Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi őrkutya - Ismerősöm...

Kaukázusi őrkutya - Ismerősöm új kutyát akar. Szerintetek is igazunk van?

Figyelt kérdés

Egy házon osztozunk keresztanyukámmal, uncsitesómmal (11 éves). Nekünk van egy kutyánk, aki általában engedelmes, és soha senkit sem bántott. Volt már ismerősömnek két kutyája, akik jól elvoltak a mi kutyánkkal.


Most a rokonunk új kutyát szeretne, ez nem is lenne gond, de az előzőeket sem vitte sétálni, ilyesmi, csak a kertbe engedte ki. De azért nagyon jól bánt a miénkkel is, az övével is, nehogy félreértsétek.


Csakhogy kaukázusi őrkutyát szeretne, amiről olvastam, hogy egyemberes, bizalmatlan, harapós, ráadásul nagytestű. Ismerősünk új barátja és a lánya nemsokára hozzánk költöztek, de én félek, hogy nem megfelelő nevelés miatt és/vagy a kutya alaptermészetéből adódóan nem fogad el mindenkit, esetleg baleset történhet, illetve a mi kutyánkat(aki közepes termetű) megtámadhatja.


Mi (az én családom) mondtuk neki, hogy nekünk mindegy, legyen kutya (lényegében egy kertünk van velük, így van beleszólásunk) csak ne ilyen "veszedelmes". Persze tudom, hogy minden a neveléstől függ, de éppen ezért aggódok, mert nekem még a saját kutyámra sincs (sajnos) elegendő időm, nemhogy az újjal is foglalkozzak. Ők meg nem tudom, mennyi időt akarnak erre szakítani. Szerintem nincs értelme egy kiskutyát azért megvenni, mert milyen édes, aztán ha felnő, meg már mindenki fél tőle. Szerintem ez mindkét kiskorúra veszéllyel lenne.


Mik a tapasztalataitok a kaukázusi őrkutyával kapcsolatban? Szerintem nem könnyű irányítani, ehhez erős, határozott kéz kell. Ráadásul sokat eszik, nagy a mozgásigénye...stb.


Mi a véleményetek?


2011. máj. 22. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha talán elmagyarázod nekiik egy részben igazad lehet.

Azzal nem kell foglalkoznod h sokat eszik stb. De én azért 11 éveseknek még nem ajánlanám.

Föleg hogy ha a kertben virágok,zöldségek vannak ltetve ősszel,tavasszal összeturná azokat.Mert azért ha megkötnék se lehetne állandóan megkötve.nEM?

2011. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a kaukázusi juhászkutya kemény, komoly jószág, én annak ellenére is inkább lebeszélem róla az embereket, hogy én már nagyon régóta tartok kaukat...

kemény kéz kell hozzá, határozottság, következetesség, és bazi kerítés, mert bármilyen lomhának is tűnik, nagyot tud ugrani, hatékonyan ás, és ha egyszer rájön, hogy szabja fel a dróthálót, akkor azzal már lehetetlen lesz megfogni. a kennelt/láncot meg nem ajánlom, csak akkor - de CSAK akkor - ha mellette napi szinten sétál, mozgatva van, sokat. nagyon sokat! az a feneség a kauval, hogy napi 20-30km-ek leügetéséhez van hozzászokva, és nem lehet lelabdáztatni mert egyrészt nem zsákmányosak, másrészt pedig ha mindig ugyanazon a környéken sétál, akkor elunja magát, mindig új helyekre kell vinni, de legalábbis 4-5 útvonalat használni és mindig másfelé sétáltatni. ha nincs lemozgatva, akkor elfoglalja magát, egyrészt a házőrzésből is képes sportot űzni (a szomszédok imádni fogják), másrészt ügyes kertész, ás, metszeget... :D de az egész gondolkozása is alapvetően territoriális alapú, otthon teljesen máshogy viselkedik, mint semleges területen. pl. ha valamit megtanult otthon azt idegen területen - pláne ismeretlen terepen - nem biztos, hogy ugyanúgy teljesíti, főleg ha olyasmiről van szó, mint a behívás. mindig kell velük idegen terepen is gyakorolni.

a kutyákkal való viszonyuk is gázos lehet, bár eredetileg falkakutyák voltak nyáj mellett, a "börtönőr" karrierjük az elmúlt évtizedekben rányomta a fajtára a bélyegét, és sajnos kevés olyan kutyát ismerni, aki klasszikus falkában elvan, olyat pedig egyet sem ismerek, aki kan létére kanokkal együtt élne. a szukák is "sárkány" természetűek tudnak lenni...

a családtagokkal az a helyzet, hogy akit ismer, akivel napi szinten találkozik, azt megszokja, de nem kezel mindenkit ugyanúgy! akitől megszokta a szigort, azzal tisztelettel bánik, akitől meg nem, annak a fejére nő. nálunk míg szüleimmel laktam az egyik legnagyobb vita volt, hogy a kaum összeugrálja őket, és engem hibáztattak, hogy nem neveltem meg... dehát engem nem ugrált össze! de mivel faterék csak simogatták és még csak rá sem szóltak, így nyakig sározta őket. de az idegeneket nem tűri meg, főleg nem saját területen.

a kajaigénye viszont nem nagy. nekem a 60kilós kaum eszik annyit, mint a 35kilós juhászkutyám, nagyon jól hasznosítja a tápanyagokat.


én azt gondolom, így a leírás alapján nem kellene oda egy kaukázusi. mondd el a rokonaidnak, hogy egy nagyon nagy erejű, nagyon kemény, és makacs kutyáról van szó. és sajnos veszélyeztetheti a Ti kutyátokat is.

2011. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, további válaszokat várok :)
2011. máj. 22. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
A kaukázusi egy kiváló kutya! Soha nem bántaná a gazdáját. Területét és családját bármi áron megvédi! Ezek a hiedelmek, az elcseszett emberi nevelés, láncon tartás, bántalmazás, éheztetés eredménye. Nem a fajtát kell leírni, hanem azokat akik ilyenné teszik őket. Nekem a kuvaszaim mellett, van egy befogadott kuvasz-kaukázusi keverékem, 5 évesen került hozzám, nem volt egy arany élete, látszott is rajta, bizalmatlan volt. De rengeteget foglalkoztam vele, tanítottam, mint a többi kutyámat. Azóta 2 év telt el, de nyoma sincsen annak a kutyának akit valaha befogadtam, hűséges, imádja az egész családot és kiválóan beilleszkedett a többi kutya közé. Kemény és határozott nevelés persze elengedhetetlen, de ez szerintem minden kutyára igaz. Az étvágya pedig csalóka, mert amekkora nagy, nem eszik olyan rengeteget mint az ember hinné. Gyerekeket is nagyon szereti. Minden csak a nevelésén múlik, ahogy viszonyulnak hozzá, olyan kutya lesz belőle.
2011. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Minden csak a nevelésén múlik, ahogy viszonyulnak hozzá,


Egy Presa Canario sosem lesz Golden Retriver, akárhogy neveled. Amelyik kutya természetéből fogva agresszív az azis marad. Az én kan németjuhászom is rátámad minden idegen kutyára, idegen embert meg nem enged be semmikép ha nem vagyok ott. Egyszerűen ilyen, nem harci kutyának neveltem, mégis már 2 kutyát megölt. Ilyen a természete.


És nem javaslom, hogy olyan kutyát oda engedj vinni.

2011. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, én gyerekkoromban vidéken nőttem fel, hatalmas telken. Ott mászkáltam a kuvaszok, komondorok, kaukázusik között és itt vagyok. Nem marcangoltak szét, még csak fel se borítottak. Más állatokat sem öltek meg, sem házi állatokat sem idegen kutyákat. Mostani kutyáim is szint úgy. Ha meg idegen akar bejönni az meg még szép, hogy nem engedi be. Igen is, nevelésen múlik. Ha veszed a fáradságot akkor a kutyád nem fog széttépni más kutyákat meg embereket, ennyi. Nem kell ahhoz vadítani, egyszerűen nem nevelted meg. Erről nem a fajta tehet!
2011. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az a baj ezzel a győzködéssel, hogy k.rva nagy sz.pás lehet belőle...

vannak alapból jámbor természetű kauk, igen. vannak olyanok is, akik egyáltalán nem kutyáznak, igen. de a nagy átlag az emberes és kutyás egyszerre, nehezen tartható falkában (vagy sehogy), és ha nem bánnak vele megfelelően, akkor baleset forrása lehet nagyon könnyen.

meg lehet nézni a kaukázusi juhászok gazdikereső oldalát... javarészt olyan kutyák, akikkel nem bírt a k. tulajdonos. megvette, mert aranyos és édes kis gombóc, aztán elkezdte feltúrni a kertet, elrántotta séta közben, végül pedig mivel nem volt tisztában a telekkönyvi határokkal, átugrotta a kerítést és az egész utcát sajátjának érezve őrizte a területét...

saját szomszédaim is nagyszerűek példának, közel tucatnyi kaukázusi kölyköt vettek már az évek során, de arra nem jöttek rá (még akkor sem, mikor mondtam), hogy tán nevelni is kéne... aztán az egyik átszökött a szomszédba és megölte a szomszéd nyulait, a másik az erdőbe járt ki vadakat hajkurászni, a harmadik a saját jószágukat ette, a negyedik rámorgott a gyerekre... és így tovább. az összes történetnek az lett a vége, hogy lelőtte a vadász.


szóval olyan embert ne győzködjünk már, akinek eleve nincs ideje és kedve ilyen "macerás" kutyát nevelni, mert semmi sem garantálja, hogy ő is egy könnyű esetet fog ki.

az vegyen kaukázusit, aki nagyon szeretne, és tényleg hajlandó időt és energiát szánni arra, hogy nevelje. mert különleges kutyák, nem olyanok, mint a többi, idő kell, míg az ember megérti a gondolkodásukat, rájuk hangolódik.

...viszont az tény, hogy akkor a legnagyszerűbb családtag lesz a világon.

2011. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem győzködtem, csupán a fajta mellett érveltem! Szóval nem mondtam, hogy már pedig vegyen! Azt fejtegettem, hogy az ilyen kutyák, akik megvadulnak, agresszívak..stb az 90 százalékban a hozzá nem értés miatt, és nem a fajta hibája. Ennyit mondtam, nekem aztán mindegy hogy vesz e vagy sem.
2011. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!