Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb, amivel a kutyáma...

Mi a legjobb, amivel a kutyámat etethetem?

Figyelt kérdés

Olvastam honlapokon, hogy az előre gyártott kutyakaja pl.:pedigree minden szükséges tápanyagot tartalmaz, és az elég neki. Én erről, azt gondolom, hogy a maki faszát. Hiszen műszar az egész, még szén is van benne. Nem hiszem el, hogy egy igazi csirkemell például nem lenne jobb neki. A másik: zöldséget is kéne neki adnom? Fingom sincs, pedig már elmúlt jó pár éves. A tápok mellet azt az érvet hozzák, hogy a kutyák gyomra nagyon érzékeny. Vajon tényleg?

Lényegében az ideális táplálása érdekelne. A pénz nem számít, nem sajnálom rá. Kistestű (10 kg).


2011. máj. 23. 00:27
 1/6 anonim válasza:
Az én kutyám azt eszi, amit mi. Tehát kap a húslevesből is. Ha nem marad, akkor kap csak bogyót. Vagy még tésztát szoktunk főzni neki, vagy régen csirkefejet vettünk fagyasztva, de már az sincs. Hogy szeretik e a zöldséget? Az enyém imádja a krumplihéjat meg a répát. Ha puculom, egyből odaszalad és kunyizik :). Ezen kívül imádja még a retket, a paprikát és az uborkát is.
2011. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom, az a legjobb neki, amit én főzök :)

nálunk nyers hús a menü egy kevés rizzsel, zsírral (mert marhát kapnak ami száraz hús), időnként zöldség-gyümölcs, immunovet, kefír, joghurt, kúraszerűen luposan, és időnként béres csepp. csontot etetésen kívül kapnak heti 1-2 alkalommal.


volt/van rengeteg vita a tápokról előnyéről-hátrányáról, meg mindenféle védelméről is. én azt mondom, hogy ha az ember megteheti (tehát van rá pénze vagy olcsó forrása illetve megfelelő méretű fagyasztója), akkor főzzön. ha elmegyünk valahova több napra, akkor is inkább lefőzök nekik előre és viszem magammal...


valamilyen mennyiségű rostra szükségük van (egyik ok, amiért füvet legelnek), de emellett szeretik is :)


a kutyák gyomra valóban érzékeny, ezért nem támogatom a házi maradék etetését. sós, cukrozott, fűszeres ételekre nekik nincs szükségük, és a változatos étrend egyáltalán nem jó nekik. monodiétához vannak hozzászokva, többségük kiadós fosással hálálja meg a hirtelen táplálékváltást... de a főtt házi koszt ugyanúgy lehet kutyagyomor-barát, mint a kutyatáp (sőt, még jobban), csak oda kell figyelni az elkészítésére.

arról nem beszélve, hogy nálunk a különböző kondíciók fenntartásához így nem kell 3 féle tápot vásárolni, téli "hizlaláshoz", nyári karcsún tartáshoz, és kemény edzéshez is ugyanazt főzöm, csak más-más arányban kapják a kutyák.


az eredményt pedig könnyű lemérni: a szőrük csillogó, élénkek, pattognak, jó kondiban vannak, és dudorodnak az izmaik.

remélem nem fogja ezt most senki tápetető támadásnak venni, mert nem annak szánom, megértem, ha valakinek nincs ideje vagy lehetősége főzni a kutyájának.

2011. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én prémium tápot veszek,nekik való (fűszer, cukor mentes)házikosztot kapnak.

nagyon-nagyon nehéz olyan kaját előállítani ami tökéletesen lefedi az igényeiket. akinek van rá ideje, meg kellő szaktudása annak gondolom sikerül.

2011. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a pénz nem számít akkor Orjen vagy Acana táp.Az Orjenben 80% hús van a többi gyümölcs és gyógynövény(és ez garantált valós beltartalmi érték ha kételkedsz benne akkor nézz szét az acana.hu-oldalon) nekem is 2kistestű(4kg és 5kg) és egy nagytestű kölyökkutya(aki még csak 6és fél hónapos és 35 kg) eszi és imádják de szó szerint!nem kell rá sem házi kosztot(konzervet nem nézem semmibe) tenni sem mást és valóban azt kapják ami a csomagoláson van.mondhatni majdnem jobbat esznek néha mint én :) Ha teheted akkor ezt válaszd és nyugodtan rendelhetsz az oldalról is mert én is innen szoktam és gyakran van úgy hogy még az nap ki is hozza a területi képviselő.
2011. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a mai jobb minőségű tápok, már mindent tartalmaznak, amire egy kutyának szüksége van. Van olyan jó, ha nem jobb mint a házikoszt (hozzáadott vitaminok, ásványi anyagok stb). Egyedül abba lehet belekötni, hogy "mű", meg hogy vannak benne adalékanyagok, ízfokozók (ezekről igazából nem tudok, csak gondolom tesznek bele). De manapság miben nincsenek? A hús amit megveszel, az sem olyan már, mint régen. Pedigree tényleg nem sok hasznos anyagot tartalmaz a kutyákat tekintve, de a jobb minőségű tápokat már szakemberek rakják össze, akik ehhez értenek, és nem csak józan paraszti ésszel gondolják, hogy pl a krumpli hasznos a kutyának.
2011. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól tudod a Pedigree és társaira azt írják, hogy minden tápanyagot tartalmaz ami szükséges neki. És bizony a maki faszát van így :) A minőségi prémium száraz táp nem ott kezdődik. Ha valóban nem számít a pénz akkor én az Acana-t ajánlom neked: [link]

Ebben 60% hús van. Pedigree és társaiban 4% (Azokat kimérve 300forint környékén veszed kilóját, ez 1000 forint és nagyságrendben jobb minőség)

Emellett főzhetsz neki májat, rizst, csirkemellt. Ezzel néha turbózhatod az ételét. Konzervet nem kell venned, mert azok rosszak, de ezen az oldalon (www.webkutya.hu) szintén vannak konzervek, de azoknak az ára is sokkal drágább mint amiket a boltban látsz.

Az ország területére ingyen kiszállítják bárhova a termékeket én is innen rendelek mindig.

2011. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!