatni hogy ne ilyenem legyen és nem kell az alap kutyanevelési tanácsokat sem leírni. Egyszerűen a fajtára vonatkozó jellelgzetességekről szeretnék pár infot , esetleg hasznos linket :)
2011. máj. 21. 23:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy mint más fajtákat.Amire nagyon figyelj,az a szocializálás.Minden téren,de főleg kutyákkal.Amilyen korán csak lehet,és amilyen sokat csak lehet kutyák közé vinni!
2011. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nekünk staffordunk van, de gondolom hasonló a mentalitása a két fajtának.


A miénk nem sokára másfél éves lesz, tehát még mindig nem nőtt be teljesen a feje lágya, bár szerintem egész életében ilyen kis idióta lesz :)

Rettentő határozottság, következetesség kell a neveléséhez, ami egyszer "nem" volt, az a későbbiekben mindig legyen ugyanúgy tiltott.

Verés, szidás nem igazán megfelelő a nevelésükre, a dicséretre, jutalomra viszont nagyon fogékonyak.


A miénk lány, lehet, hogy ezért ilyen hiperérzékeny. Egyszer kikapott, mert megevett egy darab emberszart a földről.

Utána ha hasonló esetben keményen rászóltam, úgy félt, hogy újból kikap, hogy több hétbe, hónapba telt, míg újra elnyertem a bizalmát és nem menekült előlem.


Amúgy nagyon okos kutyák és ha kiskorától rendesen szocializálod, igazi családbarát kutya lesz belőle.

A miénket is nyúzhatják séta közben a kisgyerekek, nem fél tőlük, nem kap oda, barátságos velük és ez így van más kutyákkal is.


Nagyon öntudatos kutyák, ezért fontos, hogy tudják, te vagy a főnök.

A miénknek nagyon erős a védőösztöne, nappal nincs gond, de sötétedés után általában megugatja a járókelőket, erről próbáljuk most leszoktatni, mert hiába "csak" ugat, egyrészről ijesztő lehet az illetőnek, másrészről engem is zavar, hisz nem ő a főnök, hogy meg kelljen védenie engem.

2011. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

nekünk is staffunk van, ráadásul tenyésztők vagyunk. Amit ezeknél a fajtáknál nagyon fontos, az az idegrendszer., és amit sz előttem lévő írt, a szocializáció, lehet már vinni, ha a kötelező oltásait megkapta, és nem utolsó sorban a következetesség. ha valami "nem" akkor az mindíg nem marad, ha igen az mindíg igen.


Én azt ajánlom, nem pitbullt vegyél, mivel nem tenyészthető, így nincsenek szűrve a szaporítóknál a kutyák, ergo nem biztos hogy jó idegrendszerüek, ami ugye ezeknél a fajtáknál nagyon fontos!


Ha megnézel egy staffordot sokkal, jobban néz ki, mint egy pit, csak sokan nagyzolásnak veszik meg, pedig a staff a nyerő.


Mindenképpen tenyésztőtől vegyél, persze pitet amerikába tudsz kapni.

2011. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
0%
Sehogyan mert Magyarországon most már tilos a tartása tenyésztése.
2011. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

na jó, egyrészt a pit bull és a stafford pont azért lett mára külön fajta, mert MÁS a mentalitása.


másrészt pedig NEM TILTOTT a pit bullok tartása és tenyésztése sem! a TV2 meg kapja be, a legutóbbi pites riport tömve volt hülyeségekkel...


a pitek nagyszerű munkakutyák, nagy munkakedvvel megáldva. ha jó kézzel nyúl hozzá az ember, akkor nagyon sokféle feladatra alkalmasak, szinte az összes kutyás sportban megállják a helyüket, nagyszerűen motiválhatók, zsákmányosak, kitartóak, lendületesek, gyorsak, és nagyon értelmesek. a feszített, pontos engedelmes munka már kicsit türelmesebb feladat velük, de pont a motiválhatóság miatt kivitelezhető. a kitartás és a munkakedv annyira erős bennük, hogy szó szerint nem ismernek határokat, a gazdának kell tudni és látni, hogy mikor elég, mert a pit bull képes túlhajtani magát.

amivel együtt kell élni az a kutyázás. nem mindegyik pit kutyázik, és nem mindegyik ugyanúgy kutyázik. ez nem feltétlenül csak nevelés kérdése, voltak a "hőskorban" is ún. 'hideg' kutyák, amik sosem verekedtek. de tudomásul kell venni, hogy a pit bull ezért pit bull. a legjobbak, legerősebbek kerültek továbbtenyésztésre, de ez azzal járt, hogy állatokkal harcoltak. én elhiszem, hogy vannak olyan csodakiképzők, akik a totál kutyázós pitekből jámbor báránykát tudnak nevelni, de azért ne építsünk arra, hogy ez mindenkinek sikerül. az vegyen pitet, aki úgy is tudja vállalni, hogy nem viszi kutyás társaságba - vagy legfeljebb csak szájkosárban.

egyébként emberekkel bűbájos, kedves, bújós kutyák, ha megkapják a kellő mentális és fizikai lefárasztást, akkor lakásban is elvannak. de ha nem látja el őket az ember feladattal, akkor keresnek maguknak... :P

bazi nagyot tudnak ugrani, ásnak, rágnak, úgyhogy komoly kerítés kell hozzá.

2011. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 00.08-nak:


egyrészt a pit bull tenyészthető, mint írtam. másrészt attól, hogy évekig tilos volt a tartása, attól még tenyésztették, tartották, sőt eredeti funkciójában használták is nagyon sokan. a pit állomány nem tűnt el, csak lecsökkent. szűrések ügyében igazad van, kevesek vannak, akik hozzánk hasonlóan szűrnének bármire is, de az idegrendszer az az eredeti funkcióhoz is kulcsfontosságú volt. ergo a tilalom alatti állomány sem volt törvényszerűen idegbeteg, mint ahogy a mostani sem az. egyébként ahogyan most is, úgy akkor is voltak akik merő fajtaszeretetből tartottak és tenyésztettek pitet, tartották a vonalakat, figyelték a kutyák vézenét és fizikai egészségét. aztán jött a súlyhúzás, és azóta egyre több almot hoznak le kifejezetten power célra - tegyük hozzá, általában jó eredménnyel.


a külalak meg már had legyen gusztus dolga, nekem pl. kifejezetten nem tetszenek a staffordok, akiket "kigyúrnak", versenyeztetnek súlyhúzó versenyek, azok még csak-csak, de a felhizlalt show staffok egyáltalán... míg az atletikus, szikár pitek már annál jobban.


arról nem is beszélve, hogy staffordot is szaporítanak már orrba-szájba, abból is lehet ugyanúgy kifogni gyenge minőséget, ha az ember nincs tisztában azzal, mit is kell néznie.


pitre ugyanez érvényes. mielőtt az ember beszerezne egyet jól nézzen körül pl. egy súlyhúzó versenyen (bocs, hogy folyton ezzel jövök, de nálunk ezeken a rendezvényeken gyűlik össze a legtöbb pites egyszerre), kérdezzen, figyeljen, nézze meg a vonalakat, mi tetszik neki, keressen típust, tenyésztőt akinek tetszik a koncepciója, majd utána vegyen kutyát.


és lehetőleg kerülje el az expresszes 10-20ezres kutyákat. jó pitet - a többi fajtához hasonlóan - olcsón nem kap az ember.

2011. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

13:52-es.


Mondj légyszives Magyarországon olyan kennelt, ahol piteket tenyésztenek!

2011. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 M.Anccs válasza:
Nekünk is 2 staffordunk van , a határozottság a fő, ugyanúgy ahogy az előzők is írták. rengeteg támadás ér minket, hogy "harci kutyákat" tartunk, holott ez csak egy hatalmas tévedés. Szeretettel és határozottsággal kell hozzájuk állni , ennyi a lényeg.a verést nem felejtik, de egy erős nem szabad, megteszi a hatását.nagyon konokak, és önfejűek, de a szeretetéhségük is kielégíthetetlen.kölyök koruk óta együtt vannak, de sajnos más kutyát nem viselnek el. Macskával is próbálkoztunk, nem bántották, de féltékenyek voltak rá, így jobbnak láttuk el ajándékozni...remélem valamennyit segítettem.
2011. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Mad clan, Jannoh's, 4x4, ESB, B'n'C, Gold eye, OG raptors stb...
2011. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Meglepődve hallottam én is h nem lehet tartani pitet és tenyészteni sem. Erről nem tudtam, és látok sok kutyát neten is eladót, tehát nem hinném h tilos lenne, max az volt de már nem az. Most egy olyan helyzet alakult ki h az egiyk ismerősömnél van egy 4 éves szuka. Amit úgy fogadott be a kanja mellé, mert rosszul bántak vele, de sajnos itt sincs elég hely neki, így úgy döntöttem elhozom. Emberre nem veszélyes illetve fél is tőle kissé, nem tudom ebből lesz e agresszió a későbbiek során. Állatokra viszont annál inkább . Van egy kis tacsink is, ne mszeretném, h megegye. Szerintetek át tudok szocializálni egy ennyi idős pitet? Alapból baj nem lenne vele sztem mert szeretre éhezik és itt meg is kapná, kedves kutya alapból csak nem jól bántak vele eddig. A másik kérdésem pedig az lenne h mekkora kenelt építsek neki. Igazából a kenelben ritkán lenne, amikor én melózok és nagymutter meg nem. De azért nem szertném hogy nyomorogjon.Csak nem tudom mekkora hely elég neki.
2011. máj. 23. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!