Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippettel tapasztalatok?

Whippettel tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi jellemző rájuk saját tapasztalat szerint?
2011. máj. 23. 01:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Jó házőrző vagy jelez ha pl betörő jön vagy vmi? sokan tartanak whippetet? jó kennel? Csivavával kijönne szerintetek ?
2011. máj. 23. 01:54
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát nekünk nem whippetünk van, de azért remélem tudok egy kicsit segíteni.

Az agarak általában nem őrzik a házat, inkább csak ugatnak, ha valaki olyan jön be akit ők nem ismernek. Jelez neked hogy nézd meg mi történt.

A legtöbb ilyen kutyusnak nagy a mozgás igénye, napi többször 1 másfél órás séta, meg futkosás a kertbe, utána meg döglenek a kanapén. Ha nincs lefárasztva a mi kutyánk talál magának elfoglaltságot, ami nem minden esetben örvendetes.

Általában kijönnek más kutyákkal.

2011. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekem whippetem van. Más kutyákkal jól kijön. Házat nem őriz, viszont nagyon jó jelző kutya. Nem tudom hol szeretnéd tartani, de csak kertbe nem való. Nálunk is lakásban van. Okos kutya, a whippet kellő motivációval, nálunk ez a kaja :), bármit megcsinál! Nem tudom mit szeretnél tudni róla, egyszerűbb lenne, ha kérdeznél olyat ami érdekel, én meg válaszolok! :)

Itt vannak kennelek, nézegesd:

[link]

Ha valamelyik tetszik és érdekel a véleményem, szívesen elmondom mit gondolok róla. :)

2011. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és igen le kell fárasztani, de nem annyira drasztikus a helyzet ahogy az előző írta! 3/4 - 1 óra intenzív (de az tényleg intenzív legyen) futás és az én kutyám alszik egész nap! Mondjuk én mindig elviszem valami hatalmas területre, ahol futkoshat kedvére!
2011. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég szófogadó kutya.Nekünk 3 whippetünk volt. Érzékeny típus.Fontos, hogy tudja jól oldotta meg az adott feladatot.Ezen kívül igazi lustaság.A nap nagy részét alvással tölti. Remek szobakutya, de fontos ,hogy sétáltatásnál szabadon is szaladgálhasson.Ösztönösen a kisebb állatok nyomába ered, úgyhogy ha macskád vagy egyéb kistestű állatod van akkor nem ajánlom.
2011. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kistestű állat dolog, csak szoktatás kérdése. Kiskorától meg kell, hogy szokja és akkor semmi gond nincs vele. Van ismerősöm akinek whippet mellett van cicája és az enyém is "jóba" van mini yorkikkal!
2011. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsánat, hogy félre informállak, de nekünk perzsa agaraink vannak, nah nekik kell a napi többször 1-másfél órás séta. :)
2011. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szépek a perzsák! Mennyi van belőle Nektek? :) Nem is tudtam, hogy iyen sok mozgás kell nekik. Egymást nem fárasztják le?
2011. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2, és sajnos nem, nem fárasztják le egymást mert lusta dögök,egész nap főleg ha nagy meleg van döglenek a kanapén Meg nem futhatnak 1éves korokig túl sokat, mert árt a gerincüknek, így inkább sétálunk. No meg nekem is jót tesz, nem hízok el... :D
2011. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kicsit megkésve, de hátha még aktuális. :) Nekem van whippetem. Saját tapasztalattal is tudok szolgálni csak kérdezz. Kennelt is szívesen ajánlok, ha érdekel írj bátran szívesen segítek! :)
2011. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!