Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiszámíthatatlanabb az a...

Kiszámíthatatlanabb az a kutya, amelyiket megkötve tartanak?

Figyelt kérdés
Feltételezem hogy az állatot is frusztrálja, hogy nem tud szaladgálni, nincs elég területe mozogni és emiatt kiszámíthatatlanabb lesz. Vagy nem?
2011. máj. 22. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen.
2011. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, nem egy tragédia történt már emiatt.
2011. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon is! A láncon tartott kutyák többsége, feszült, elvadult, és a mozgásvágy ami felgyűlt benne, indulat formában nyilvánul meg. Sokan sajnos ebből kiindulva ítélnek meg egy fajtát. Mikor megbolondul és széttép valakit. Ez nem a kutya hibája, hanem azé a paraszté aki 1m-es láncon tartja!
2011. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a kutyák 80%-a láncon van, ez alapján akkor a legtöbb kutya komoly veszélyforrás lehet.
2011. máj. 22. 20:23
 5/15 xnorkax ***** válasza:
100%

80%? Ebbe az egész országot belekalkuláltad? Azért annyi nincs... Én faluban élek, de nálunk is egyre kevesebben tartják láncon őket. Szerencsére...

Amúgy a veszélyforrást, mint megnevezést nem erre használnám. Mivel az emberek teszik ki magukat ennek, ha nem tartanák láncon őket, nem lenne semmi gond.

2011. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem agresszívabb tőle. A miénk legalábbis nem.
2011. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért ez függ attól is, hogy hányszor, és mennyi időre viszik el sétálni egy nap, mennyit foglalkoznak vele, hogy van-e menedéke a tűző napsugarak, vagy épp a hideg elől, plusz a lánc hosszúsága is számít.
2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én szintén falusi vagyok, de a szomszédságban mindenhol meg van kötve a kutya. Sétálni vinni? Ez kb. vicc kategória. Falun házőrzésre tartják, nem foglalkoznak az állattal. Mondjuk nem is érnek rá nagyon.

A törődés a legtöbb helyen azt jelenti, hogy kap enni.

2011. máj. 22. 20:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát csak gondold végig. Nekem két kutyám van, lakásban, gyakorlatilag folyamatosan velük vagyok. Sokat sétálunk a városban, gyakran találkoznak kisgyerekkel, kiskutyával, nagy tömeggel, villamossal, gurulós bőrönddel, görkorissal, biciklissel, részeg emberrel, vagy akár fogyatékosokkal. Persze, hogy tudom, hogy mire mit reagálnak, ismerem a félelmeiket, meg azt is tudom, hogy mi az amire bekapcsol náluk a zsákmány, vagy védőösztön.


Na most ezt próbáld már összehasonlítani egy olyan kutyávAL, aki láncon éli az életét, és a legtöbb ingert a kerti bogarak, meg a postás adják. Valószínűleg ők is lehetnének kiszámíthatóak, csak éppen a gazdájuk nem ismeri őket, és nem is tudja kezelni az esetleges hirtelen reakcióikat. Arról nem beszélve, hogyha nincs kimozgatva, nem tanulnak, sétálnak vele, akkor sokkal erősebbek benne az indulatok, a zsákmányösztön, amit ha szabadul végre kiélhet, stb.

2011. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha házőrzésre van a kutya, akkor miért van megkötve?! Hiszen így korlátozva van a mozgástere, magyarán a betörő simán ki tudja kerülni a kutyát és hopp, már bent is van a házban!

Szóval a kutya:

-nem azért van, hogy babusgassák, hiszen ő "házőrzésre van"

- de nem is azért van, hogy őrizze a házat, hiszen, ha akarná sem tudná a lánc miatt.

Akkor minek van a kutya? Hogy legyen mit kínozni a kertben?!

2011. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!