Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatulajdonosok: hogyan...

Kutyatulajdonosok: hogyan győztétek meg a szüleiteket hogy kapjatok egy kutyát?

Figyelt kérdés
Apukám nagyon szereti a kutyákat, de ettől még hajthatatlan. Azt mondja, hogy hullik a szőre, télen behozza a koszt, stb. Én viszont nagyon szeretnék egyet. Mit javasoltok, hogyan beszéljem rá? Várom válaszaitokat, köszönöm előre is!!
2011. máj. 22. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elkezdtem a főiskolát, elköltöztem, dolgoztam és vettem egyet. Eleinte ellenezték, de már szeretik ők is.
2011. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én 20 év alatt nem tudtam....

Amikor elköltöztem lett kutyám...ennyi. Egyébként imádják. :o)

2011. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Alapvetően a kutya nem szobába való, ahogy más állatok sem oda teremtődtek! Ha van nagy kertetek, és el tudod vinni sétálni rendszeresen (naponta legalább fél óra, 1 óra), és takarítasz utána, no meg eteted rendesen, nem lesz vele baj.

A vedlés természetes dolog, a koszt meg nem hozza be, ha nem engedik be a kutyát. :)

Egyébként mekkora kutyát akarsz? Vagy milyen fajtát?

2011. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én megbeszéltem a tenyészővel hogy mondja azt,hogyha valami baj lesz vele visszaveszi.persze semmi baj nincs vele,imádják a szüleim :)
2011. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Harmadik válaszolónak: 2 kutyám van lakásban és köszönik, imádnak itt lenni. Ezek a kutyák napi 3 órát mozognak. A kertes házi, napi fél-1 órát sétáltatott kutya rosszabb helyzetben van. Tény h egy lakásban tartott kutya nagyobb kötöttség. Ennyi. Aki nem tudja/akarja vállalni, az ne tartson kutyát.
2011. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mond nekik,hogy az érzelmi fejlődésedhez ez nélkülözhetetlen.


Ja és igérd meg, háromszor kiporszívózol egy héten miatta.

2011. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lenne egy ötletem. Vegyed fel a közeli menhellyel a kapcsolatot, és egy kutyust látogatss folyamatossan. vidd el sétálni, vigyél neki kaját ha megengedik, meg ilyenek. Vidd néha haza is, ha meg lehet oldani, lehet utána azt mondják fogadd őt örökbe. szerintem egy menhelyes kutyus boldog lenne egy családba!
2011. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én már nagyon régóta szeretnék kutyát, de nem engedték meg.. Helyette kaptam cicát :) De a cicát nem lehet, úgy idomítani, mint egy kutyust. :) Azért nem mind egy, hogy az embernek kutyája van, vagy macskája :) Aztán, úgy éreztem valami hiányzik az életemből :)

Most lassan 2 éve ismét nagyon nagyon szeretnék egy kiskutyát, akit én nevelhetek, akiért én vagyok a felelős. Az évek során megedződtem erre a feladatra. 2 hét és itt lesz a 8 hetes Golden Retriever kiskutyám :D Akit én magam kerestem, beszéltem a tenyésztőkkel, leveleztem velük. Bizonyítással vettem rá a szüleimet, és persze a tanulmányi eredményemmel :) Ha úgy láttam, hogy itthon kicsit rumli van, összepakoltam, de nem azért, hogy lássák, hogy tényleg kész vagyok, egy kutyára, és csak azért pakolok össze...nem... azért mert tényleg zavart, és valóban felkészültem a kutyára :D

Nálam a bizonyítás vállt be :) Nem kell nekik mondogatni, hogy "bezzeg megcsináltam, elmosogattam..." :D Majd látják ők, hogy készen állsz egy kutyusra :)

Remélem te is ilyen sikerrel jársz majd :)

2011. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
megvettem, hazavittem. ellenezték ugyan, de kutyástul már nem dobtak ki.
2011. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Annak üzenek,aki szerint az állatnak nem jó a szobában,hogy 2 kutyám van, nagy,kertes házban,de valamiért ők mégis jobban szeretnek az ágyam mellett heverészni.Persze több a meló,mint ha csak kint lennének,de megéri.


HOgy a kérdésre is válaszoljak,nekem nem igazán kellett győzködni. 12 éves koromban már egy menhely önkéntese voltam,folyton kutyás könyveket bújtamm,a menhelyi kutyusokkal kutyasuliztam. Szerintem tudták,hogy tudom,mit vállalok.

2011. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!