Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már csak kertes házba lehet...

Már csak kertes házba lehet kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Néhányan azt gondolják hogy csak kint lehet kutyát tartani de ez annyira ó divatú ez az elképzelés. Sokan leszólnak az utcán hogy hát ilyen kutyát amilyen nekem van nem lehet panelba tartani(miután mondják hogy milyen szép ez a kutya biztos udvaron van tartva)jó mondjuk azzal én sem értek egyet mikor alig bír járni egy vizsla olyan dagadt vagy a tacskó elgurul de nekem nagyon jó kondicióban van a kutyám. Se a sok falusi paraszt (már elnézést de így van) azt állítja hogy kínzás kutyát panelba tartani. Ez szerintem több okból is egy akkora ökörség mert szerintem gusztustalan látni hogy egy kutya a saját piszkában fetreng mert ugye általában az ilyen emberek nem sétáltatják meg fürdetik a kutyáikat mert felesleges. Aztán csodálkoznak hogy elszökik a kutya mert tojik rá. Szóval el lehet gondolkodni hogy hol érdemesebb tartani kutyát kertben vagy házban. És mielőtt valaki beszólna laktam faluba de ott is bent tartottam a kutyát mert gazdi hiánya volt (na meg azért is mert a szömszéd büdös korcsa valahogy be jött a z udvarba és majdnem megölte a kutyámat)
2011. máj. 23. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bárhol lehet tartani a kutyát, lakásban is van aki rosszul tartja és kertben is, és ugyanígy jól is lehet mindkettőben tartani. Nekem van ismerősöm aki lakásban (nem túl nagyban, bár a kutya sem nagy) tartja és semmi baja a kutyának, egészséges, tiszta, boldog, stb.. Nagymamámnak meg kertben volt nagytestű kutyája, de ő is fürdette rendesen bizonyos időközönként, meg lett tanítva hogy a dolgát csak a kert végében végezze el, így a kert is tiszta volt és a kutya sem abban fetrengett egész nap. Szóval szerintem mindenhol lehet kutyát tartani, nem a környezettől hanem a tulajdonostól függ hogy jó vagy rossz-e a kutyának.
2011. máj. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "már csak..." kezdés elég érdekes, mert inkább egyre többen tartanak kutyát társasházban. Biztos meg lehet oldani úgy, hogy a kutyának is jó legyen ,a gazdinak is jó legyen és a szomszédokat se zavarja. Én kertes házban élek, nagy udvarunk van, tiszta a kutyánk és mindig egy helyre végzi a dolgát,(amit természetesen összeszedünk) mert még a kutyának is megvan az igénye arra, hogy nem oda kakál ahol fekszik. A kertes házban élők is sétáltatják a kutyáikat, esetleg kevesebbet, mert jobban megvan a mozgástere, viszont egy lakásban élő kutyát muszáj gyakrabban megmozgatni. Szerintem az egész intelligencia kérdése, ki hogy ápolja, gondozza a kutyáját. Nem mondom, hogy kínzás panelban kutyát tartani, de én speciel nem örülnék, ha csak akkor pisilhetnék, ha kivisznek. Sajnos erről a leginkább érintettek, vagyis a kutyák nem tudnak nyilatkozni. Én ugyan városi kertes házban élek, de kérlek ne általánosítsd a falusiakat se, mert lehet, hogy láttál rossz példát, de hidd el manapság már a falusi parasztok is másképp állnak a kutya-kérdéshez.
2011. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne általánosítani mert elég sértő. Én is kertben tartom a kutyáim és mégis kicsit komolyabb szinten vannnak mint az átlag kutyák. Ez csakis a gazdától függ. Szóval sosem a kert a hibás. Aki jó gazda az a kertben is, aki meg rossz az viheti házba a kutyáját, ott sem lesz neki jobb. És ha már a példáknál tartunk, szerintem az én kutyáim sem élnének már, ha a házban tartottam volna őket amikor kétszer betörtek. Mert akkor megtámadták volna az illetőt, viszont csak közepes méretűek és különben is bármilyen kutyát el lehet intézni. Így meg csak ugattak a kennelben ami hátul van a biztonságban...
2011. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én erre csak azt szoktam mondani, hogy a kutya jóval több generációt töltött lakásban mint az ember. Nekünk kertes házunk van és a kutyák nagyon sokszor vannak benn a lakásban és nagyon szeretnek benn lenni. 10 kutyánk van ami azért nem kevés mennyiség de soha nincs probléma, mind tudják, hogy ha kinn sár van akkor lábtörlés után jöhetnek be. Nálam több generáció kutya él együtt a nagy öreg 14 éves kisasszony Amerikából érkezett hozzánk egy kennelből és ő volt az egyetlen kutyám akit tanítanunk kellett. Jelenleg itt él velünk 2 lánya, 3 unokája és déd sőt ük unokája is már egyiknek se kellett pl megtanítanom, hogy saras időben üljenek le a nyitott ajtó elé és várják meg míg megtörlöm a mancsukat, megtanulták az idősebbtől, még az ült és a feksziket is maguktól tanulták meg úgy, hogy figyelték a mamit (valójában ez egy kísérlet volt amit egy etológus barátnőmmel kezdtünk el csinálni)

Nekem a nagymamám döngölt földű vályog házban élt a puszta közepén anyukám költözött városba és én itt születtem. Ez 3 generáció. Nálam a kutyák több generációja él ebben a házban és semmi gondjuk sincsen ezzel az életformával mert ebbe születtek vele.

2011. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott tartod a kutyát, ahol akarod, másnak még csak joga sincs ahhoz, hogy ebbe beleszóljon. Szerintem is egyébként hülyeség ez a fajta elképzelés, mert szegény kutya is biztos kínzásnak veszi, ha télen a panelban bent pihenhet, és nem kell kint lennie, meg biztos azért is nagyon szomorú, mert mindig a gazdája nyomában lehet a lakásban. Igaz, hogy valaki a kinti tartásra esküszik. A mi kutyánk is kint lakik, bár nem a rövidszőrű fajta (golden). Egyik sem rossz megoldás, de ha eleget van így is levegőn a kutya, semmi baj nincs a házban tartással.
2011. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!